Wskazówki dotyczące prowadzenia rozmowy o wysokim ciśnieniu

Stajesz przed największym wywiadem w swoim życiu i chcesz zrobić wszystko, co w twojej mocy. Nawet jeśli wywiady są normalne, mogą być jeszcze gorsze, gdy przeprowadzasz wywiady na wymarzoną pracę i chcesz zrobić najlepsze wrażenie.

Co możesz zrobić, aby zmaksymalizować sukces rozmowy kwalifikacyjnej pod presją? Istnieją techniki, których możesz użyć, by zmniejszyć stres i przeprowadzić wywiad z lękiem.

Wskazówki dotyczące prowadzenia rozmowy o wysokim ciśnieniu

Według dr. JP Pawliw-Fry, znanego na całym świecie eksperta, trenera i mówcy z Instytutu Zdrowia i Potencjału Człowieka (IHHP) i autora książki "Performing Under Pressure", oto kilka technik, które można wypróbować przed kolejną rozmową.

Bądź uczniem ludzkich zachowań i dowiedz się, jak działa twój mózg

Martwienie się o to, co może pójść źle w wywiadzie, zmniejsza moc przetwarzania w twoim mózgu. Kiedy się o coś martwisz, pojemność pamięci roboczej (WMC) twojego mózgu wypełnia się i brakuje ci miejsca do namysłu.

Kiedy jesteś w wywiadzie, potrzebujesz całej swojej pamięci roboczej do myślenia, odpowiadania na pytania i łączenia się z osobą przeprowadzającą wywiad. Krótko mówiąc, obawy generowane przez presję są szkodliwe dla twojego występu w wywiadzie.

Witamy lęk

Aby zminimalizować efekty lękowe, przeciwdziałaj odpychaniu niespokojnych myśli, gdy się pojawiają, a zamiast tego witaj ich.

Bądź otwarty i ekspansywny

Kiedy angażujemy się w wysoką "pozę siły", gdzie nasze ciała są bardziej otwarte i ekspansywne - ramiona otwierają się, a nie zamykają się na klatce piersiowej, stojąc prosto z ramionami do tyłu zamiast zgarbionymi z ramionami złożonymi do przodu na kilka minut, nasze ciało odpowiada zwiększenie poziomu testosteronu i zmniejszenie stężenia kortyzolu.

Niższy poziom kortyzolu i wyższy testosteron sprawiają, że czujemy się pewniej (wielu ludzi błędnie wierzy, że jest to związane z agresją) i, co najważniejsze, pomaga nam podejmować ryzyko, które jest zwykle ograniczone przez strach. Usuwa emocjonalną ostrożność, jaką mamy wobec niepewności (tak powszechnej w wywiadzie) i pomaga nam bardziej poznawczo vs. emocjonalnie - krytycznie wpływa na sukces rozmowy.

Tak więc 15 minut przed rozmową, znajdź miejsce, w którym możesz zrobić coś proaktywnego (stoiska w łazience działają świetnie). Pacjenci, którzy wykonali 2-minutowe mocne pozy przed wywiadem, wydawali się pewniejsi.

Napisz, co czujesz

Na dziesięć minut przed rozpoczęciem wywiadu zapisz, co czujesz. Badania wykazały, że robienie tego jest szczególnie użyteczne, ponieważ działa w celu oczyszczenia lub zmniejszenia rozpraszającego myślenia w WMC, a także zwiększa twój wgląd w źródła presji.

Z czasem staniesz się lepszy w postrzeganiu lęku jako części doświadczenia, a nie czegoś, co musi przejąć sytuację.

Wiedz o tym, jest tylko jedną z wielu możliwości

Pomyśl o liceum i college'u: pamiętasz ile testów miałeś? I ile razy myślałeś, że to najważniejsza próba twojego życia?

Miałeś jednak o wiele więcej możliwości pokazania, jak dobrze się przygotowałeś. Uważaj, że wiele osób potrzebuje wielu możliwości odniesienia sukcesu:

Każda z tych osób prawdopodobnie czuła się wtedy jak Oprah: że "dała jej jedyną szansę." Właściwie każdy z nas ma wiele szans na odniesienie sukcesu. Miej to na uwadze, a twoje życie będzie mniej wywierane. Przed rozmową, rozhermetyzuj moment, mówiąc sobie: "Będę miał inne wywiady. To nie jest moja jedyna szansa! "

Pokrewne artykuły: Pytania i odpowiedzi na pytania dotyczące pracy | 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych Wywiady behawioralne | Co ubrać w rozmowę o pracę