Jak przedstawić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej

 • 01 Najlepszy sposób na przedstawienie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Jak najlepiej przedstawić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jak rozpocząć rozmowę, robiąc najlepsze możliwe wrażenie? Pierwsze wrażenia mogą odgrywać ważną rolę w postrzeganiu cię przez pracodawcę jako kandydata. To, co mówisz podczas pierwszej fazy rozmowy, może mieć duży wpływ na wynik - w dobry lub zły sposób.

  W rzeczywistości niektórzy menedżerowie ds. Rekrutacji mogą podjąć decyzję o odrzuceniu kandydata na podstawie tego, czego nie zrobili, gdy je spotkali. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na maniery dotyczące rozmów kwalifikacyjnych i dokładnie przemyśleć, w jaki sposób przedstawisz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Co powiedzieć, kiedy dotrzesz do wywiadu

  Po przyjeździe na miejsce spotkania przedstaw się recepcjonistce, podając swoje imię i cel wizyty. Na przykład: "Nazywam się Tim Jones i mam rozmowę kwalifikacyjną zaplanowaną z Johnem Smithem o 14.00." lub "Jestem Janine Bellows i umówiłem się z Jackiem Clarkem o 10 rano."

  Co powiesz, gdy spotkasz menedżera ds. Zatrudnienia

  Zostaniesz odprowadzony do pokoju przesłuchań, lub menedżer ds. Rekrutów wyjdzie na spotkanie z tobą w recepcji. Ponownie, poświęć czas, aby się przedstawić, aby osoba przeprowadzająca wywiad wiedziała, kim jesteś.

  Propozycja uścisnąć dłoń, nawet jeśli osoba przeprowadzająca wywiad nie oferuje najpierw ręki. Dobrą etykietą jest dołączenie uścisku dłoni w ramach prezentacji . Powiedz rozmówcy, że z przyjemnością je poznajesz, uśmiechasz się i nawiązuj kontakt wzrokowy. Na przykład: "Jestem Tina Lionel, miło mi cię poznać."

  Wskazówka: Aby uniknąć spoconych dłoni, zatrzymaj się w toalecie przed wywiadem i umyj i osusz ręce. Jeśli nie jest to wykonalne, użyj chusteczki do wysuszenia rąk przed czasem. Oto więcej informacji o tym, jak unikać błędów w rozmowach kwalifikacyjnych i jak unikać stresu związanego z wywiadem .

 • 02 Zachowaj krótkie i zwięzłe wprowadzenie

  Podczas wywiadu będziesz miał okazję przedstawić się dogłębnie. Wielu menedżerów ds. Rekrutacji rozpocznie rozmowę z otwartym pytaniem typu " Opowiedz mi o sobie ". Rdzeń twojej odpowiedzi powinien skupiać się na kluczowych elementach twojego tła, które pozwolą Ci osiągnąć sukces w pracy, z którą rozmawiasz.

  Powinieneś dokładnie przeanalizować pracę przed rozmową, abyś mógł wskazać zainteresowania, umiejętności, doświadczenia i cechy osobiste, które pozwolą Ci spełnić lub przewyższyć wymagania.

  Wskazówka: Przejrzyj odpowiedzi, aby powiedzieć mi o sobie Pytania

  Skoncentruj się na swoich kwalifikacjach

  Twoje wprowadzenie powinno być na tyle zwięzłe, aby wzbudzić zainteresowanie ankietera. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy krótkie podsumowanie najbardziej przekonujących kwalifikacji. Możesz również wspomnieć o kilku ciekawostkach, które nie są niezbędne do wykonania tej pracy, ale odzwierciedlają Twoją osobowość, jak fakt, że jesteś zapalonym narciarzem, grałeś w klubach komediowych lub kolekcjonujesz afrykańską sztukę.

  Twoim celem jest osobiste skontaktowanie się z osobą przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną , a także pokazanie, że masz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tej pracy i że wykonasz świetną nową czynsz.

  Oczywiście, twoje wstępne komentarze powinny pokazać twój entuzjazm dla pracy i organizacji. Jednak nie przesadzaj i nie spędzaj zbyt wiele czasu na mówieniu o sobie. Osoba przeprowadzająca rozmowę ma ustalony terminarz, a czas jest ograniczony, dlatego należy zachować krótkie wprowadzenie, aby przejść do następnego pytania.

  Przygotuj się na pytania uzupełniające

  Osoba przeprowadzająca wywiad może śledzić Twoje wprowadzenie z większą ilością pytań, dlatego ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał wspierać wszelkie stwierdzenia, które wprowadzasz podczas wprowadzania.

  Przygotuj się, by podać konkretne przykłady tego, w jaki sposób i gdzie wykorzystałeś swoje zasoby, aby skutecznie realizować zadania lub role wolontariuszy, projekty naukowe lub inne produktywne przedsięwzięcia. Jednym ze sposobów dostarczenia szczegółowych odpowiedzi jest wykorzystanie techniki wywiadu STAR do opisania twoich osiągnięć i osiągnięć.

  Przygotuj się również do zadawania pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Miej krótką listę pytań o to, co chcesz wiedzieć o tej pracy, a także o gotowość firmy do zadania pytania ankieterowi.

 • 03 Maniery w rozmowach o pracę

  Maniery mają znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bez względu na pracę, o którą się ubiegasz, będziesz wymagał profesjonalnego działania na każdym etapie procesu przesłuchiwania, od powitania rozmówcy po podziękowaniu po rozmowie kwalifikacyjnej.

  Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi rozmów kwalifikacyjnych przed, w trakcie i po rozmowie kwalifikacyjnej, aby mieć pewność, że zachowujesz maniery i robisz najlepsze wrażenie na ankiecie.

  Przeczytaj więcej: Rozmowa kwalifikacyjna Pytania i odpowiedzi | 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Wywiad z Job Thank You Letters