Czy lepiej jest rzucić palenie zanim się zwolnisz?

Co zrobić, jeśli myślisz, że jesteś zwolniony

Czy martwi Cię zwolnienie z pracy i myślenie o rzuceniu palenia, aby uniknąć trudnej sytuacji? Pracownicy często zastanawiają się, czy powinni unikać szkodliwych spostrzeżeń związanych z ostrzałem, porzucając pierwsze. W niektórych przypadkach może być sens, aby zrezygnować, zanim zostaniesz zwolniony. W innych nie.

W obu przypadkach powinieneś być przygotowany na przejście. Jeśli zostaniesz zwolniony, możesz nie otrzymać wcześniejszego powiadomienia.

Jeśli zrezygnujesz, możesz zostać pokazane, nawet jeśli powiadomisz o dwóch tygodniach . Posiadanie wszystkiego, co jest gotowe do opuszczenia biura i rozpoczęcia poszukiwania pracy, lub aktywnego opuszczania przed zwolnieniem, spowoduje, że trudna sytuacja będzie mniej stresująca.

Czy zamierzasz zostać zwolniony?

Jak możesz powiedzieć, czy możesz zostać zwolniony? Sprawdź te pięć znaków ostrzegawczych, które mogą wskazywać, że Twoja praca może się skończyć. Jeśli niektóre lub wszystkie z nich dotyczą ciebie, być może nadszedł czas, aby rozważyć rzucenie palenia.

Zalety rezygnacji

Rezygnacja ma pewne zalety warte rozważenia. Jeśli zostawisz pracę z własnej woli, będziesz w stanie wykluczyć swój wyjazd w bardziej pozytywny sposób dla przyszłych pracodawców.

W ramach procesu separacji możesz mieć możliwość wynegocjowania późniejszej daty zakończenia, odprawy lub realnej rekomendacji. Twój pracodawca zaoszczędzi zasiłek dla bezrobotnych i uniknie trudnego zadania wypalenia cię.

Jeśli zrezygnujesz, podkreśl swoją chęć ciężkiej pracy aż do daty wyjazdu.

Wspomnij także, że utrzymasz pozytywne nastawienie na czas trwania swojej kadencji w firmie. Oto wskazówki, jak z wdziękiem zrezygnować .

Obracanie sytuacji wokół

Frank przyznaje się do problemów z wydajnością na takim spotkaniu z kierownictwem, co może prowadzić do dyskusji na temat sposobów poprawy wydajności w okresie próbnym.

Może to również stanowić okazję do omówienia innych prac w firmie, które mogą być lepiej dopasowane.

Pracownicy mogą rzucić palenie, ponieważ niesłusznie boją się ostrzału. Czasami rozmowa z kierownictwem o twoim występie może rozwiać niektóre nieuzasadnione obawy i pomóc ci uniknąć rzucenia palenia - lub zostania zwolnionym. To może pomóc w powrocie na właściwy tor z aktualną pozycją.

Problemy z zakończeniem

Rezygnacja ma negatywne konsekwencje w odniesieniu do zasiłków dla bezrobotnych. W większości przypadków pracownicy, którzy rzucili pracę , nie będą uprawnieni do pobierania zasiłku . Pracownicy zwolnieni będą na ogół uprawnieni do zasiłku dla bezrobotnych, chyba że zostaną zwolnieni z pracy, tj. Nieetyczni lub nielegalni.

Kolejną kwestią są dochody. Jeśli nie masz pracy w kolejce przed zakończeniem, znalezienie innej może chwilę potrwać. Ważne jest, aby brać pod uwagę finanse, gdy decydujesz, czy zakończyć, czy nie. Czy możesz przejść bez wypłaty, jeśli znalezienie nowej pracy zajmuje trochę czasu?

Powody, aby pozostać w pracy

Jest kilka dobrych powodów, aby pozostać w pracy, jeśli strzelanie nie jest od razu prawdopodobne:

Co zrobić, aby się przygotować

Niepewność jest zawsze stresująca, ale jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowanie, będzie łatwiej. Najlepszy scenariusz, szybko znajdziesz nową pracę i możesz powiadomić obecnego pracodawcę. Najgorszy scenariusz, musisz poradzić sobie z wyrzuceniem .

Jeśli wiesz, że nie chcesz zostać, zwiększ swoje poszukiwanie pracy na wyższy bieg. Są sposoby na usprawnienie procesu i szybkie zatrudnienie . Upewnij się, że nie masz żadnych danych osobowych na komputerze służbowym. Jeśli masz projekty, nad którymi pracujesz, zachowuj je aktualne i przygotuj się do udostępnienia informacji o tym, gdzie stoją z twoim przełożonym, jeśli włączysz powiadomienie.

Pomyśl o finansach. Czy możesz pozwolić sobie na przetrwanie bez wypłaty, jeśli zrezygnujesz?

Co z ubezpieczeniem zdrowotnym i innymi świadczeniami pracowniczymi? Zastanów się, jak poradzisz sobie z byciem bezrobotnym i wymyślić co najmniej wstępny plan przetrwania. W szczypta, są koncerty, które możesz wziąć na siebie, aby zarobić dodatkową gotówkę . Spróbuj zaplanować oba scenariusze: rzucenie palenia i wyrzucenie. Przygotuj co najmniej wstępny plan, który ułatwi Ci podejmowanie decyzji.