Jak ćwiczyć na rozmowę kwalifikacyjną

Najważniejsze wskazówki dotyczące prób na rozmowę o pracę

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Fikcyjny wywiad z profesjonalistą jest jednym ze sposobów na naukę i ćwiczenie umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Innym jest skorzystanie z internetowego narzędzia do przygotowywania rozmów kwalifikacyjnych . Oba są opcjami opartymi na opłacie, ale nadal możesz ćwiczyć, nawet jeśli nie stać Cię na profesjonalną pomoc.

Zrób to sam Wywiad

Istnieje wiele sposobów przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej w domu bez pomocy zawodowego doradcy lub trenera lub usługi płatnej.

Możesz samodzielnie odbywać rozmowy kwalifikacyjne lub rekrutować przyjaciół i rodzinę, aby Ci pomóc.

Poznaj proces wywiadu. Jeśli dopiero zaczynasz pracę lub nie rozmawiasz przez jakiś czas, wiedz, co może się wydarzyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej, abyś nie miał żadnych niespodzianek. Sprawdź, jak działa rozmowa o pracę , abyś wiedział, czego się spodziewać.

Ćwicz odpowiedzi na pytania z wywiadu . Najprostszym sposobem przygotowania jest stworzenie listy wspólnych pytań i udzielenie odpowiedzi na każde pytanie na głos. Im więcej ćwiczysz, tym bardziej będziesz przygotowany na odpowiedź podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej.

Użyj Flashcards . Napisz pytania na fiszki. Tasując karty słówek, będziesz wygodnie odpowiadać na pytania w dowolnej kolejności.

Nagraj siebie Ćwicz . Jeśli masz kamerę internetową, kamerę wideo lub magnetofon, nagraj swoje odpowiedzi i odtwórz je. Oceń swój język ciała (jeśli posiadasz kamerę wideo) i odpowiedzi na pytania.

Jak wygląda Twoja postawa i kontakt wzrokowy? Czy wiercisz się? Czy twoje odpowiedzi są zbyt długie? Czy brzmisz pewnie? Jeśli nie masz kamery wideo lub magnetofonu, ćwicz przed lustrem.

Rekrutuj przyjaciela lub członka rodziny. Możesz również podać listę pytań do przyjaciela lub członka rodziny i poprosić o przesłuchanie.

Poproś swojego rozmówcę o praktykę o konstruktywne opinie. Ćwiczenie z przyjacielem lub członkiem rodziny zapewni Ci komfortowe i bezpieczne środowisko do doskonalenia umiejętności przeprowadzania wywiadów i otrzymywania informacji zwrotnych.

Ubierz się. Jednym ze sposobów na przeprowadzenie wywiadu zrób-to-sam wydaje się bardziej jak rozmowa kwalifikacyjna jest ubierać się w strój wywiadu . Nie tylko ubranie części sprawi, że poczujesz się jakbyś zmierzał do prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej, ale także daje ci możliwość upewnienia się, że twoje ubrania do rozmów kwalifikacyjnych są w porządku i jesteś gotowy do pracy.

Ustaw przestrzeń wywiadów. Poczujesz się bardziej jak prawdziwy wywiad, jeśli założysz miejsce na rozmowę kwalifikacyjną. Nawet jeśli jest to Twój kuchenny stół (oczyszczony z bałaganu) z krzesłem po obu stronach, jeden dla ciebie i jeden dla osoby przeprowadzającej wywiad, to ustawi scenę, aby twoja rozmowa kwalifikacyjna była bardziej formalna.

Ćwiczenie umiejętności rozmowy pomoże zmniejszyć stres podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej i pozwoli skupić się na łączeniu się z osobą przeprowadzającą wywiad, zamiast walczyć o odpowiedzi. Im bardziej jesteś zaznajomiony z rodzajami pytań do wywiadu, które będziesz zadawać, tym lepiej przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Oto lista pytań dotyczących przeprowadzania wywiadów dla różnych zawodów, rodzajów pracy i rodzajów wywiadów do przeglądu.

Poświęcenie czasu na ćwiczenie zwiększy Twoją pewność siebie i pomoże ci w rozmowach kwalifikacyjnych.