Trzy główne sposoby reklamy przyciągają prostych mężczyzn

Poznaj męskich mężczyzn, spragnionych mężczyzn i dziewczyn-magnesy.

Reklama dla mężczyzn. Getty Images

Reklamy kierowane prosto do męskiej grupy docelowej (w szczególności heteroseksualnych mężczyzn) wydają się pasować do trzech wspólnych segmentów. Oczywiście istnieje więcej sposobów na zachęcenie mężczyzn niż trzy duże kategorie wymienione tutaj, ale większość pasuje do nich. Jeśli jesteś kobietą, która to czyta, niektóre też mogą Cię dotyczyć. W końcu kupujesz także produkty dla mężczyzn. Ale reklamy, które są skierowane do ciebie, mają tendencję do popadania w różne kategorie.

Poniższe trzy strategie pokazują sposoby, w jakie zwykli mężczyźni są patronowani przez reklamodawców każdego dnia w roku. Niestety metody te działają. Znowu i znowu i znowu. Po przeczytaniu artykułu podejmij wyzwanie oglądania reklam skierowanych do mężczyzn.

Ilu z nich należy do jednej z tych kategorii ... lub kilku? Często można znaleźć wszystkie trzy reklamy piwa, ciężarówek i żyletek.

Mężczyźni lubią bardzo męskie "męskie" rzeczy

Wystarczy tylko spojrzeć na reklamy piwa , brzytew, samochodów, zegarków, a nawet żelu pod prysznic . Nie możesz sprzedać mężczyźnie różowej plastikowej kulki do pod prysznic. Człowiek musi być czarny, czerwony i niebieski, a towarzyszyć mu powinien potężny hymn rockowy i tonę "gorących piskląt" omdlewających nad jego studyjnym narzędziem prysznicowym.

Mężczyźni nie kupują żyletek, które ślizgają się bez wysiłku. Cóż, robią. Ale sprawiają, że odgłos samochodu Indy'ego pędzi po naszych policzkach. A z jakiegoś powodu ręka kobiety będzie masować nasz gładki podbródek.

Samochody są ogromnymi symbolami fallicznymi. Żel pod prysznic jest związany z sadzeniem twojej głowy w lodowym i śnieżnym śniegu Mount Everest, a następnie przelewaniem potoku prawie zamarzającej wody nad naszymi twarzami w ruchu, który sprawiłby, że Bear Grylls zapłakałby za swoją "mamą".

Mężczyźni to mężczyźni i absolutnie kochają banał. I tak długo, jak kochają oni bycie mężczyznami, reklamodawcy pokochają umieszczenie go na końcu haka i wciągnięcie do środka.


Mężczyźni są cielesnymi, puerile, aroganckimi, slobistycznymi, niewrażliwymi Jackasami

Och, oni naprawdę są przerażający. I oni to uwielbiają. Klasyczna reklama brytyjskiego produktu "Super Noodles" pokazuje, że chłopaki są facetami. W jednej reklamie dwóch mężczyzn oblizuje talerze, a następnie odkłada je z powrotem do kredensu, aby następnym razem użyć ich ponownie. W innym faceci rzucają kluski w okno i komentują wyścig, gdy zjeżdżają w dół. Mogą równie dobrze mieć sześć lat.

Kobiety, ta strategia prawdopodobnie nie zadziałałaby na ciebie (chociaż ostatnio zaobserwowano tendencję do bardziej "krępującej" strony zachowania kobiet, którą film pięknie urządził druhna). Ale ludzie lubią świętować swoją niedojrzałość. "A co, jeśli jeszcze się nie dorośliśmy?" Kogo obchodzi, czy nie płaczemy z powodu filmów i pierdzenia podczas ceremonii ślubnych? Jesteśmy chłopaki, chłopaki, dobrzy chłopcy, którzy wiedzą, jak dobrze czas i nie dawajcie gówna, kogo obrażamy. "

I chociaż ludzie lubią to doceniać, będą kupować produkty, które będą ich celem w ten sposób. Od piwa i pizzy po dezodorant i szampon, nie mają nic przeciwko kupowaniu produktów, które mówią, że są dziecinne i dumne z tego.

Większość mężczyzn jak kobiety

Och, panie, jak mężczyźni lubią kobiety. Lub też pewnego rodzaju kobieta, sądząc po reklamach skierowanych do mężczyzn przez reklamodawców i sprzedawców na całym świecie.

Z jakiegoś powodu, drapanie długonogiej blondynki lub brunetki nad samochodem sprawia, że ​​atrakcyjność tego pojazdu wzrasta dziesięciokrotnie. Może mężczyźni myślą, że zdobędą króliczka Playboya, jeśli kupią samochód?

Seks sprzedaje. Jeśli chodzi o piwo, ludzie są bombardowani obrazami skąpo odzianych modelek trzymających puszki lodowato zimnego piwa, śmiejących się z ich dowcipów, uznających ich za nieodpartych i jednocześnie niesamowicie przystojnych. Ale to mężczyźni piją piwo, więc dlaczego kobiety mają na sobie okulary z piwem?

A potem są te reklamy, które przedstawiają kobiety, które są "dziesiątkami", ścigają frajerów i przeciętnych Joesów na głównej ulicy, ponieważ spryskają coś nieco przyjemnego zapachu pod ich śmierdzącymi pestkami tego ranka. Tak, to się dzieje.

Ale z jakiegoś powodu, mężczyźni wyglądają. I kupują. I kupują ponownie.