Lista kontrolna rozmowy kwalifikacyjnej

Czy jesteś gotowy na wywiad? Ta lista kontrolna przeprowadzi Cię przez proces wszystkiego, co musisz zrobić, aby przeprowadzić udaną rozmowę kwalifikacyjną od przygotowania do kontynuacji.

 • 01 Przygotuj swój zestaw do rozmowy kwalifikacyjnej

  Pierwsze wrażenie, jakie robisz na potencjalnym pracodawcy, może zrobić dużą różnicę. Dlatego zawsze ważne jest, aby ubierać się odpowiednio na rozmowę o pracę. Przygotuj gotowy zestaw do rozmowy kwalifikacyjnej, więc jesteś gotowy na rozmowę w jednej chwili.
 • 02 Przeanalizuj przesyłanie ofert

  Poświęć czas na przeanalizowanie ogłoszenia o pracę. Następnie przygotuj listę umiejętności, wiedzy, profesjonalnych i osobistych cech, które są wymagane przez pracodawcę i są najważniejsze dla powodzenia w pracy. Przygotuj się na opisanie posiadanych atrybutów, które idealnie pasują do wykonywanej pracy. Im bardziej twoje kwalifikacje pasują do wymagań stanowiska, tym większa szansa na uzyskanie drugiej rundy wywiadu i oferty pracy.
 • 03 Sprawdź firmę

  Jak dużo wiesz o firmie, z którą rozmawiasz? Zanim przejdziesz do rozmowy, upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany. Oto wskazówki, jak zbadać firmę, uzyskać informacje o kulturze firmy i skorzystać z połączeń, które mogą pomóc Ci uzyskać przewagę.
 • 04 Połącz się ze swoimi firmowymi kontaktami

  Kogo znasz w firmie, z którą rozmawiasz, naprawdę ma znaczenie. Twoje kontakty mogą ci pomóc w uzyskaniu wewnętrznych informacji na temat procesu zatrudniania i firmy. Oto jak korzystać z kontaktów i połączeń, aby uzyskać korzyści dla użytkowników wewnętrznych, abyś mógł przeprowadzić wywiad i zaimponować rozmówcy.
 • 05 Ćwicz odpowiadanie na pytania z wywiadów

  Poświęcenie czasu na zapoznanie się z typowymi pytaniami do wywiadu, które prawdopodobnie zostaną zadane w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej z wyprzedzeniem, pomoże ci stworzyć ramy dla twoich odpowiedzi i pomoże zmniejszyć stres, ponieważ nie będziesz szukał odpowiedzi podczas wywiadu. Praktykuj rozmowy z przyjacielem lub członkiem rodziny z wyprzedzeniem i będzie o wiele łatwiej, gdy będziesz w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
 • 06 Praca nad techniką wywiadu

  Rozmowa kwalifikacyjna daje szansę zabłysnąć. To, co mówisz i co robisz, albo przeniesie cię do kolejnej rundy rozważań o zatrudnienie, albo wybije cię z rywalizacji z pracy. Im więcej wiesz o technikach udanego wywiadu, tym bardziej płynny jest wywiad.
 • 07 Pędzelek na etykiecie rozmowy

  Czy przyniesienie filiżanki kawy lub telefonu komórkowego do rozmowy kwalifikacyjnej? Niektórzy ludzie, ale nie jest to właściwa etykieta rozmowy, aby wnieść coś do pokoju przesłuchań, innego niż ty i twoje kwalifikacje do tej pracy. Przed wyjazdem odświeżyć etykietę rozmowy kwalifikacyjnej.
 • 08 Uzyskaj wskazówki i zorganizuj transport

  Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie musisz udać się na rozmowę o pracę. Nie chcesz się spóźnić. Użyj Google Maps lub Mapquest, aby uzyskać wskazówki, jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz. Zaprogramuj swój GPS, jeśli go posiadasz, aby znaleźć najlepszą trasę do firmy. Sprawdź parking i / lub transport publiczny, dzięki czemu dotrzesz z czasem do stracenia.
 • 09 Co przynieść na rozmowę

  Ważne jest, aby wiedzieć, co wziąć ze sobą na rozmowę o pracę - portfolio z dodatkowymi kopiami CV, listą referencji i pytaniami, które masz do ankietera. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odejść.
 • 10 Wyślij notatkę z podziękowaniami

  Poświęcenie czasu, aby podziękować po rozmowie kwalifikacyjnej, jest nie tylko dobrą etykietą na rozmowę kwalifikacyjną, ale także wzmacnia zainteresowanie tym stanowiskiem. Skorzystaj także z listu z podziękowaniami, aby rozwiązać wszelkie problemy i wątpliwości, które pojawiły się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.