Dowiedz się, jak zrezygnować z pracy

Jaki jest najlepszy sposób na rzucenie pracy ? Po rezygnacji z pracy ważne jest, aby zrezygnować z pracy tak elegancko i profesjonalnie, jak to tylko możliwe. Jeśli możesz, powiadom pracodawcę z odpowiednim wyprzedzeniem, napisz formalny list rezygnacyjny i przygotuj się na kontynuację przed złożeniem rezygnacji.

Zapoznaj się z poradami, jak rzucić pracę z wdziękiem, doradzając, co powiedzieć, kiedy powiedzieć swojemu przełożonemu, jak napisać oficjalny list rezygnacyjny, co zrobić przed wyjazdem i jak rozstać się na dobrych warunkach ze swoim wkrótce będzie poprzednim pracodawcą.

 • 01 I Quit! Jak zrezygnować z pracy

  Rezygnacja z Twojej rezygnacji nie zawsze jest łatwa. Nawet jeśli nienawidzisz swojej pracy , nienawidź swojego szefa i nie możesz się doczekać rozpoczęcia nowej pracy; nawet jeśli zostaniesz zwolniony, może być trudno taktownie zrezygnować. Jest jeszcze trudniej, jeśli kochasz swoją pracę, ale zdecydowałeś, że nadszedł czas na zmianę . Oto jak zrezygnować z zajęć, niezależnie od okoliczności.
 • 02 Top 10 dobrych powodów do rezygnacji z pracy

  Nienawiść do pracy może nie być wystarczającym powodem, aby odejść, chyba że masz inną pracę w kolejce. Powiedział, że istnieją uzasadnione powody, aby rzucić pracę. Istnieją również okoliczności, na które nie masz wpływu, gdy rzucenie palenia może być jedyną opcją. Oto dziesięć najważniejszych powodów, dla których warto rzucić pracę.
 • 03 Zawiadomienie o dwóch tygodniach?

  Prawa autorskie CraigIJD / istockphoto.com

  Dwuletnie powiadomienie jest standardową praktyką przy rezygnacji z pracy, ale w niektórych przypadkach może być wymagane powiadomienie. Jeśli masz umowę o pracę lub umowę związkową, która określa, ile należy zwrócić, przestrzegaj jej.

  Pamiętaj, że twój pracodawca nie musi przyjmować zawiadomienia, które złożysz, a twoje zatrudnienie może zostać natychmiast anulowane. W innych przypadkach pobyt może nie być możliwy. Oto kilka powodów, dla których nie należy zgłaszać dwóch tygodni .

 • 04 Co należy zrobić przed zakończeniem

  Zanim złożysz swoją rezygnację swojemu szefowi, upewnij się, że jesteś gotowy do odejścia. Nie chcesz dawać żadnych wskazówek, że poruszasz się, jak zdjęcia z biurka lub zdjęcia ze ściany, ale możesz spokojnie wyczyścić biurko i posprzątać komputer.

  Pamiętaj, aby zapisać pliki, które chcesz, na Dysku Google lub w innym miejscu w Internecie, lub wysłać je pocztą e-mail. Po złożeniu rezygnacji możesz nie mieć dostępu do komputera, więc kopie wszystkiego, czego potrzebujesz, zanim poinformujesz swojego szefa, że ​​rezygnujesz.

 • 05 Recenzowanie próbek listów rezygnacyjnych

  Sposób, w jaki piszesz list z rezygnacją jest ważny, ponieważ zwykle nie jest łatwo zrezygnować i pozostać w dobrych stosunkach z firmą, z której wyjeżdżasz. Nawet jeśli nienawidzisz swojej pracy i nie możesz się doczekać rozpoczęcia nowej pracy, może być trudno zrezygnować dyplomatycznie i taktownie.

  Dobrze napisany list z rezygnacją może pomóc w zapewnieniu płynności rezygnacji. Przejrzyj te próbki, w tym przykłady z wieloma różnymi wytycznymi, aby uzyskać pomysły na własny list lub wiadomość e-mail.

 • 06 Rezygnacja Zabiegi i ostrzeżenia

  Jak powinieneś zrezygnować ze swojej pracy? Co powiesz o tym, czego nie powinieneś robić, gdy zwrócisz się do swojej rezygnacji? Widziałem rezygnacje obsługiwane w obie strony - dobrze i bardzo źle. Nie bądź osobą, która rzuciła notatkę na biurku swojego kierownika. Czy jesteś osobą, którą twój szef chciałby oddzwonić, gdyby miał taką możliwość. Zrzeczenie się tych nakazów i zakazów pomoże w zapewnieniu jak najsprawniejszego odejścia.
 • 07 Porady dotyczące pisania listów rezygnacyjnych

  Sposób, w jaki piszesz list z rezygnacją, jest ważny z kilku powodów. Przede wszystkim możesz potrzebować referencji od pracodawcy w przyszłości, więc warto poświęcić czas na napisanie profesjonalnego listu z rezygnacją . Jest to również dokument, który stanie się częścią twojej dokumentacji dotyczącej zatrudnienia i powinien zostać odpowiednio napisany.
 • 08 Lista kontrolna rezygnacji

  Kiedy zrezygnujesz z pracy, ważne jest, aby sprawdzić odszkodowanie, ostatnią wypłatę , świadczenia, naliczone wakacje, plany emerytalne i możliwe referencje. Przejrzyj lub wydrukuj tę listę kontrolną, aby upewnić się, że omówione zostały wszystkie szczegóły, którymi należy się zająć przed wyjściem z pracy po raz ostatni.
 • 09 Jak zrezygnować z udziału w osobie

  Nie wiesz, co powiedzieć szefowi, kiedy musisz rzucić pracę? Niezależnie od powodów rezygnacji z pracy, jeśli podejmiesz niewłaściwe podejście, istnieje właściwa droga do tego i potencjalnie szkodliwe konsekwencje. Oto, co powiedzieć swojemu przełożonemu, kiedy rzucisz pracę.
 • 10 Jak wyjść z telefonu

  Rzucanie pracy przez telefon nie zawsze jest najbardziej uprzejmym sposobem na rzucenie palenia. Jeśli jednak nie możesz zrezygnować osobiście, rozwiązaniem jest rezygnacja z telefonu lub e-mailem. Pamiętaj, że jeśli przestaniesz pracować i nie planujesz więcej dni, to może to cię kosztować . Oto jak wyjść z pracy przez telefon.
 • 11 Jak zrezygnować z poczty e-mail

  Zawsze lepiej jest zrezygnować osobiście, a następnie złożyć formalny list rezygnacyjny z akt dotyczących zatrudnienia. Oczywiście to nie zadziała, jeśli jesteś zdalnym pracownikiem lub wykonawcą, lub jeśli istnieją okoliczności, które uniemożliwiają ci powrót do miejsca pracy. Jeśli okoliczności są takie, że musisz wysłać e-mail z rezygnacją, oto jak to zrobić.
 • 12 rzeczy do zrobienia, zanim odejdziesz z pracy

  Kiedy poinformujesz, że rezygnujesz z pracy i złożyłeś oficjalną rezygnację, nadal musisz zrobić kilka rzeczy, aby zapewnić płynne przejście. Przejrzyj te 15 rzeczy do zrobienia, zanim wyjdziesz drzwiami po raz ostatni.
 • 13 Jak pożegnać się ze współpracownikami

  Poświęć trochę czasu, aby napisać osobisty e-mail lub notatkę do współpracowników, którzy Cię wspierali i z którymi chcesz się skontaktować. Oto, jak pożegnać współpracowników i dać im znać, że rezygnujesz, odchodzisz na emeryturę lub robi się coś innego w swoim życiu.
 • 14 Odbieranie bezrobocia po rezygnacji

  Po rezygnacji z pracy możesz nie być uprawniony do zasiłku dla bezrobotnych. W większości przypadków, jeśli odejdziesz dobrowolnie, nie kwalifikujesz się. Jeśli jednak wyjechałeś w dobrej sprawie, możesz uzyskać zasiłek dla bezrobotnych . Oto miarka dotycząca zbierania bezrobocia po rezygnacji.

 • 15 Przygotuj się na wywiad wyjazdowy

  niezdefiniowany

  Możesz zostać poproszony o udział w rozmowie wyjazdowej przed wyjazdem. Przejrzyj przykładowe pytania dotyczące wywiadu wyjściowego, aby dowiedzieć się, o co zostaniesz zapytany podczas wywiadu wyjściowego.

 • 16 Jak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego odszedłeś z pracy?

  Jednym z najczęściej zadawanych pytań w wywiadzie jest "Dlaczego odchodzisz z pracy?" lub "Dlaczego odszedłeś z pracy?" jeśli już się przeniosłeś. Przejrzyj te sugestie, w jaki sposób najlepiej odpowiedzieć i dostosować swoją odpowiedź, aby pasowała do konkretnej sytuacji.
 • 17 Co jeszcze musisz wiedzieć o rezygnacji

  Prawa autorskie fuzzbones0 / iStock

  Czy masz pytania dotyczące zwrotu Twojej rezygnacji? Oto więcej porad, jak zrezygnować z pracy, w tym najważniejsze powody, dla których warto rzucić pracę, jak wyjść, gdy nie chcesz powiedzieć dlaczego. Plus, porady i wskazówki, jak z wdziękiem rzucić pracę i jak pożegnać się z opuszczeniem pracy.