Air Force Job: 1C7X1 Airfield Management

Ci lotnicy przygotowują lotniska do startów i lądowań

US Air Force / Tech. Sgt. Chenzira Mallory

Jest oczywiste, że Specjaliści ds. Zarządzania Lotniskiem odgrywają niezwykle istotną rolę w Siłach Powietrznych . Ci lotnicy dbają o to, aby wszystkie samoloty mogły bezpiecznie startować i lądować, zachowując czyste pasy startowe i upewniając się, że piloci mają potrzebne informacje.

Lotnicy ci dobrze poznają swoje lotniska i są przygotowani do przygotowania startów i lądowań samolotów często w bardzo krótkim czasie, a czasem w niesprzyjających warunkach.

Ta praca jest sklasyfikowana jako Air Force Specialty Code (AFSC) 1C7X1.

Obowiązki Specjalistów ds. Zarządzania Lotniskiem

Lotnicy ci nadzorują bezpieczną eksploatację samolotów Sił Powietrznych poprzez krajowe i międzynarodowe systemy przestrzeni powietrznej. Obejmuje to utrzymywanie i opracowywanie planów lotu, map lotniczych i map, powiadomienia dla lotników (NOTAM), lokalnego lotniska i statusu pomocy nawigacyjnej oraz informacje o pogodzie.

Do ich obowiązków należy również kontrola lotnisk, planowanie i koordynacja projektów budowy lotnisk oraz zapewnienie bezpiecznego środowiska operacyjnego dla personelu i operacji lotniczych. Ponadto koordynują działania z agencjami, takimi jak kontrola ruchu lotniczego, inżynierowie budowlani i stanowiska dowodzenia, aby zapewnić wsparcie w działaniach związanych z zarządzaniem lotniskami.

Kwalifikacje do AFSC 1C7X1

Jeśli interesuje Cię praca w Siłach Powietrznych, oto kilka rzeczy, które musisz znać: Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego; Regulacje powietrzne federalne i wojskowe USA; mapy lotnicze, mapy i publikacje; dane o locie i systemy NOTAM; znajomość pomocy nawigacyjnych; podstawowe cechy konstrukcyjne samolotu i podstawy meteorologii.

Aby kwalifikować się do roli w zarządzaniu lotniskami, będziesz potrzebował wynik złożony na poziomie co najmniej 41 w sekcji administracyjnej (A) obszaru kwalifikacyjnego Sił Powietrznych w testach baterii zawodowej (ASVAB).

Podobnie jak w przypadku większości zadań Air Force, wymagane jest normalne widzenie kolorów (bez zabarwienia kolorów). Musisz także posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem rządowym.

Ponadto personel w tej roli musi kwalifikować się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa wydanego przez Departament Obrony. Obejmuje to sprawdzenie Twojej postaci i finansów. Karta kryminalna zawierająca przestępstwa związane z narkotykami lub historia nadużywania alkoholu może zdyskwalifikować Cię z tego zwolnienia.

Lotnicy pracujący w zarządzaniu lotniskami muszą być obywatelami USA.

Szkolenie dla AFSC 1C7X1

Podobnie jak wszyscy rekruci, najpierw poświęcisz 7,5 tygodnia na szkolenie podstawowe, zwane także obozem startowym, a następnie Tydzień lotników.

Dalej jest szkoła techniczna, która na to stanowisko oznacza 56 dni w bazie sił powietrznych Keesler w Biloxi w stanie Missisipi.

Twoje szkolenie obejmuje ukończenie podstawowego kursu zarządzania lotniskiem i zaawansowanego kursu zarządzania lotniskiem. Zdobędziesz doświadczenie w przetwarzaniu danych lotniczych, przetwarzaniu NOTAM, działaniach reagowania w sytuacjach awaryjnych i utrzymywaniu danych o lotach oraz wyświetlaczy wspomagających.

Szkolenie w zakresie technik technicznych zapewni także doświadczenie w wykonywaniu lub nadzorowaniu takich funkcji, jak kontrole na lotniskach, koordynacja budowy lub naprawy lotniska, przetwarzanie zwolnień lotnisk lub przeprowadzanie ankiet na lotniskach innych niż Departament Obrony w celu wykorzystania samolotów Sił Powietrznych.

Lotnicy w tej pracy otrzymają doświadczenie w zarządzaniu funkcjami takimi jak zarządzanie lotniskami, przygotowywanie lub przegląd polityk i dyrektyw dotyczących zarządzania lotniskami lub zapewnianie koordynacji z agencjami w celu poprawy funkcji zarządzania lotniskami.