Dlaczego warto wziąć pod uwagę pracę komunalną

Istnieją poważne powody, by pracować dla samorządu lokalnego

Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie angażuje się w pracę z władzami lokalnymi za pieniądze. Pomimo tego, co Leslie Knope może nam wmówić, praca dla gminy nie zawsze jest najseksowniejszą lub najbardziej ekscytującą pracą. Ale może to być osobiście satysfakcjonujące, a dla kogoś, kto chce wywrzeć wpływ nawet na poziomie społeczności, praca dla gminy jest drogą do zrobienia.

I choć istnieją zalety i wady każdej pracy, istnieją pewne korzyści, które czynią karierę w pracy w gminie pożądaną. Korzyści te mogą nie występować w każdym mieście i mieście, ale oto kilka tradycyjnych korzyści związanych z pracą na rzecz samorządu lokalnego.

 • 01 Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

  Jest to kluczowy profit dla każdego pracodawcy, zwłaszcza dla pracujących rodziców lub osób starszych, którzy potrzebują opieki. Zdolność do odniesienia sukcesu w pracy i dostępność do potrzeb rodziny jest ważna dla wielu osób. W pracy komunalnej, z wyjątkiem personelu ratunkowego i takich osób, pracownicy mają zazwyczaj dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

  Urzędy państwowe zazwyczaj zamykają weekendy i święta i są otwarte w godzinach od 8 do 17. Chociaż ostatnio obserwuje się alternatywne plany pracy, takie jak flex-time i telepraca , praktyki te były wolniejsze, aby wejść do samorządu miejskiego niż w sektorze prywatnym.

 • 02 Obsługa publiczności

  Parki w twojej społeczności, drogi, którymi jeździsz, personel ratowniczy, który zapewnia ci bezpieczeństwo, wszystkie mają jedną wspólną cechę: samorząd lokalny. Nie ma znaczenia, jaką pozycję zajmujesz w rządzie miasta, przyczynisz się do sukcesu Twojego miasta. Kiedy pracujesz dla organizacji, która pomaga społeczności, w której żyjesz, masz poczucie dumy (i odpowiedzialności) za pracę, którą wykonujesz.

 • 03 Świadczenia emerytalne

  Dużym plusem do pracy w gminie jest program emerytalny o zdefiniowanym świadczeniu. W zależności od gminy osiągnięcie normalnej emerytury może trwać 20 lat lub dłużej. Ale gdy już jesteś uprawniony do emerytury, istnieją pewne znaczące słodziki do każdego prywatnego planu emerytalnego, jaki możesz mieć. Departament emerytalny Twojego miasta będzie mógł obliczyć twoją miesięczną korzyść.

  Emerytowani pracownicy otrzymywaliby to świadczenie dożywotnio i mogą mieć możliwość otrzymania niższego świadczenia i umożliwić małżonkowi otrzymanie zasiłku dożywotniego, jeżeli małżonek przeżyłby emeryta.

 • 04 Bezpieczeństwo pracy

  W przeciwieństwie do sektora prywatnego, sektora publicznego, pracownicy sektora publicznego są mniej podatni na wzloty i upadki rynku, jeśli chodzi o zwolnienia i cięcia pracowników. Nie oznacza to, że możesz mieć niską wydajność lub działania niewłaściwe i nadal jesteś zatrudniony, ale to oznacza, że ​​dobrzy pracownicy mają więcej bezpieczeństwa pracy.

  Jeśli pracujesz w biurze wybranego urzędnika, oczywiście ochrona może być różna w zależności od tego, czy zostanie ponownie wybrana.

 • 05 Inne korzyści

  Miejscy pracownicy często otrzymują dodatkowe korzyści. Obejmują one ubezpieczenie zdrowotne z przystępnymi składkami, dniami urlopu, dniami chorobowymi i dniami wolnymi od pracy. W połączeniu z podstawową pensją wszystkie te świadczenia zwiększają całkowite wynagrodzenie. Wasz samorząd lokalny może również oferować inne świadczenia, w tym programy pomocy dla pracowników, programy odroczonej rekompensaty lub plany ubezpieczeń na życie.

 • Dolna linia

  Istnieje wiele powodów, dla których warto pracować w lokalnej gminie. Niezależnie od tego, czy szukasz długoterminowej emerytury i bezpieczeństwa pracy, czy krótkoterminowej z płatnym urlopem i radością pomagając innym, praca na rzecz samorządu lokalnego może być właśnie tym, czego szukasz.