Spojrzenie na farmaceutycznych sprzedawców weterynaryjnych

Kariera w sprzedaży farmaceutyków weterynaryjnych jest doskonałą opcją dla osób o silnych umiejętnościach komunikacyjnych i sprzedażowych.

Obowiązki

Przedstawiciele ds. Sprzedaży leków weterynaryjnych są odpowiedzialni za marketing produktów związanych ze zdrowiem zwierząt bezpośrednio z lekarzami weterynarii , szpitalami dla zwierząt i innymi firmami zajmującymi się zdrowiem zwierząt. Przedstawiciele handlowi muszą stale edukować się o rynku i jego produkcie, pozostając w czołówce branżowych trendów i nowych osiągnięć w dziedzinie zdrowia zwierząt.

Dwóch rodzajów przedstawicieli handlowych weterynarii farmaceutycznych są wewnątrz przedstawicieli handlowych i przedstawicieli handlowych. Wewnętrzne pozycje sprzedaży niewiele, jeśli w ogóle, podróżują. Przedstawiciele ci prowadzą całą swoją działalność zarówno przez telefon, jak i przez przetwarzanie zamówień online. Z drugiej strony, pozycje sprzedaży w terenie wymagają częstych podróży po wyznaczonym terytorium, którym może być miasto, województwo lub większy region. Przedstawiciele ci zwracają się do weterynarzy osobiście w swoim miejscu pracy w celu sprzedaży produktów lub zapewnienia szkoleń związanych z takimi produktami.

Wszyscy przedstawiciele handlowi pracują pod nadzorem kierownika sprzedaży, który zapewnia, że ​​przedstawiciele spełniają ustalone kwoty na każdy miesiąc.

Opcje kariery

Weterynaryjni przedstawiciele sprzedaży farmaceutycznej mogą przesunąć się po szczeblach kariery, aby zostać kierownikami sprzedaży lub dyrektorami sprzedaży. Mogą również przenieść swój zestaw umiejętności na inne kariery sprzedażowe, w tym w branży zdrowia zwierząt, takich jak przedstawiciel ds. Sprzedaży urządzeń weterynaryjnych, a także stanowiska poza branżą zdrowia zwierząt.

Edukacja i trening

Przedstawiciele handlowi farmaceutyczni pochodzą z różnych środowisk edukacyjnych. Tytuł licencjata w dziedzinie marketingu, biznesu, nauk o zwierzętach , chemii lub biologii jest bardzo pożądany dla kandydatów ubiegających się o stanowiska na poziomie podstawowym. Stopień magistra sprawi, że staniesz się jeszcze bardziej dostępny na rynku i znacznie poprawisz swoje szanse na awans na szczebel menedżerski.

Znajomość sprzedaży, marketingu, anatomii, fizjologii, biologii, farmakologii, chemii i wystąpień publicznych jest korzystna dla kandydatów poszukujących pozycji w dziedzinie sprzedaży farmaceutyków weterynaryjnych. Doświadczenie biura weterynaryjnego jest również dużym plusem, które może dźwigać dużą wagę w przypadku menedżerów rekrutujących się z powodu bezpośredniego kontaktu z certyfikowanym weterynarzem i bezpośredniej obsługi różnych gatunków zwierząt.

Umiejętności obsługi komputera są również kluczowe, ponieważ duża część śledzenia zapisów i zamówień odbywa się za pośrednictwem internetowych systemów baz danych. Po zatrudnieniu większość nowych rekrutów przechodzi przez sponsorowany przez firmę program szkoleniowy i jest partnerem doświadczonego przedstawiciela handlowego przez pewien okres czasu, zanim udadzą się na własną rękę.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Oprócz podstawowych wymagań i Twojej miłości do zwierząt, musisz rozwinąć swoje umiejętności organizacyjne, aby na każde pytanie zadawane przez ciebie w terenie można było odpowiedzieć bez konieczności odpowiadania na prośbę: "Pozwól mi zrobić zadzwoń i wróć do tego. "

Musisz być na bieżąco, jak działa weterynaryjny przemysł farmaceutyczny, kim są główni gracze, i mieć zrozumienie związku między narkotykami a powszechnymi chorobami.

Poszukiwanie pracy

Zanim rozpoczniesz poszukiwania pracy, musisz odświeżyć swoje CV. Nawet jeśli nigdy nie miałeś pracy w przemyśle farmaceutycznym, nadal możesz sprzedać się w swoim CV. Umiejętności ludzi, umiejętności sprzedaży i wszelka praca ze zwierzętami i organizacjami zwierząt to czynniki, których poszukują firmy farmaceutyczne. Powinieneś także uczestniczyć w seminariach, spotkaniach i konferencjach dotyczących dziedziny farmaceutyków zwierzęcych i wymienić je wszystkie w swoim CV.

Kluczem jest także tworzenie sieci. Wiele razy ludzie biorący udział w wydarzeniach branżowych dowiedzą się o otwarciu w branży na długo przed ogłoszeniem ofert pracy w dużych firmach, takich jak Indeed.com lub SimplyHired.com. Wskazane jest również wyszukiwanie w Internecie i dołączanie do wszystkich odpowiednich grup społecznych online związanych ze sprzedażą farmaceutyków weterynaryjnych.

Im więcej dróg odkryjesz, tym większe masz szanse na wylądowanie.

Krajowe stowarzyszenie farmaceutycznych przedstawicieli handlowych

Krajowe Stowarzyszenie Przedstawicieli Handlu Farmaceutycznego (NAPSR) ma stronę internetową i oferuje programy szkoleniowe, które pomagają początkującym przedstawicielom handlowym w branży farmaceutycznej w ich karierze zawodowej. Stowarzyszenie jest powszechnie znane z tego Program szkoleń w zakresie sprzedaży farmaceutycznej (CNPR) dostępny dla kandydatów, którzy chcą rozpocząć karierę sprzedaży farmaceutycznej. Strona NAPSR zawiera listę wszystkich szkół wyższych i uniwersytetów w całym kraju, w których można zapisać się na program szkoleniowy.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie dla przedstawicieli handlowych może obejmować kombinację zachęt, w tym standardową pensję podstawową, prowizję od przychodów ze sprzedaży, korzystanie z samochodu służbowego, premię premiową uzależnioną od wyników oraz pakiet świadczeń, który często obejmuje ubezpieczenie zdrowotne i czas urlopu.

Łączne wynagrodzenie różni się znacznie w zależności od wielkości sprzedaży, wieloletniego doświadczenia i przypisanego terytorium. Logicznie rzecz biorąc, duże miasta, takie jak Nowy Jork, Chicago i Los Angeles, zapłacą więcej ze względu na wysokie koszty utrzymania. Powiedział, że według stron takich jak Payscale.com, przedstawiciele sprzedaży farmaceutycznej mogą spodziewać się wynagrodzenia w wysokości od 59 122 USD do 119,826 USD rocznie. Nowi przedstawiciele handlowi zazwyczaj zarabiają pensje w przedziale od 30 000 do 40 000 USD.

Perspektywy pracy

Według ankiety przeprowadzonej przez National Pet Owners Survey przeprowadzonej w latach 2017-2018 przez North American Pet Health Insurance Association, 68 procent amerykańskich gospodarstw domowych lub około 85 milionów rodzin posiada zwierzaka. Stanowi to wzrost o 17,2% w latach 2014-2015 (najnowsze dostępne statystyki). Biorąc pod uwagę wzrost i ilość zwierząt domowych, perspektywy pracy dla sprzedawców weterynaryjnych są jasne.