The Truth Behind the Infamous Fish Tank Platform Buty

Buty na platformie Disco. GeorgePeters

Zbiornik rybny jako sztuka dekoracyjna, cieszy się w różnych okresach dużą popularnością, a akwaria to murale, a nawet toalety. Ale akwarium jako buty? W erze disco z lat 70-tych ryby zostały krótko poddane urazom fizycznym i śmierci (jak również upokorzeniu, a także bardzo złej muzyce), gdy ktoś wpadł na pomysł, by kupić buty na platformę disco. Można było złapać żywą rybkę na podeszwę platformy lub piętę, która składała się z przezroczystego akrylu lub luminitu.

Mit czy rzeczywistość?

Podczas gdy wielu jest przekonanych, że to miejski mit, miałem znajomego, który posiadał parę z nich. (Co w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego wkrótce została moją byłą przyjaciółką.) Legenda pochodzi z faktu, że żaden nie wydaje się w stanie wyprodukować prawdziwej pary tych butów, ani nawet ich zdjęcia z ich krótkiego okresu rozkwitu w latach siedemdziesiątych. Brak dowodów może wynikać z tego, że buty nie były produkowane masowo.

Fani Disco poszukiwali ich w małych, butikowych sklepach specjalistycznych. Buty nie były, jak mitują niektóre z mitów, wysłane z fabryki z rybą już zapieczętowaną w pięcie. Oczywiście, gdyby tak było, ryba z pewnością umrze w ciągu dnia z powodu braku tlenu.

Zamiast tego, przezroczyste platformy na podeszwach lub podeszwach były albo wyjmowane albo miały jakąś klapkę z tyłu, która podniosła się tak, że użytkownik mógł wypełnić to, czego chciał. Ludzie donoszą, że wypełniają piętami misie, gumki, marmury lub pomarszczone kolorowe bibułki.

Kilka osób wybrało żywą rybę, a nawet kolorowe żwirowe i wodne rośliny dla całego efektu akwariowego. Teoretycznie powrócisz z podróży do akwarium po wieczornym biesiadowaniu. Realistycznie byłoby cudem, gdyby twoje ryby przetrwały noc.

Niektórzy z byłych dyskotek widzą nawet, jak otwierają się buty i rozlewają ich zawartość na parkiecie.

Nic dziwnego, że działacze na rzecz praw zwierząt walczyli o ten (na szczęście) krótkotrwały trend, który doprowadził do śmierci wielu złotych rybek ze wszystkich przepychanek na parkiecie.

Przekazywanie dni chwały

Legenda przetrwała w branży rozrywkowej - żart (jak to często bywa), że ryba związana z piętą kończy się śmiercią. Tony Randall najwyraźniej nosił je w programie telewizyjnym z lat 70. ubiegłego wieku. Także w latach siedemdziesiątych, w serialu telewizyjnym "Starsky and Hutch", Huggy Bear nosiła je w epizodzie. Pojawili się w filmie Keenana Ivory Wayansa z 1988 roku " I'm Gonna Git You Sucka" . Nawet Simpsonowie opisywali niesławne Disco Fish Shoes, noszone ze spokojem przez Disco Stu.

Teraz twoja szansa

Cóż, zgadnijcie co ... buta z akwarium disco robi (eek!) Powrót! Możesz je kupić w witrynie Amazon.com i innych witrynach z kostiumowymi butami. Jednak z przyjemnością informuję, że żywa złota rybka została zastąpiona sztucznymi. Oni nawet pochodzą z fałszywej zielonej rośliny wodnej.

Jestem pewna, że złota rybka świata oddycha zbiorowo z ulgą, wiedząc, że nie będą już niepotrzebnie narażone na przedwczesną śmierć, na odmiany "Do the Hustle".