Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów o demotiach

Jeśli zrobiłeś oczywiste kroki w dół po szczeblach kariery, powinieneś być przygotowany na to, by Twój potencjalny pracodawca pytał o degradację podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chociaż nie musi to być wyłącznikiem dla pozycji, powinieneś spróbować ustawić to przejście w możliwie najmniej szkodliwy sposób.

Pamiętaj, że twój wywiad jest okazją do podkreślenia swoich mocnych stron . Podczas gdy będziesz o to pytany, będziesz musiał rozwiązać problem degradacji, nie ma powodu, aby się nad tym rozwodzić.

Wykonaj swoje badania dotyczące firmy i stanowiska oraz przygotuj się do omówienia swoich odpowiednich umiejętności i doświadczeń.

Jesteś tutaj, aby zaprezentować się jako najlepszy kandydat do tej pracy, i chociaż powinieneś mieć wiarygodną, ​​prawdziwą odpowiedź na to trudne pytanie, nie ma powodu, aby rozwijać się dalej niż to konieczne.

Najlepszy sposób na odpowiedź Pytania dotyczące wywiadów na temat osłabienia

Jeśli Twoja degradacja była w przeszłości, a teraz przejdziesz do pracy na wyższym poziomie, możesz podkreślić to, czego się nauczyłeś i czego dokonałeś od czasu degradacji i jak kwalifikuje Cię ona do pracy na wyższym poziomie. Być może zidentyfikowałeś słabość i podjął kroki, takie jak kursy lub warsztaty, aby wzmocnić ten obszar.

Twoje zadanie będzie trudniejsze, jeśli jesteś obecnie w pracy, która reprezentuje odejście. Powinieneś podkreślić umiejętności, które zastosowałeś i pozytywne wyniki, które wygenerowałeś w swojej obecnej roli.

Jeśli zaistniały okoliczności niezależne od Ciebie, takie jak restrukturyzacja, która zmniejszyła liczbę stanowisk kierowniczych, możesz wyjaśnić te czynniki, ale nie usprawiedliwiać swoich niedociągnięć ani nie obwiniać firmy.

Nie krytykuj firmy

Niezależnie od tego, z którego punktu widzenia pochodzisz, uważaj, aby nie krytykować zarządzania w żaden sposób.

Jeśli zidentyfikowaliście jakiekolwiek problemy z zestawem umiejętności lub osiągnięciami, które doprowadziły do ​​degradacji i podjęto konkretne, udokumentowane kroki w celu rozwiązania tych problemów, można dołączyć niektóre z tych informacji.

Na przykład, jeśli poprzednia praca wymagała utworzenia raportów w programie Excel i zostałeś zdegradowany, ponieważ nie byłeś w stanie tego zrobić, ale teraz podjąłeś kursy online i opanowałeś Excel, możesz odwołać się do tego projektu.

Postaw swoją najlepszą stopę do przodu

Zapobiegawczym sposobem na złagodzenie jakichkolwiek obaw związanych z degradacją jest uzyskanie referencji od szefa lub współpracownika w tej organizacji, która wyraźnie potwierdza wartość, którą dodałeś jako pracownik. Możesz również rozpocząć obrót w pozytywnym kierunku, określając problem w liście motywacyjnym lub wznowić , więc masz podstawę, którą możesz rozwinąć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli potrafisz znaleźć sposób na zdegradowanie jako szansę na wzmocnienie swoich umiejętności, powinieneś. Na przykład powrót do sprzedaży po opuszczeniu stanowiska kierowniczego może dać ci potrzebną okazję, by odświeżyć swoją wiedzę o produkcie i bazie klientów, czyniąc Cię bardziej skutecznym menedżerem niż przedtem.