Czym dokładnie jest reklama telewizyjna?

Czy reklama telewizyjna jest odpowiednia dla Twojej marki?

Studio telewizyjne. Getty Images

W dobie rosnącej irytacji reklam telewizyjnych reklama telewizyjna stała się wyzwaniem dla agencji reklamowych na całym świecie. Produkty takie jak The Hopper from Dish Network i inne urządzenia DVR bardzo ułatwiają pomijanie poprzednich emisji reklam. Przypomnij sobie, jak ostatnio, jako konsument, oglądałeś reklamę telewizyjną. Czy zwracałeś uwagę? Czy surfowałeś po Internecie na swoim smartfonie, czy poszedłeś do toalety?

Bądźmy szczerzy ... kiedy ostatnio oglądałeś transmisję TV na żywo? Prawdopodobnie wydarzenie sportowe, takie jak Super Bowl, prawda?

Dlatego istnieje cienka granica między przyciąganiem uwagi widzów i ich drażnieniem. Ale w coraz bardziej desperackim wysiłku, aby przyciągnąć ich uwagę, przemysł atakuje konsumentów z całą irytującą pasją i nieustępliwością telemarketera.

Zanim jednak wejdziemy w sam środek dyscypliny, przyjrzyjmy się bliżej definicji tego medium i jego kosztom.

Definicja:

Termin reklama rozgłoszeniowa odnosi się do reklam emitowanych w telewizji lub radiu, które są typowymi zwanymi spotami. Jest również znany jako reklama na antenie i jest głównym źródłem przychodów komercyjnych stacji telewizyjnych i radiowych. To wszystko uważane jest za reklamę ponadprzeciętną. Jednak wiele reklam emisyjnych jest teraz udostępnianych online w tym samym czasie, za pośrednictwem witryny takiej jak YouTube, w celu zwiększenia świadomości i pokonania technologii pomijania reklam w salonach.


Rozgłaszanie kosztów reklamy

Jako reklamodawca zapłacisz za miejsce w oparciu o wiele czynników, w tym długość, czas, w którym spot się wyświetla, kanał, na którym się znajduje, i co najważniejsze, który program jest emitowany w tym czasie.

Zakupem zajmuje się dział mediów agencji reklamowej lub agencja zajmująca się zakupem mediów, której zadaniem jest wynegocjowanie najlepszych stawek i czasu reklam.

Miejsca mogą mieć różną długość, niektóre to tylko 5-10 sekund, inne trwają tak długo, jak cała reklama komercyjna. Jednak większość spotów to 30 lub 60 sekund w telewizji oraz 15, 30 lub 60 sekund w radiu.

Wyś wietlanie spotów w komercyjnej przerwie pokazu w prime time bę dzie bardzo drogie, podczas gdy miejsca, które odlatujĘ ... w mniej obserwowanych kanałach po godzinie 00:00, bę dĘ ... o wiele bardziej przystępne, przy czym cena 5 USD za 1000 widzów jest typowa. Ale dostaniesz mniej gałek ocznych na swojej reklamie. Jeśli chcesz mieć ogromną widownię, miejsce Super Bowl jest drogą do przebycia, ale koszt zaledwie 30 sekund będzie wynosił około 1- 2 miliony dolarów!

Tworzenie miejsc dla reklam rozgłoszeniowych

Oczywiście, zanim kupisz powietrze, musisz również wyprodukować reklamę. Szacuje się, że średni koszt wytworzenia 30-sekundowego spotu wynosi około 350 000 USD, a to nie wlicza kosztów zakupu czasu antenowego. Ale jeśli jesteś inteligentny i masz świetny pomysł, który nie wymaga dużego budżetu, możesz wyprodukować miejsce za jedyne 1000 $. Oznaczałoby to wyłączenie jakiejkolwiek agencji reklamowej i zrobienie tego samemu, co nigdy nie jest wskazane.

Infomercial jako narzędzie sprzedaży

Inną formą reklamy rozgłoszeniowej, która jest bardzo popularna w generowaniu sprzedaży, jest telewizja bezpośrednia (DRTV).

To jest reklama, która prosi o sprzedaż i daje możliwość bezpośredniego zamówienia za pośrednictwem informacji podanych w reklamie. Nie jest to reklama oparta na koncepcji i zazwyczaj jest zgodna z formułą demonstracji i powtarzalności korzyści.

Późny Billy Mays był mistrzem tego rzemiosła, generując tysiące dolarów na sekundę w popularnym miejscu. Zwykle istnieją dwie formy DRTV, krótka forma reklamy, która trwa 1-2 minuty, i długa wersja formularza, która potrwa około 30 minut i często ma żywych odbiorców, wiele pokazów i wiele okazji do połączenia i zamówienia. Najpopularniejszą nazwą tego rodzaju reklamy jest infomercial.

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś wyrażenie "ale czekaj, jest coś więcej", będziesz znał sposób, w jaki działa infomercial, kiedy oferty są szybko obniżane, aby zachęcić ludzi do odebrania telefonu i połączenia.

Ron Popeil, twórca Showtime Rotisserie, jest legendą w tej formie reklamy. Jednak większość dużych agencji reklamowych jest niezadowolona, ponieważ jest tanim, złym i brudnym sposobem na uzyskanie sprzedaży i nie jest uważana za dobry sposób na zbudowanie dobrej jakości marki (czy kupiłbyś buty Nike z infomarketingu?)

Przed internetem reklama telewizyjna była najpopularniejszym sposobem dotarcia do masowego odbiorcy. Obecnie, kiedy Internet jest tak rozpowszechniony, a cyfrowe rejestratory wideo (DVR) zajmują się edycją reklam, reklama telewizyjna nie jest świętą krową, którą kiedyś była.

Duże pytanie: czy należy wybierać reklamy telewizyjne?

To tak, jakby zapytać, jak długi jest kawałek sznurka. Dla niektórych reklama w sieci reklamowej jest nadal świetnym sposobem na podniesienie świadomości i zachęcenie ludzi do rozmowy o produkcie lub usłudze. Jednak bez linku do strony internetowej lub innej ścieżki sprzedaży bezpośredniej często uważa się tylko, że ... i narzędzie świadomości, a nie sterownik sprzedaży.

Pojawia się również kwestia budżetu. Na co cię stać? Gdzie możesz to umieścić? Ile osób to zobaczy? Czy wydajesz cały roczny budżet na bryzgające 30-sekundowe miejsce Super Bowl w nadziei, że zdobędziesz wystarczającą świadomość, aby przetrwać przez cały rok? Czy możesz to rozłożyć i pójść nisko budżetowo, ale wirusowo?

Jedna rzecz jest pewna. Twoje miejsce musi być w stanie żyć online i powinno znaleźć nowe życie tam, długo po tym, gdy nie jest uruchomione w telewizji.