Najbardziej lubiane zawody

Kiedy myślisz o niektórych zawodach , przyjemne obrazy pojawiają się w twojej głowie. Dlaczego utrzymujemy te miejsca pracy i ludzi, którzy robią to z takim szacunkiem? Czasami może to być spowodowane doświadczeniem, które miałeś w danym zawodzie, ale często na twoje wrażenie ma wpływ sposób, w jaki te zawody są przedstawiane w mediach, telewizji i filmach. Spójrzmy, dlaczego uwielbiamy niektóre zawody. Kiedy to robimy, poznajmy prawdę na ich temat. Może to wpłynąć na twój przyszły wybór kariery .

Przeczytaj także: Najbardziej znienawidzone profesje

 • 01 Nauczyciele

  Dlaczego kochamy nauczycieli: Nauczyciele idą na nietoperze dla swoich uczniów i inspirują ich do odniesienia sukcesu w szkole i życiu. Zabierzcie Pan Kotter z Welcome Back Kotter , Glee's Will Schuester i Mr. Keating w Society zmarłego poety .

  The Truth About Teachers: Nauczyciel pracuje z uczniami i pomaga im uczyć się pojęć z przedmiotów takich jak nauka, matematyka, sztuki językowe, nauki społeczne, sztuka i muzyka. Pomagają uczniom w stosowaniu tych koncepcji. Nauczyciele muszą mieć tytuł licencjata.

  Więcej o nauczycielach:

 • 02 Pielęgniarki

  Dlaczego uwielbiamy pielęgniarki: Uważamy pielęgniarki za życzliwe, życzliwe osoby, które opiekują się nami, gdy czujemy się w najgorszym. Pewnie złe pielęgniarki, takie jak Nurse Ratched in One Flug Over the Cuckoo's Nest są częścią popkultury, ale tak samo jak pielęgniarki, takie jak siostra Jackie Edie Falco. Choć ma słabą postać, jej głównym celem jest pomóc jej pacjentom.

  Prawda o pielęgniarek: Zarejestrowane pielęgniarki (RN) leczyć i edukować pacjentów i ich rodziny o schorzeniach. Przeprowadzają testy diagnostyczne i pomagają analizować ich wyniki. Licencjonowane pielęgniarki praktyczne (LPN) , pracujące pod nadzorem RN i lekarzy, opiekujące się pacjentami chorymi, rannymi, rekonwalescentami lub niepełnosprawnymi. Jeśli chcesz zostać RN, masz możliwość zdobycia tytułu licencjata z pielęgniarstwa (BSN), dyplomu pielęgniarskiego (ADN) lub dyplomu pielęgniarskiego. Programy BSN mają zwykle cztery lata, a uzyskanie ADN trwa od dwóch do trzech lat. Programy dyplomowe również trwają około trzech lat. Aby pracować jako LPN, musisz najpierw ukończyć zatwierdzony przez państwo program szkoleniowy, który obejmuje połączenie nauki w klasie i nadzorowanej praktyki klinicznej.

  Więcej o pielęgniarek:

 • 03 Prezydent

  Dlaczego kochamy prezydenta: Nie chodzi o to, że zawsze kochamy osobę, która jest Prezydentem , ale wielu ludzi bardzo podziwia urząd. Jak często ludzie mówią swoim małym dzieciom, że powinni wyrosnąć na prezydenta? Jak na ironię, prezydent jest naprawdę politykiem numer jeden w kraju, a polityk jest jednym z najbardziej znienawidzonych zawodów .

  Prawda o zostaniu prezydentem: Jak już wspomniano, prezydent jest najważniejszym politykiem w kraju i podobnie jak większość polityków, prawdopodobnie (i pewnego dnia w przyszłości, ona) został wyszkolony na adwokata . Nie ma formalnego szkolenia, aby zostać politykiem lub prezydentem w tej sprawie. Zanim został prezydentem, zwykle pełnił inne funkcje polityczne, na przykład gubernator, senator lub kongresman.

  Więcej o zostaniu prezydentem

 • 04 Nianie

  Why We Love Nannies: Kto nie kocha Julie Andrews jako Mary Poppins ? Przy odrobinie magii (i łyżce cukru) nie było problemu, którego nie mogła rozwiązać. Jest też Supernanny Jo Frost, który wydaje się być w stanie naprawić problemy wychowawcze każdej rodziny, nawet jeśli wydają się niezdolne do naprawy.

  The Truth About Nannies: Nianie opiekują się dziećmi w swoich domach. Pracują dla jednej rodziny na raz, a czasami mieszkają w domu rodzinnym. Niania nie musi mieć żadnej formalnej edukacji, ale Międzynarodowa Organizacja Niania, profesjonalna organizacja, zaleca, aby nianie mieli dyplom ukończenia szkoły średniej lub jej odpowiednik.

  Więcej o niani

 • 05 Sportowców

  Dlaczego uwielbiamy sportowców: fani sportu nie tylko uwielbiają sportowców , ale także ich czczą. Małe dzieci dorastają, chcąc naśladować swoje ulubione sportowe gwiazdy, a niektórzy dorośli chcą, żeby byli nimi. Jeśli to powstrzyma wszystkich od gier wideo i aktywności fizycznej, może to być tylko dobra rzecz.

  Prawda o sportowcach: sportowcy z gwiazdami są jednymi z nielicznych. Większość sportowców nigdy nie idzie na zawodowstwo, a ci, którzy to robią, nieliczni stają się sławni. Nie ma zbyt wielu możliwości, aby nawet najlepsi zawodnicy mogli rywalizować zawodowo w porównaniu do liczby osób, które chciałyby. Trening sportowców składa się z ogromnej ilości czasu spędzonego na ćwiczeniach na boisku, boisku, torze, lodzie itp.

  Więcej o zawodnikach:

 • 06 Aktorzy i muzycy

  Dlaczego kochamy aktorów i muzyków: aktorzy i muzycy , podobnie jak sportowcy, są również przedmiotem zbiorowej sympatii społeczeństwa. Ludzie mają fascynację wobec każdego w centrum uwagi i pewną dozę zazdrości o życie znanych aktorów i muzyków.

  The Truth About Actors and Musicians: Chociaż jest wielu znanych aktorów i muzyków, wielu z tych, którzy wybierają karierę w sztukach teatralnych, nie znajduje sławy. Wielu nawet nie znajduje płatnej pracy z powodu intensywnej konkurencji. Aktorzy i muzycy ciężko pracują, aby stać się lepszymi w ich rzemiośle. Spędzają czas na lekcjach, ćwicząc i wychodząc na przesłuchania.

  Więcej o aktorów i muzykach:

 • 07 Specjalni agenci

  Dlaczego kochamy specjalnych agentów: Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem, który zawsze łapie złych facetów? Byłoby miło. Dodaj do tego życie pełne podniecenia i intryg.

  The Truth About Special Agents: Czasami nazywani detektywami, specjaliści zbierają fakty i zbierają dowody w celu ustalenia, czy doszło do naruszenia przepisów lokalnych, stanowych lub federalnych. W przeciwieństwie do fikcyjnych agentów specjalnych, prawdziwi, mimo swoich najlepszych starań, nie zawsze otrzymują złego faceta i zapobiegają katastrofom. Wszyscy pracownicy specjalni muszą posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej, ale większość pracodawców wymaga przynajmniej kilku zajęć w college'u, jeśli nie stopnia licencjata.

  Więcej o agentach specjalnych:

 • 08 Lekarze

  Lekarz bada wyniki z pacjentem. Cathy Yeulet / 123RF

  Dlaczego kochamy lekarzy: Lekarze od dawna są bohaterami wielu popularnych programów telewizyjnych, w tym Marcus Welby, MD ; M * A * S * H i jego spin-off Trapper John, MD ; ER i Gray's Anatomy . Ci lekarze / bohaterowie uratowali wiele istnień i stracili trochę, ale najgorsze stało się dopiero po tym, jak spróbowali jak najlepiej.

  The Truth About Lekarze: Lekarze, po wykonaniu diagnozy, leczą pacjentów cierpiących na choroby i urazy. Podobnie jak ich fikcyjne odpowiedniki, ratują wiele istnień, ale niestety też tracą. Zostanie lekarzem wymaga wielu lat nauki. Najpierw aspirujący doktor musi zdobyć tytuł licencjata, który zwykle trwa cztery lata. Następnie musi spędzić cztery lata w szkole medycznej, a następnie przez trzy do ośmiu lat stażu i pobytu.

  Więcej o lekarzach

 • 09 Archeologowie

  Dlaczego kochamy archeologów: Dwa słowa: Indiana Jones. Śledziliśmy przygody dr. Henry'ego (Indiana) Jonesa, ratując starożytne artefakty przed jego wrogami, ledwo unikając śmierci.

  The Truth About Archaeologists: Archeolodzy poznają wcześniejsze cywilizacje, odzyskując i badając dowody, które mogą zawierać narzędzia, malowidła naskalne, ruiny budynków i ceramiki. Archeolodzy, którzy chcą pracować w większości miejsc, muszą najpierw zdobyć tytuł magistra archeologii , ale ci, którzy chcą pracować na uniwersytetach lub w kolegiach, potrzebują doktoratu.

  Więcej o archeologii Kariera: