Przemysł muzyczny 101: podstawy radiowe

Jako muzyk chcesz, aby Twoja piosenka była odtwarzana w radiu. I masz szczęście, ponieważ stacje radiowe zawsze szukają nowej muzyki, która ich słuchaczom spodoba się słuchanie. Sztuką jest mieć udaną kampanię promującą radio, a to oznacza poświęcenie czasu na zrozumienie, jak działa radio i co sprawia, że ​​piosenka jest przyjazna dla radia. Zanim wyruszysz w podróż promującą radio , przekaż te podstawowe informacje i zasoby radiowe do pamięci, a następnie kliknij dostępne łącze, aby dowiedzieć się więcej.

 • 01 Podstawy rynków stacji radiowych

  Rynki stacji radiowych to jedna z pierwszych rzeczy, o których musisz się dowiedzieć, zanim zaczniesz próbować umieszczać piosenki na antenie. Wybór właściwych rynków dla twojej muzyki dramatycznie zwiększy twoje szanse na uzyskanie czasu odtwarzania radia, szczególnie gdy dopiero zaczynasz. Innymi słowy, jeśli jesteś wyłącznie muzykiem country z krajów zachodnich, musisz zidentyfikować rynki poświęcone temu gatunkowi i musisz tylko kierować reklamy na te stacje, które zapewnią ci czas radiowy na tym rynku. W przeciwnym razie stracisz czas i cenne zasoby.
 • 02 Różnica między komercyjnym a niekomercyjnym radiem

  Podobnie jak rynki radiowe, zrozumienie rozróżnienia pomiędzy komercyjnym i niekomercyjnym radiem jest kluczem do opracowania udanej kampanii radiowej. Musisz dowiedzieć się, co dzieli te style stacji i który z nich może być właściwym wyborem dla Twojej muzyki. Niekomercyjne może być coś takiego jak NPR (National Public Radio), które jest bardzo specyficzne dla tego, co emitują i na przykład nie emitują muzyki country z Zachodu. Jak się wydaje, komercyjne radiowe reklamy lotnicze.

 • 03 Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o komercyjnym radiu

  Teraz, gdy wiesz, różnica między radiem komercyjnym i niekomercyjnym zbiera więcej informacji. Komercyjne radio jest światem tajemniczym dla wielu muzyków i niezależnych wytwórni płytowych. W rzeczywistości komercyjne radio może wydawać się wręcz niedostępne.

  Sztuczka polegająca na tym, że radiostacje są odtwarzane na stacjach komercyjnych, to zrozumienie, co powoduje, że je zaznaczają. Ponieważ komercyjne stacje radiowe są własnością prywatną i nie mają takiej samej wolności, jak niekomercyjne stacje radiowe, zazwyczaj chcą odtwarzać muzykę przez muzyków znanych już w kraju lub zaplanowanych do grania w miejscu w ich okolicy. Musisz bardzo ciężko pracować, aby przekonać GM'a lub dżokeja dysku, że masz muzykę podobną do znanych artystów i spodoba się jej rynek segmentu.

 • 04 Pobierz niekomercyjne audycje radiowe w College

  College radio jest niezależnym muzykiem lub najlepszym przyjacielem artysty. Te stacje mają elastyczność playlist i poświęcenie dla nowej muzyki, która nie ma sobie równych w komercyjnym świecie radiowym. Dodatkowo, bycie hitem w radiowej stacji uczelni często przyciąga uwagę większych komercyjnych stacji radiowych, a także agentów rezerwujących i większych wytwórni. Dowiedz się, jak dotrzeć do tych najważniejszych partnerów muzycznych i zdobyć ich uznanie, a także uzyskać dostęp do miejsca w swoim obrocie.

 • 05 Know What a Radio Playlist

  Jeśli chcesz promować swoje talenty w radiu, musisz znać język, który sprawia, że ​​ten świat tyka. Lista odtwarzania będzie Twoim nowym ulubionym słowem podczas kampanii promującej radio. Lista odtwarzania to lista utworów wybranych przez konkretną stację radiową. Jeśli poświęcisz czas, aby posłuchać stacji radiowej, którą kręcisz, wkrótce zrozumiesz, jaka jest jej lista odtwarzania.

 • 06 Różnica między datami publikacji i datami dodania

  Stacje radiowe są mniej zainteresowane datami wydania (faktyczną datą, którą utwór "spadnie" na rynku) niż z datami dodania, które określają stacje radiowe, kiedy dodać utwór do listy odtwarzania. Utwór może zostać "wydany" pierwszego dnia miesiąca, ale nie może być "dodany" do harmonogramu przez kolejny miesiąc.

 • 07 Know What a Radio Promoter is

  Czy myślisz, że masz to, czego potrzeba, aby pozyskać nowego artystę w świecie radia? Czy myślisz, że możesz dostrzec hit piosenki i przekonać dyrektorów programowych, aby czuli się tak samo? A może twój zespół (lub artysta) skorzystałby z zatrudniania dobrze znanego promotora radiowego? Poznaj tajniki pracy w branży muzycznej i dowiedz się, jak zacząć w tej dziedzinie.

 • 08 Ucz się od skutecznych promotorów radiowych

  W jaki sposób promotorzy przekonają reżyserów programów do odtwarzania utworów, które pracują? W tym wywiadzie brytyjscy radioodtwarzacze Ben Mainwaring i Terry Hollingsworth dzielą się historiami z okopów o pracy z wytwórniami płytowymi (zarówno dużymi, jak i małymi) oraz wyzwaniami związanymi z wyróżnieniem się na konkurencyjnym rynku radiowym.

 • 09 Jak zdobyć moją piosenkę w radiu?

  Uzyskanie radia jest delikatną równowagą kierowania na właściwe stacje z odpowiednimi informacjami we właściwym czasie. Poznaj wszystkie czynniki, które musisz wziąć pod uwagę, aby dać sobie najlepszą szansę na lądowanie na liście odtwarzania.