Najlepsze witryny wyszukiwarek

Wyszukiwarki pracy to witryny internetowe zawierające listy ofert pracy z całego Internetu. Podczas gdy zarządy zawierają tylko prace bezpośrednio wymienione przez pracodawców, wyszukiwarki poszu- kiwania pracy zawierają listy ofert pracy ze stron firmowych , inne tablice ogłoszeń i inne. Dlatego wyszukiwarki pracy zazwyczaj wymieniają więcej zadań niż tablice ogłoszeń .

Korzystanie z wyszukiwarki ofert pracy może zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ nie musisz szukać pracy w wielu witrynach.

Istnieje wiele wyszukiwarek pracy i trudno jest ustalić, które z nich są najlepsze. Oto informacje na temat najlepszych wyszukiwarek, a także wskazówki, jak z nich korzystać.

Wskazówki dotyczące korzystania z wyszukiwarki ofert pracy

Znajdź swój ulubiony. Wyszukiwanie wielu wyszukiwarek na raz może być przytłaczające. Po sprawdzeniu najlepszych wyszukiwarek, wybierz jeden lub dwa z ulubionych. Być może skupisz się na niszowej wyszukiwarce ofert pracy lub takiej, która ma przydatną zaawansowaną opcję wyszukiwania. Ograniczenie liczby używanych wyszukiwarek pracy uniemożliwi Ci przytłoczenie.

Użyj wyszukiwania zaawansowanego. Większość wyszukiwarek ma zaawansowaną opcję poszukiwania pracy . To świetny sposób na zawężenie wielu ofert pracy w wyszukiwarce ofert pracy. Ogólna opcja wyszukiwania zwykle pozwala tylko uwzględnić słowo kluczowe lub frazę i lokalizację. Dzięki opcji wyszukiwania zaawansowanego możesz jeszcze bardziej zawęzić wyszukiwanie według firmy, branży, wynagrodzenia, rodzaju pracy (staż, praca w niepełnym wymiarze godzin itp.) I nie tylko.

Korzystanie z opcji wyszukiwania zaawansowanego jest pomocnym sposobem upewnienia się, że szukasz tylko dobrze dopasowanych zadań.

Załóż konto: Jeśli znajdziesz wyszukiwarkę pracy, którą naprawdę lubisz, rozważ założenie konta. Zazwyczaj rejestracja jest bezpłatna. Większość wyszukiwarek pozwala na przesłanie CV i listu motywacyjnego podczas rejestracji, aby ułatwić ubieganie się o pracę.

Zazwyczaj można także tworzyć zakładki zadań lub żądać zwykłych wiadomości e-mail (czasami określanych jako alerty o pracę lub agenty poszukiwania pracy ) z najnowszymi ofertami pracy, które pasują do specyfikacji.

Użyj aplikacji. Większość wyszukiwarek ma również aplikację, którą możesz pobrać na swój telefon. Jeśli aktywnie poszukujesz pracy , pobierz aplikację, aby szybko sprawdzić oferty pracy, gdy jesteś w podróży. Wiele aplikacji wysyła również powiadomienia o pracę na telefonie.

Uważaj na wiele ofert: jedną z wad wyszukiwarki pracy jest to, że ponieważ jest tak wiele ofert z wielu miejsc, powtarzające się wykazy są powszechne. Zachowaj ostrożność, aby uniknąć powtarzania aukcji, a także wygasłych ofert pracy.

Najlepsze witryny wyszukiwarek

Google for Jobs
Google for Jobs to wyszukiwarka ofert pracy obsługiwana przez Google. Kompiluje pozycje z wielu różnych źródeł, w tym z innych wyszukiwarek. Użytkownicy mogą po prostu wpisać pracę na pasku wyszukiwania Google. Następnie Google generuje listę ofert pracy. Użytkownicy mogą następnie zawęzić wyszukiwanie według typu pracy, lokalizacji, typu firmy, daty opublikowania i innych kryteriów. Użytkownicy mogą zapisywać oferty pracy, udostępniać zadania, włączać powiadomienia e-mail i składać wnioski o pracę bezpośrednio w Google.

Indeed.com
W rzeczywistości zawiera miliony ofert pracy z tysięcy stron internetowych, w tym stron dotyczących kariery zawodowej, tablic ogłoszeń, ogłoszeń prasowych, stowarzyszeń i blogów.

Osoby poszukujące pracy mogą również wyszukiwać trendy w pracy i zarobki, czytać i uczestniczyć w forach dyskusyjnych, firmach badawczych, tworzyć powiadomienia o pracy, a nawet znajdować osoby pracujące dla firm zainteresowanych za pośrednictwem swoich internetowych sieci społecznościowych. Rzeczywiście ma również aplikację do wyszukiwania ofert pracy, którą możesz pobrać na swój telefon.

JobisJob
JobisJob gromadzi oferty pracy z wielu tablic ogłoszeń. Użytkownicy mogą znajdować połączenia w firmach za pośrednictwem swoich opcji wyszukiwania społecznego. Jeśli założysz darmowe członkostwo, możesz także zapisać swoje filtry pracy i oferty pracy. Możesz także otrzymywać powiadomienia e-mail o zadaniach. JobisJob ma również darmową aplikację mobilną.

LinkUp.com
LinkUp to wyszukiwarka ofert pracy, która wyszukuje i publikuje oferty pracy na stronach firmowych. Oferty pracy pochodzą z małych, średnich i dużych firm i są aktualizowane za każdym razem, gdy witryna firmy jest aktualizowana.

Ponieważ zadania pochodzą bezpośrednio ze stron firmowych, nie ma duplikatów ofert pracy. Podobnie jak wiele innych wyszukiwarek pracy, możesz otrzymywać powiadomienia e-mail o interesujących Cię zadaniach.

SimplyHired.com
SimplyHired przeszukuje tysiące tablic ogłoszeń, ogłoszeń i stron firmowych. Zaawansowane opcje wyszukiwania obejmują typ zadania, rodzaj firmy, słowo kluczowe, lokalizację i datę publikacji zadania. Strona zawiera również informacje na temat rynku pracy w różnych miastach, dzięki czemu można zorientować się, jakie firmy zatrudniają i jakie miejsca pracy są dostępne. SimplyHired ma również informacje o średnich zarobkach dla różnych zawodów, na podstawie tytułu i miejsca pracy.

US.jobs
US.jobs zawiera tysiące miejsc pracy bezpośrednio ze stron firmowych i państwowych banków pracy. Witryna jest prowadzona przez National Labour Exchange, który jest partnerstwem pomiędzy DirectEmployers a Narodowym Stowarzyszeniem Państwowych Agencji Pracy (NASWA). Poza typowymi opcjami szukania pracy, US.jobs ma informacje o poszukiwaniu pracy dla weteranów, a także o zasobach zawodowych, takich jak pomoc do wznowienia, kalkulator wynagrodzeń i informacje o zdarzeniach związanych z karierą.

ZipRecruiter
ZipRecruiter umożliwia wyszukiwanie z milionów zleceń. Możesz wyszukiwać według popularnych rodzajów pracy, tytułów i firm. Po utworzeniu bezpłatnego konta można skonfigurować alerty prac i przesłać swoje CV, aby ułatwić aplikowanie do zadań.

Najlepsze witryny poszukiwania pracy niszowych
Niszowe witryny poszukiwania pracy zawierają oferty pracy oparte na specjalistycznych kryteriach, takich jak rodzaj stanowiska, miejsce pracy lub branża. Na przykład istnieją witryny niszowe dla prac związanych z ochroną zdrowia, prac inżynieryjnych, miejsc pracy dla studentów, stanowisk rządowych i innych. Oto lista niektórych z najlepszych miejsc pracy niszowych.