Uzyskaj wskazówki dotyczące korzystania z telefonu do wyszukiwania ofert pracy

Jak w pełni wykorzystać mobilność podczas polowania na pracę

Twój telefon jest przydatnym narzędziem do poszukiwania pracy, a prawie każdy poszukujący pracy używa urządzenia mobilnego w pewien sposób do poszukiwania pracy. W 2015 r. Indeed zgłosił, że 50% ruchu w witrynie pochodzi z urządzeń mobilnych. W 2016 r. Snagajob zgłosił, że 72 procent respondentów pracujących na godzinę korzysta z telefonu komórkowego, aby znaleźć i ubiegać się o pracę.

Mobilne aplikacje do pracy

Chociaż większość ludzi używa telefonu do jakiegoś elementu poszukiwania pracy, praca mobilna nie zawsze przekłada się na aplikacje pracy mobilnej.

Dzieje się tak dlatego, że proces aplikacji może trwać długo w witrynie, która nie jest przeznaczona do aplikacji mobilnych.

Mogą istnieć strony z informacjami, które musisz wprowadzić, aby złożyć wniosek. Jeśli korzystasz z karty pracy lub wyszukiwarki pracy, mogą mieć proces, w którym możesz bezproblemowo ubiegać się o pracę. W przeciwnym razie łatwiejsze będzie śledzenie pracy i zastosowanie z komputera domowego.

Nawet jeśli zdecydujesz się nie ubiegać się o telefon, a osoby poszukujące pracy są trzykrotnie bardziej skłonne do ubiegania się o pracę z komputera niż telefonu, nadal możesz skutecznie używać smartfona do poszukiwania pracy. Istnieje wiele aplikacji na iPhone'y, iPady i telefony z Androidem, które ułatwiają wyszukiwanie zadań. Są też inne narzędzia, których można użyć do poszukiwania pracy za pomocą telefonu. Oto, jak dotknąć komórki, aby usprawnić i przyspieszyć wyszukiwanie ofert pracy.

Zainstaluj aplikacje

Istnieje wiele aplikacji do wyszukiwania ofert pracy na smartfony i tablety. Możesz pobierać aplikacje, które szukają pracy według słowa kluczowego i lokalizacji, listy ofert pracy e-mail, śledzić kontakty, a nawet utworzyć CV.

Możesz na przykład użyć aplikacji iPhone lub App aplikacji Beyond.com Search Jobs do wyszukiwania zadań, zapisywania zadań i ofert pracy pocztą e-mail, aby uzyskać do nich dostęp z komputera. Te wskazówki pomogą ci znaleźć zatrudnienie w aplikacjach do poszukiwania pracy .

Użyj witryny z ofertami pracy

Jeśli masz konto na stronie z ofertami pracy, na przykład Monster lub CareerBuilder, możesz ubiegać się o swoje materiały aplikacyjne, które przesłałeś ze swojego komputera.

W programie CareerBuilder można składać wnioski o pracę za pośrednictwem telefonu za pomocą aplikacji CareerBuilder, wybrać opcję wyświetlania tylko zadań, które można zastosować do korzystania z telefonu, i natychmiast zastosować z CV już zapisane w bazie danych CareerBuilder.

Sprawdź nowe oferty pracy

Sprawdzanie nowych ofert pracy zajmuje tylko kilka minut. Używaj swoich aplikacji do częstego sprawdzania, aby otrzymywać najnowsze informacje o aukcjach, gdy tylko zostaną opublikowane. Korzystaj z aplikacji do wyszukiwania ofert pracy takich jak Indeed, SimplyHired i LinkUp, aby szybko znaleźć oferty pracy.

Wyślij swoje oferty pracy

E-mailem można łatwo wysyłać wiadomości e-mail z wykorzystaniem funkcji wbudowanej w aplikację lub przy użyciu funkcji wbudowanych w telefon. Otwórz wiadomość e-mail na komputerze, a otrzymasz wszystkie informacje potrzebne do zastosowania.

Zakładki Oferty pracy i strony internetowe

Możesz dodawać zakładki do ofert pracy i stron internetowych, aby odwiedzić stronę później, skopiować na ekran główny lub wydrukować kopię wpisu bezpośrednio z telefonu.

Otrzymuj powiadomienia i alerty

W zależności od witryny, z której korzystasz, możesz zarejestrować się w wiadomości tekstowej lub e-mailowej z powiadomieniami o nowych ofertach pracy. Większość głównych stron z ofertami wysyła natychmiast odpowiednie oferty pracy za pośrednictwem poczty e-mail lub mediów społecznościowych, codziennie lub co tydzień.

Chciałbym zdecydować się na natychmiast, abyś mógł szybko złożyć wniosek. Oto jak skonfigurować powiadomienia o pracy, aby otrzymywać najnowsze oferty pracy.

Prześlij aplikacje pocztowe

Jeśli wyślesz e-mailem kopię swojego CV i zapiszesz je w skrzynce odbiorczej w telefonie, będziesz mógł przekazać ją pracodawcom, którzy zażądają podania za pośrednictwem poczty elektronicznej. Napisz swój list motywacyjny w treści wiadomości e-mail .

Skonfiguruj podpis na telefonie

Jeśli skonfigurujesz profesjonalny podpis na swoim telefonie, będziesz w stanie komunikować się łatwo z pracodawcami i kontaktami sieciowymi, a oni będą mogli wrócić do kontaktu.

Zachowaj ostrożność w aplikowaniu o pracę z telefonu

Jeśli nie korzystasz z aplikacji w miejscu pracy, łatwiej jest ubiegać się o pracę z komputera niż z telefonu ze względu na informacje, które musisz wpisać w internetowe aplikacje pracy.

Nie marnuj czasu na próby złożenia wniosku, gdy łatwiej jest poczekać, aż dotrzesz do komputera i złożyć wniosek.

Użyj telefonu do pracy w sieci

Dzięki aplikacji mobilnej LinkedIn możesz być na bieżąco z siecią, aktualizować swój profil, przeglądać i zapisywać polecane prace, śledzić aktualne informacje o swoich grupach i poznawać firmy.

Wyślij notatkę z podziękowaniami

Zawsze dobrze jest wysłać notatkę z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej i nie musisz czekać, aż wrócisz do komputera, aby to zrobić. Możesz wysłać e-mail z podziękowaniem lub skorzystać z aplikacji Felt na iPada, która wyśle ​​Ci podziękowania.