Najlepszy sposób na poszukiwanie pracy, gdy jesteś zatrudniony

Poszukiwanie pracy i rozmowa kwalifikacyjna na nowe stanowisko, gdy jesteś obecnie zatrudniony, mogą być trudne, szczególnie jeśli nie chcesz (i nie powinieneś) chcieć, aby twój pracodawca wiedział, że rozważasz przerwanie pracy. Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas poszukiwania pracy i tego, w jaki sposób bierzesz udział w rozmowach kwalifikacyjnych, aby Twój pracodawca nie odkrył, że szukasz pracy, dopóki nie jesteś gotowy na to.

Nie chcesz, aby twój szef przejął poszukiwania pracy, jeśli możesz mu pomóc.

Powodem, dla którego należy zachować ostrożność, jest to, że pracownicy zostali zwolnieni za to, że nawet nienawidzą swojej pracy lub swojej firmy. Na przykład widziałem na Facebooku tytuł pracy, który powiedział "Niewolnik UPS". Osoba była przyjacielem przyjaciela, który nie dostosował swoich prywatnych ustawień tak, jak powinien.

Posiadanie takich informacji, które są dostępne dla każdego, nie zaimponuje starszemu pracodawcy - lub potencjalnemu nowemu pracodawcy, który również może je zobaczyć. Bądź dyskretny, bardzo dyskretny, gdy jesteś zatrudniony i szukasz pracy.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy i wywiadu

Poświęć trochę czasu na zaplanowanie wyszukiwania pracy , zarówno od posiadania wszystkiego, co potrzebujesz w kolejce przed rozpoczęciem - CV , list motywacyjny można dostosować do każdego zadania, o które się ubiegasz, solidny profil na LinkedIn i referencje zawodowe ( odniesienia do pracy) kto może potwierdzić twoją zdolność do wykonania nowej pracy.

Nie szukaj pracy na komputerach roboczych

Nie używaj komputera do pisania swoich CV, ubiegania się o pracę lub komunikowania się z pracodawcami. Używaj Gmaila lub innego osobistego adresu e-mail do komunikacji niezwiązanej z pracą.

Adres e-mail

Nie używaj swojego służbowego adresu e-mail do poszukiwania pracy. Skorzystaj z konta osobistego lub skonfiguruj bezpłatne internetowe konto e-mail specjalnie do poszukiwania pracy.

Numery telefoniczne

Nie umieszczaj swojego numeru telefonu w twoim CV i aplikacjach o pracę. Użyj swojego telefonu komórkowego lub osobistego numeru stacjonarnego.

Usprawnij swoje poszukiwania pracy

Użyj narzędzi wyszukiwania pracy, aby zapewnić porządek i zarządzanie wyszukiwaniem pracy. Skorzystaj z wyszukiwarki ofert pracy i skonfiguruj powiadomienia e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o nowych pracach. Przejrzyj te dziesięć prostych kroków, aby zorganizować wyszukiwanie pracy, aby rozpocząć .

Zachowaj swoje poszukiwania pracy dla siebie

Nie reklamuj się w mediach społecznościowych ani nie mów swoim współpracownikom, że szukasz innej pracy lub nie lubisz tej, którą masz. Nawet jeśli powiesz jednej osobie, to jedna osoba za dużo. Im więcej ludzi wie, tym większa szansa, że ​​Twoja obecna firma dowie się, że szukasz pracy.

Ostrożnie Dotknij swoich połączeń

Rozmowy z kontaktami, które znasz naprawdę dobrze, są godne zaufania. Zapytaj ich, czy mogą wysłać jakiekolwiek kontakty, które napotkasz na swojej drodze. Upewnij się, że mogą zachować twoje zwierzenia i nie ujawnią faktu, że szukasz pracy. Ponadto dotknij tych połączeń, aby sprawdzić, czy będą one dla Ciebie źródłem informacji .

Użyj odniesień poza pracą

Nie używaj swojego przełożonego ani żadnych innych referencji z pracy, którą masz teraz. Jeśli menedżerowie ds. Rekrutacji poproszą o pozwolenie na rozmowę ze swoim przełożonym (i prawdopodobnie to zrobią), możesz powiedzieć im, że najpierw musisz mieć ofertę pracy, ale może to zależeć od tego, czy rozmawiają oni z referencjami do pracy.

Nie wygłaszaj wywiadu z pracy

Wielu pracodawców korzysta z wywiadów telefonicznych podczas pierwszej rundy badań przesiewowych. Nie planuj rozmowy telefonicznej, gdy jesteś w pracy, chyba że masz prywatne biuro. Postaraj się zaplanować na godzinę na lunch lub wcześnie lub późno w ciągu dnia i rób to we własnym czasie iz własnego telefonu.

Zaplanuj swoje rozmowy dokładnie

W powiązanej notatce zaplanuj uważnie wywiady, aby nie stracić w pracy. Znowu, wcześnie lub późno w dzień łatwiej wyjaśnić obecnemu pracodawcy lub wziąć osobisty lub czas urlopu. Jeśli masz kilka wywiadów do zaplanowania, możesz je wykonać tego samego dnia.

Przynieś zmianę ubrania

Nie wchodź do biura w garniturze, jeśli twój normalny ubiór służbowy jest przypadkowy lub nieformalny. Przed wyjazdem na rozmowę i powrót do pracy przynieś zmianę ubrań i zmień się gdzie indziej.

Kiedy dać zawiadomienie

Nie wysyłaj powiadomienia, dopóki nie otrzymasz solidnej oferty pracy i ją zaakceptujesz. Ja też będę czekał, aż twoje referencje zostaną sprawdzone i zaplanujesz datę rozpoczęcia. Dzieje się tak, czasami, gdy pracodawca wycofuje ofertę pracy i nie chcesz, aby tak się stało, i kończy się bez pracy.

Rezygnacja z pracy

Jeśli jesteś ostrożny, możesz opuścić swoją starą pracę i przejść do nowej, nie zrażając swoich menedżerów i kolegów. Odpowiednie powiadomienie i zaoferowanie, aby pomóc w przejściu do pracy dobrze, aby uniknąć trudnych uczuć, kiedy rzucisz. Oto jak z wdziękiem zrezygnować z pracy.