Co pracodawcy mogą sprawdzić w odniesieniu do Twojej historii zatrudnienia

Co pracodawcy mogą sprawdzić, gdy rozważają podjęcie pracy? Czy mogą dowiedzieć się, gdzie pracowałeś wcześniej i jak długo zajmowałeś się każdą pracą? A co z tym, dlaczego opuściłeś stanowisko? Jeśli szukasz pracy, musisz wiedzieć, co potencjalny pracodawca może legalnie odkryć na Twój temat.

Pracodawcy mogą przynajmniej zweryfikować Twoją historię zatrudnienia pod względem tytułu zawodowego i stanowiska pracy, daty rozpoczęcia i zakończenia każdego zadania oraz historii wypłat w miejscach, w których jest to zgodne z prawem .

Organizacje mogą również dzwonić do byłych pracodawców i udostępniać informacje zawarte w twoim CV lub wniosku o pracę i prosić poprzednich pracodawców o potwierdzenie ich rzetelności.

Jakie informacje będą udostępniane poprzednim pracodawcom?

Niektórzy pracodawcy dostarczą szczegółowych informacji, ale inni nie. Wszystko zależy od firmy, ale większość byłych pracodawców nie będzie dzielić się informacjami na temat twojej pracy. Jednakże, jeśli przyszli pracodawcy skontaktują się z personelem w poprzednim miejscu pracy za pomocą nieformalnych kanałów, tego typu informacje mogą zostać ujawnione poza rejestracją.

Co jeszcze może firma pytać o ciebie? Nie ma ustaw federalnych, które ograniczałyby to, co można zapytać o potencjalnego pracownika. Jednak przepisy stanowe są różne i aby być pewnym, należy sprawdzić, co pracodawcy mogą zadać, gdy rozważają kandydata na stanowisko .

Kto sprawdza?

Niektórzy pracodawcy samodzielnie weryfikują historię pracy. Inni zlecają to zadanie zewnętrznym organizacjom sprawdzania referencji.

W niektórych przypadkach pracodawcy (lub firmy, z którymi kontraktują się) przeprowadzą obszerne kontrole przeszłości, które mogą obejmować ocenę Twojej historii kredytowej i historii kryminalnej. Wszystko zależy od rodzaju pracy, o którą się ubiegasz, oraz przepisów regulujących to, co pracodawcy mogą zadać w Twojej lokalizacji. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę, w której będziesz pracować z małymi dziećmi, to prawdopodobnie pracodawcy sprawdzą, czy jesteś karany.

Czy pracodawcy ograniczają się do sprawdzania tylko tego, co znajduje się na Twoim CV lub wniosku?

Jeśli pracodawca przeprowadza sprawdzenie przeszłości, nie ogranicza się do sprawdzenia informacji zawartych w twoim CV lub wniosku o pracę. Mogliby sprawdzić całą historię zatrudnienia, a jeśli to zrobią, mogą być zaniepokojeni, jeśli znajdą pominięcia, które mogą być przeciwko tobie. Ponadto, kiedy podpisujesz podanie o pracę, potwierdzasz, że przekazałeś pracodawcy wszystkie informacje, o które prosiłeś.

Poznaj swoją historię zatrudnienia

Upewnij się, że podajesz dokładne informacje o swoich aplikacjach i wznawiasz pracę. Nie zgaduj, gdzie pracowałeś i kiedy. Jeśli nie pamiętasz szczegółów, odtwórz swoją historię pracy przed złożeniem wniosku.

Najważniejszą rzeczą jest to, abyś był szczery na temat wszystkich informacji, które przekazujesz potencjalnym pracodawcom. Jeśli martwisz się o to, co powiedzą Ci o tym pracodawcy, aktywnie kultywuj i dostarczaj pozytywne rekomendacje, by przeciwdziałać potencjalnym negatywnym opiniom na temat twoich osiągnięć lub nastawienia.