Galen Vinter, autor goszczący

Współzałożyciel ProjectPulse

Galen Vinter / ProjectPulse

Kiedy po raz pierwszy zacząłem pracować dla kooperacyjnej przestrzeni w Cambridge, MA po studiach nie miałem pojęcia, że ​​wkraczam w świat startupów technicznych. Byłem otoczony firmami SaaS i agencjami cyfrowymi i przekonałem się, że jest to inspirujące, więc zacząłem uczyć się programowania w weekendy. W końcu dostałem ekscytującą możliwość dołączenia do startupu na placu Kendall zwanym Placester jako drugi inżynier.

Po kilku latach miałem ochotę zabrudzić sobie ręce w nowych projektach i produktach. Chciałem też przejść od rozwoju front-endowego do zarządzania produktem, więc zacząłem konsultować się jako zorientowany na produkt program typu front-end dla startupów potrzebujących pomocy w budowaniu aplikacji internetowej i organizacji próbujących zbudować obecność w sieci (niektóre z firm I z którymi pracowałem są na mojej osobistej stronie).

Podczas konsultacji zdałem sobie sprawę, że tylko połowa mojego dnia wykonywała rzeczywistą pracę, którą zamierzałem wykonać w zakresie produktu i rozwoju. Drugą połowę dnia spędziłem na przełączaniu kontekstów w celu komunikacji z klientami i wysyłania wiadomości e-mail do klientów z aktualizacjami statusu projektu. Znalazłem to zdumiewające, ponieważ miałem tylko 3-4 projekty na raz - na pozór nie aż tak wiele. Mój epifaniczny moment nastąpił, gdy zdałem sobie sprawę z tego, że większość moich komunikatów z klientami była niepotrzebna i że gdybym mógł po prostu narysować im wizualną oś czasu projektu i punkt każdego dnia w miejscu, w którym znajdowałem się na osi czasu, zaoszczędziłbym ogromną ilość czasu na pisanie e-maili.

Dlatego postanowiłem zbudować ProjectPulse, startup, który ułatwia tworzenie i wysyłanie aktualizacji statusu projektu. ProjectPulse pomaga właścicielom projektów wraz z dowolnym typem interesariuszy projektu, niezależnie od tego, czy są to klienci, czy koledzy, informuje o aktualnym stanie projektu. Celem jest sprawienie, aby aktualizacje statusu projektu były proste, szybkie i mniej zbędne.

Na szczęście kontynuuję tworzenie stron internetowych dla ProjectPulse, a także piszę cotygodniowy biuletyn o nazwie Front-end Dev Weekly.

Twitter: @gvinter

Profil LinkedIn

ProjectPulse