9 sposobów wykorzystania psychologii, aby pomóc Ci uzyskać zatrudnienie

Czy możesz przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną do nauki? Podczas gdy rozmowa kwalifikacyjna jest bardziej sztuką niż nauką, możesz wykorzystać porady z psychologii społecznej, organizacyjnej i osobowości, aby zwiększyć swoje szanse na sukces rozmowy kwalifikacyjnej.

Zapoznaj się z tymi poradami, aby dowiedzieć się, jak korzystać z psychologii, aby zwiększyć szanse na zatrudnienie. Przyznanie jednej lub kilku z nich może zwiększyć szanse na przejście do następnej rundy rozmów kwalifikacyjnych lub nawet zaoferować ci ofertę pracy.

9 porad dotyczących wywiadów z popartych naukowcami

1. Stosuj "taktykę pobudzającą władzę". W eksperymencie przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej, w której jedna grupa kandydatów została poproszona o skupienie się na czasie, w którym czuli się kontrolowani i uprawnieni w swoim życiu, a inna grupa została poinstruowana, aby zastanowić się nad czasem, w którym czuli się bezsilni, to była pierwsza grupa - grupa zasilana przez siły - która odniosła sukces. Badacze wybrali grupę z silną czołówką nad drugą grupą w znacznie wyższym tempie.

Przed kolejną rozmową pomyśl o czasie w swoim życiu, kiedy poczujesz się skuteczny i wzmocniony - związany z pracą lub osobistym - w celu zwiększenia szans na zatrudnienie.

Dowiedz się więcej o: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

2. Uśmiechnij się, ale nie za dużo. Powinieneś zawsze być przyjazny i uprzejmy, ale bądź poważny, gdy musisz. W jednym z badań kandydaci, którzy uśmiechali się bardziej na początku i końcu wywiadu, a mniej w środku - kiedy byli skupieni na odpowiadaniu na pytania - spisali się lepiej niż ci, którzy uśmiechali się, ciągle, przez cały czas.

Oto jak wykorzystać swoją osobowość, by błyszczeć podczas rozmowy kwalifikacyjnej .

3. Użyj nazwiska swojego rozmówcy. Nie tylko możesz użyć nazwiska swojego rozmówcy, aby zapamiętać je, ale jest to również sprawdzony sposób, aby poczuć się bardziej pozytywnie. Oczywiście nie nadużywaj go, ale upuść go kilka razy.

4. Ćwicz "słuchanie refleksyjne". Słuchanie refleksyjne polega na powtarzaniu wypowiedzi lub pytania ankietera na podstawie własnych słów.

Badania wykazały, że słuchanie refleksyjne może zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie, ponieważ demonstruje kompleksową wiedzę na temat tego, co osoba przesłuchująca próbuje przekazać, a także może sprawić, że Twój rozmówca poczuje się bardziej pozytywnie.

Oto przykład tego, jak możesz korzystać z refleksyjnego słuchania podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

Dziennikarz: "Ta pozycja wymaga pisarza, który pewnego dnia nie będzie miał problemu z opowiadaniem o politycznej historii, a potem będzie mógł zrobić z nimi dobrze i chętnie. Jak to brzmi?

Ty: "Szukacie wszechstronnego pisarza, który jest entuzjastyczny i gotowy na wszystko. Tak właśnie opisałbym siebie. Jak widzisz z moich filmów, zrobiłem wszystko, od pisania podróży po dziennikarstwo śledcze, więc wierzę, że świetnie nadawałbym się do tej pracy. "

5. Trzymaj dłonie w cieple i suchości. To może zabrzmieć dziwnie, ale pomyśl o tym. Zimne i wilgotne dłonie są oznaką niepokoju. Dlatego ciepłe i suche ręce sugerują coś przeciwnego. Przed rozmową kwalifikacyjną, jeśli wchodzisz z gorących temperatur, pamiętaj, aby zetrzeć wszelki pot, a jeśli wchodzisz z zimna, upewnij się, że twój uścisk dłoni nie jest lodowaty!

Dowiedz się więcej o: Jak uniknąć stresu podczas wywiadu

6. Spróbuj odzwierciedlić, ale pozostań pozytywny. Dublowanie jest wtedy, gdy naśladujesz mowę ciała danej osoby: uśmiechają się, uśmiechasz. Używają gestów, używasz gestów. Badania wykazały, że tworzenie kopii lustrzanych może zwiększyć szanse na sukces w wywiadzie, a w wielu interakcjach ludzie "lustrują się", nawet nie próbując. To jest coś, na co należy uważać. W badaniu, w którym ankieterzy byli odlegli i oddaleni, ankietowani, którzy odzwierciedlają język ciała, byli mniej skłonni do zatrudniania niż osoby, które pozostały pozytywne bez względu na wszystko.

Dowiedz się więcej o: Jak zachować pozytywny wynik podczas rozmowy kwalifikacyjnej

7. Uważaj na swój język ciała. Mówi się raz po raz, ale studia po studiach pokazały, jak ważna może być komunikacja niewerbalna. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej korzystaj z pozytywnego zachowania niewerbalnego .

Zgodnie z wynikami badań, powinieneś:

Dowiedz się więcej na temat: Język ciała rozmowy kwalifikacyjnej

8. Rozważ teorię poziomu struktury. Zgodnie z Teorią Poziomu Konstrukcji, im dalej jesteś od obiektu lub osoby, tym bardziej abstrakcyjne będzie twoje myślenie. Im jesteś bliżej, tym bardziej konkretne będzie twoje myślenie. Często używanym przykładem są letnie wakacje: sześć miesięcy, zimą marzenia o słońcu i piasku. Sześć dni, planujesz szczegółowe informacje, takie jak rezerwowanie stolików w restauracjach czy gwoździanie planu podróży.

Naukowcy przetestowali tę teorię w eksperymencie, w którym wnioskodawcy byli blisko lub daleko od ankieterów, a następnie promowali się w sposób konkretny lub abstrakcyjny. Wyniki były zgodne z CLT: wnioskodawcy, którzy siedzieli blisko i omawiali konkretne atrybuty lub przypadki, odnosili największe sukcesy, podobnie jak kandydaci, którzy siedzieli daleko i kładli nacisk na bardziej abstrakcyjne cechy, takie jak ich miękkie umiejętności .

Co to oznacza dla twojego wywiadu? Cóż, podając szczegóły, zawsze dobrze jest zrobić wywiad. Jeśli jednak usiądziesz z dala od swojego rozmówcy, pamiętaj, aby wspomnieć o pewnych umiejętnościach miękkich - na przykład o "silnej etykiecie pracy" lub "lepszych umiejętnościach zarządzania czasem".

9. Nie przerywaj. Przerwanie kogoś wywołuje negatywne uczucia. Nigdy nie przerywaj rozmowy, nawet jeśli myślisz, że skończenie zdania pokaże, że jesteś na tej samej stronie.

Sugerowane czytanie: 15 wskazówek, jak robić najlepsze wrażenia podczas wywiadu Najczęstsze błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, których należy unikać