Kariera ze zwierzętami

Praca dla ludzi, którzy kochają zwierzęta

Czy kochasz zwierzęta? Czy myślałeś kiedyś o znalezieniu kariery, która pozwoli Ci z nimi pracować? Wyobraź sobie, że spędzasz swoje dni, zaspokajając potrzeby naszych futrzastych przyjaciół. Jeśli chcesz karierę ze zwierzętami, masz wiele opcji do wyboru. Znajdź czas na zapoznanie się z każdym z nich. Różnią się one od siebie pod względem obowiązków, wykształcenia i szkoleń oraz zarobków. Chociaż może nie być dobrym wyborem dla ciebie, inny może równie dobrze być.

 • 01 Weterynarz

  Weterynarze to pracownicy służby zdrowia, którzy zapewniają opiekę medyczną zwierzętom. Niektóre specjalizują się w leczeniu zwierząt domowych, zwierząt gospodarskich, zoo, zwierząt sportowych lub laboratoryjnych. Pracują w szpitalach dla zwierząt i klinikach, obok techników weterynarii i asystentów. Są najbardziej zrekompensowanymi członkami tych placówek, ale mają także największe obowiązki i wymagania edukacyjne.

  Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie , musisz najpierw uzyskać dyplom lekarza weterynarii (DVM) z akredytowanej szkoły weterynaryjnej. Większość osób ubiegających się o przyjęcie do szkół weterynaryjnych ma tytuł licencjata, ale nie jest to wymagane. To jednak sprawi, że będziesz bardziej konkurencyjnym kandydatem. Po ukończeniu szkoły weterynaryjnej będziesz musiał uzyskać licencję od stanu, w którym chcesz ćwiczyć. Musisz zdać North American Veterinary Licensing Exam (NAVLE).

  Lekarze weterynarii zarobili w 2015 r. Średnią roczną pensję w wysokości 888,490 USD. To ponad dwa i pół razy więcej, niż zarabia następny wysoce wynagradzany pracownik w swojej praktyce, technik weterynaryjny. Jednak nie wszyscy chcą spędzić w szkole około czterech lat. To nie obejmuje nawet czasu, który spędzasz na studiach przed wejściem do programu medycyny weterynaryjnej.

 • 02 Technik weterynaryjny

  Lekarze weterynarii pomagają lekarzom weterynarii w diagnozowaniu i leczeniu zwierząt. Są czasem określani jako technolodzy weterynarii, chociaż istnieją subtelne różnice między tymi dwoma zawodami. Technicy weterynaryjni, jak się powszechnie nazywa, prowadzą procedury kliniczne i laboratoryjne. Pomagają weterynarzom w przeprowadzaniu badań, robieniu zdjęć rentgenowskich i przygotowywaniu zwierząt do operacji.

  Aby zostać technikiem weterynaryjnym, musisz zdobyć dyplom ukończenia studiów w dwuletnim programie technologii weterynaryjnej. Wymagania dotyczące licencjonowania różnią się w zależności od stanu, ale najprawdopodobniej będziesz musiał wziąć udział w krajowym badaniu weterynaryjnym (VTNE). W 2015 roku zarobili średnio 31.800 USD.

 • 03 Asystent weterynaryjny

  Asystenci weterynarii wykonują podstawowe czynności, takie jak karmienie, kąpanie i wykonywanie zwierząt pod ich opieką. Czyszczą i przygotowują badania i sale operacyjne w zakładach opieki nad zwierzętami. Czasami zbierają próbki krwi i moczu. Opiekują się nimi weterynarze i technicy.

  Nie musisz mieć formalnego przeszkolenia, aby uzyskać pracę jako asystent weterynaryjny, chociaż niektórzy pracodawcy wolą zatrudniać ludzi, którzy mają doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Większość zapewni szkolenie w miejscu pracy . W 2015 roku asystenci weterynaryjni zarabiali średnio 24.360 USD.

 • 04 Trener zwierząt

  Trenerzy zwierząt uczą psów, koni i zwierząt morskich, aby zachowywały się w określony sposób. Przygotowują je do jazdy, bezpieczeństwa, wydajności, posłuszeństwa lub pomocy osobom niepełnosprawnym.

  Do pracy w tym zawodzie zwykle potrzebny jest co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważny , choć do niektórych prac wymagany jest stopień licencjata. Możesz uzyskać certyfikat , ale nie jest to wymagane. Trenerzy zwierząt zarobili medianę rocznego wynagrodzenia w wysokości 26 610 USD w 2015 roku.

 • 05 Groomer

  Groomers pomagają upewnić się, że zwierzęta wyglądają najlepiej. Mają szampon i przycinają futro, odcinają paznokcie i szczotkują je. Pracują dla uwodzenia firm, schronisk dla zwierząt, klinik i sklepów zoologicznych.

  Możesz zostać groomerem, przechodząc szkolenie przez praktykę . Ewentualnie możesz uczęszczać na program od dwóch do 18 tygodni w państwowej szkole pielęgnacji. Certyfikacja jest dostępna, ale nie jest wymagana. Groomers i inni opiekunowie zwierząt zajmujących się zwierzętami zarobili w 2015 r. Przeciętne roczne wynagrodzenie w wysokości 21,010 USD.

 • 06 Źródła

  Bureau of Labor Statistics, US Department of Labour, Occupational Outlook Handbook , wydanie 2016-17, w Internecie na stronie http://www.bls.gov/oco/
  Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online , w Internecie pod adresem http://online.onetcenter.org/ (odwiedzono 5 maja 2016 r.).

  Odkryj więcej karier według branży lub branży