Broodmare Manager

Pozycja szefa klaczy jest ważna w branży hodowli koni. Znaczące doświadczenie jest zwykle warunkiem wstępnym tego stanowiska, ale istnieje wiele możliwości w całym kraju dla osób poszukujących pracy.

Obowiązki

Menedżerowie Broodmare to profesjonaliści z doświadczeniem w zarządzaniu potrzebami klaczy i źrebiąt. Większość dnia spędzają w drodze, podróżując z biura farmy do różnych stodół na terenie posiadłości.

Typowa rutyna dla menadżera klaczy obejmuje klacze drażniące, asystujące przy egzaminach weterynaryjnych, uczęszczające do źrebiąt i dyżurujące w nagłych wypadkach, utrzymujące rejestry zdrowia stadnego i zarządzające członkami personelu.

Należy zauważyć, że chociaż przemysł Thoroughbred pozwala tylko na hodowlę żywą, hodowcy klaczy pracujących z innymi rasami mogą potrzebować rozwinięcia biegłości w zakresie takich technik jak sztuczne zapłodnienie, pobieranie nasienia i transfer zarodków.

Opcje kariery

Menadżerowie Broodmare mogą pracować z wieloma rasami w wielu obszarach przemysłu hodowlanego koni. Wielu hodowców klaczy pracuje w przemyśle krwi pełnej , przy największej koncentracji gospodarstw hodowlanych w Lexington, Kentucky i Ocala na Florydzie. Duża liczba hodowców klaczy również pracuje z rasami pokazowymi i rasowymi. Menedżerowie Broodmare mogą z łatwością przejść z jednej rasy do drugiej.

Mogą również przejść do innych ról w branży hodowli koni, które niekoniecznie są powiązane ze stroną hodowlaną w branży (takich jak sprzedaż weterynaryjnych produktów farmaceutycznych, sprzedaż produktów z rodziny koniowatych, sprzedaż paszy, szkolenia, inne role kierownicze itd.). .

Edukacja i trening

Stopień college'u nie jest konieczny do zabezpieczenia stanowiska menedżera klaczy, chociaż dyplom nadaje siłę CV powracającego.

Przydatna edukacja obejmowałaby stopień licencjata lub magistra w dziedzinach takich jak reprodukcja koni, nauka o zwierzętach lub nauka o koniach. Dostępne są również niektóre programy certyfikatów, a także opcje nauki online lub kształcenia na odległość z organizacji takich jak University of Guelph.

Przemysł koński kładzie duży nacisk na praktyczne doświadczenia. Początkujący menadżer broodmare zazwyczaj pracuje od pana młodego , odradzając asystenta, technika weterynarii lub asystenta kierownika działu broodmare. Praktyczny program praktyk w zakresie koni udowodni również zaangażowanie i umiejętności kandydata.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie za tę pozycję może się znacznie różnić w zależności od wcześniejszych doświadczeń kierownika, wielkości gospodarstwa, rodzaju koni hodowanych (wyścigi, pokazywanie lub przyjemność), a także powszechnej stawki w tym konkretnym obszarze geograficznym. Salarylist.com podaje średnią pensję w wysokości 40 577 USD rocznie dla menadżera klaczy i 26.331 USD rocznie za asystenta menedżera od broodmare. Salaryquest.com wskazuje, że pensja może wahać się od 35 000 $ rocznie do 70 000 $ rocznie na hodowlach koni pełnej krwi.

Poza wynagrodzeniem może być wiele innych dodatków do pracy dla menedżerów klaczy. Korzyści te mogą obejmować różne przedmioty, takie jak darmowe gospodarstwo rolne (lub zasiłek na pokrycie kosztów mieszkania), korzystanie z pojazdu rolniczego, bezpłatne wyżywienie dla konia menedżera, premie, płatny urlop i ubezpieczenie zdrowotne.

Perspektywy kariery

Przemysł koński wykazuje ciągłą siłę w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, a liczba koni utrzymywała się stale na poziomie sportowym lub rekreacyjnym. Ilość pieniędzy wydanych w przemyśle hodowli koni nadal wykazywała wzrost. Ponieważ przemysł hodowlany jest stosunkowo dużym aspektem w branży hodowli koni, jako całość, powinno być wiele dostępnych miejsc pracy dla tych kandydatów, którzy są gotowi zdobyć niezbędne doświadczenie i umiejętności techniczne, aby awansować na stanowiska kierownicze.