Rola wytwórni płytowej w przemyśle muzycznym

Wytwórnie płytowe to firmy, które sprzedają nagraną muzykę i teledyski. Etykiety nagraniowe angażują się w szeroki zakres funkcji w branży muzycznej, w tym w rekrutację i rozwój nowych artystów (znane jako A & R ), publikowanie muzyki i egzekwowanie praw autorskich.

Marketing jest jedną z najważniejszych funkcji wytwórni płytowej, ponieważ publiczna świadomość marki jest sposobem, w jaki zarabiają pieniądze. Etykiety z etykietami nagrań i ich dane kontaktowe pojawiły się w centrum winylowych płyt, tak jak takie wytwórnie jak Arista, Capitol i Epic stały się powszechnie używanymi nazwami.

Major Versus Independent "Indie" Etykiety Record

Główne wytwórnie płytowe oferują oferty najbardziej utytułowanym artystom muzycznym na świecie. Te wytwórnie, takie jak Sony i Universal Music Group, są właścicielami swoich sieci dystrybucyjnych, które umieszczają muzykę artystów, których podpisują, na wyłącznych kontraktach w rękach milionów konsumentów czasami w ciągu kilku godzin lub dni. Podpisują szereg umów ze swoimi artystami, w tym umowy licencyjne i dystrybucyjne, które zapewniają im znaczące cięcia w przychodach artysty na całym świecie. Główne wytwórnie muzyczne mogą również posiadać pod-wytwórnie specjalizujące się w publikowaniu, nagrywaniu i promowaniu różnych gatunków muzycznych, takich jak country, Latin, jazz i hip-hop.

Często z ledwo wystarczającą ilością pieniędzy, aby utrzymać światło na swoim biurku, niezależne lub "indie", wytwórnie płytowe znajdują się w czołówce sceny muzycznej, oferując niskopłatne oferty dla wschodzących artystów, które pomagają im stać się znanymi.

Te niezależne wytwórnie są znane jako takie, ponieważ są niezależnymi firmami, które nie mają poparcia korporacyjnego.

Prawdziwe etykiety indie mają mniejsze sieci dystrybucji niż ich duże odpowiedniki i zazwyczaj docierają do klientów po jednym na raz. Jednak wytwórnie indie mają silną reputację, ponieważ mają palce na pulsie nadchodzących trendów muzycznych i dają szanse nieznanym artystom, którzy ostatecznie stają się międzynarodowymi doznaniami.

Płyty A & M, założone w latach sześćdziesiątych przez Herb Alperta i Jerry'ego Mossa, są jednymi z najbardziej udanych niezależnych wytwórni wszechczasów, które podpisały takich artystów, jak Sting, Sheryl Crow i Joe Cocker podczas czterdziestoletniego biegu.

Kontroluj kontrolę nad swoimi artystami

Etykiety płytowe zazwyczaj określają warunki umów z wykonawcami na ich korzyść. W przypadku nowo podpisanych artystów wytwórnie płytowe mogą kontrolować rodzaj nagrywanej muzyki, która może obejmować wszystko, od sposobu, w jaki muzyka brzmi, do tekstów piosenek. Mogą również kontrolować okładkę albumu.

W zależności od struktury kontraktu wytwórnie mogą również mieć możliwość ustalania kwoty, jaką zarabiają ich artyści. Podczas gdy relacje między artystą a wytwórnią są ogólnie korzystne, zawsze istnieje możliwość, że ten związek stanie się kontrowersyjny. Im bardziej odnoszą sukcesy artysty, tym większa jest jego zdolność do renegocjowania umowy, aby zawierała bardziej korzystne warunki.

Nowe rzeczywistości milenijne

Przez cały wiek XX wieku wytwórnie płytowe były dominującą siłą twórców odnoszących największe sukcesy. Wytwórnie płytowe miały moc tworzenia lub łamania artystów, w zależności od ilości pieniędzy zainwestowanych w promowanie ich muzyki .

Internet uwolnił artystów od uzależnienia od wytwórni płytowych, a dzięki mediom społecznościowym wielu artystów wprowadza na rynek i dystrybuuje muzykę samodzielnie przy znacznie niższych kosztach. Aby pozostać w biznesie, biorąc pod uwagę rzeczywistość epoki cyfrowej, wytwórnie płytowe oferują teraz tak zwane " umowy 360 " artystom, które zapewniają im całą pracę artysty, w tym sprzedaż albumów, występy w mediach i rekomendacje produktów.