Co robi technik biblioteczny?

Opis pracy

Technik biblioteczny jest jednym z pracowników biblioteki . Może pracować w bibliotekach publicznych, akademickich, szkolnych, medycznych, prawnych lub rządowych.

Pracując pod nadzorem bibliotekarza , ten paraprofesjonalny nabywa i organizuje materiały, pożycza środki dla klientów, organizuje i udostępnia przedmioty po tym, jak patroni lub użytkownicy je zwrócą.

Zakres obowiązków technika bibliotecznego różni się w zależności od wielkości obiektu.

W niektórych bibliotekach może on odpowiadać na rutynowe pytania, uczyć patronów lub użytkowników, jak korzystać z zasobów i planować programy. Wiele z nich ma także obowiązki urzędnicze, w tym odpowiadanie na telefony i zgłoszenia.

Szybkie fakty

Role i obowiązki

Przyjrzeliśmy się ogłoszeniom o pracy zamieszczonym na stronie Indeed.com, aby poznać obowiązki zawodowe technika bibliotecznego. Tutaj jest kilka z nich:

Jak zostać technikem bibliotecznym

Według American Library Association (ALA), wymagania szkoleniowe dla techników bibliotecznych sięgają od dyplomu ukończenia szkoły średniej do specjalistycznego szkolenia policealnego w zakresie technologii bibliotecznej (zostając asystentem lub technikiem bibliotecznym, American Library Association). W zależności od odbytego szkolenia po ukończeniu szkoły średniej możesz zdobyć certyfikat lub dyplom ukończenia szkoły średniej. Oczekuj, że dowiesz się o przejęciach, katalogowaniu, umiejętnościach informacyjnych i badaniach oraz usługach publicznych. ALA prowadzi listę certyfikatów bibliotecznych i programów studiów.

Technicy biblioteczni potrzebują doskonałych umiejętności obsługi komputera i muszą nadążać za ciągle zmieniającą się technologią stosowaną w bibliotekach. Stowarzyszenia zawodowe oferują stałe warsztaty edukacyjne, aby pomóc technikom bibliotecznym nadążać za nowymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Jakie miękkie umiejętności wymagają sukcesu w tej karierze?

Zdobędziesz twarde umiejętności, które pozwolą Ci wykonywać swoją pracę w klasie lub poprzez szkolenie w miejscu pracy.

miękkie umiejętności, które są niezbędne do sukcesu w tym zawodzie. Albo urodziłeś się z tymi osobistymi cechami, albo przeżyłeś je poprzez doświadczenia życiowe. Oni są:

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Ponownie zwróciliśmy się do Indeed.com, aby dowiedzieć się, czego wymagają pracodawcy od kandydatów ubiegających się o stanowiska w tej dziedzinie. Oto, co znaleźliśmy:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Zanim zdecydujesz się zostać technikem bibliotecznym, zwłaszcza jeśli zamierzasz inwestować pieniądze w dyplom lub certyfikat, upewnij się, że jest on dobrze dopasowany do Twoich zainteresowań , rodzaju osobowości i wartości związanych z pracą . Jeśli masz następujące cechy, możesz cieszyć się pracą w tym zawodzie:

Zawody z powiązanymi czynnościami i zadaniami

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Asystent w bibliotece Wykonuje obowiązki urzędnicze w bibliotece

25.220 USD

Dyplom HS
Bibliotekarz Wybiera i organizuje materiały w bibliotece i uczy ludzi, jak z nich korzystać

57 680 USD

Tytuł magistra w dziedzinie bibliotekoznawstwa
Kurator Pozyskuje, eksponuje i przechowuje zbiory w muzeum

53 360 USD

Magister
Asystent nauczyciela Zapewnia dodatkowe instrukcje i uwagę uczniom pod nadzorem nauczyciela 25.410 USD Associate Degree lub 2 Years of College Coursework
Instruktażowy koordynator Rozwija i koordynuje wdrażanie materiałów instruktażowych w szkole 62 460 USD Magister

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 9 marca 2018 r.).