Wskazówki dotyczące pisania listu rezygnacyjnego z próbkami

Co to jest list rezygnacyjny?

Gotowy zrezygnować z pracy? List o rezygnacji to krótki list formalnie doradzający Twojemu pracodawcy, że odchodzisz z pracy. List odstąpienia może pomóc w utrzymaniu pozytywnych relacji ze swoim starym pracodawcą, pozostawiając silne i pozytywne wrażenie końcowe, a jednocześnie torując drogę, aby przejść dalej.

Po co pisać list rezygnacyjny?

List rezygnacyjny jest napisany w celu poinformowania pracowników, przełożonych i współpracowników o zamiarze opuszczenia obecnego stanowiska.

Grzecznie jest wysłać ten list z dużym wyprzedzeniem (szczególnie zgodnie z wymogami umowy), przy czym dwa tygodnie są ogólnie akceptowane jako minimum.

Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować tego poprzedniego pracodawcy, aby dać ci referencję , więc warto poświęcić czas na napisanie wypolerowanego i profesjonalnego listu z rezygnacją. Twój list z rezygnacją również zawiera oficjalne zawiadomienie o zakończeniu stosunku pracy z firmą.

Wskazówki dotyczące tego, co uwzględnić w liście rezygnacyjnym

Listy rezygnacyjne nie tylko opisują zamiar opuszczenia przez pracownika, ale także dostarczają informacji o ostatnim przepracowanym dniu oraz innych żądaniach lub szczegółach. Ułatwia to przejście zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi.

Aby zachować pozytywne i pełne wdzięku wyjście, list rezygnacyjny często dziękuje pracodawcy za oferowane możliwości i wspomina doświadczenia nabyte w firmie lub sposób, w jaki pracownik cieszył się w tym czasie.

Często listy rezygnacji również oferują pomoc w przejściu, czy to rekrutacji lub szkolenia nowego zamiennika. W ten sposób zarówno pracownik, jak i pracodawca mogą zamknąć sytuację z poczuciem szacunku i polubowności. Zapoznaj się z tymi poradami, jak napisać list z rezygnacją .

Listy rezygnacyjne nie są odpowiednim miejscem na reklamacje lub krytykę pracodawcy lub współpracowników. Jest kilka rzeczy, które powinny zostać pominięte w twoim liście. Oto lista rzeczy, których nie można zawrzeć w liście z rezygnacją .

Przejrzyj próbki listów rezygnacyjnych dla różnych okoliczności

Przejrzyj te przykłady rezygnacji, aby uzyskać pomysły na własny list, aby zrezygnować z zatrudnienia. Istnieją ogólne listy rezygnacji, wiadomości e-mail, listy określające powód odejścia oraz wiele innych przykładów, które można wykorzystać do ogłoszenia, że ​​opuszczasz pracę.

Podstawowe listy rezygnacyjne

Poniżej podano ogólne listy rezygnacyjne, które można wykorzystać w dowolnych okolicznościach. Są krótkie i na temat.

Listy rezygnacji Przykłady z uzasadnieniem

Przejrzyj listy rezygnacji, które podają konkretny powód do odejścia, a także listy i wiadomości e-mail dotyczące szczególnych okoliczności, w tym braku powiadomienia i krótkiego powiadomienia.

Kiedy czas jest krótki : chociaż większość pracodawców oczekuje, że ich personel dostarczy dwutygodniowy okres wypowiedzenia przed odejściem z pracy, czasami jest to po prostu niewykonalne. Oto jak zrezygnować z małym lub bez powiadomienia.

Aby realizować szersze możliwości: często ludzie są skłonni podejmować ryzyko zaprzestania pracy, gdy wiedzą, że czekają na Ciebie lepsze możliwości. Oto, jak wyjaśnić, dlaczego odchodzisz, bez negatywnego wpływu na obecnego pracodawcę.

Z powodów rodzinnych i medycznych: Główne zmiany w życiu, takie jak małżeństwo, ciąża, poród i problemy zdrowotne są powszechnymi (i zrozumiałymi) powodami, dla których ludzie uważają, że należy odejść z pracy.

Restrukturyzacja organizacyjna : Zmiany w miejscu pracy nie zawsze są łatwe do prognozowania. Jeśli po zmianie w kierownictwie lub organizacji masz wrażenie, że nadszedł czas, aby przejść dalej, te przykłady pomogą Ci stworzyć taktowny list rezygnacyjny. Jest także próbka akceptacji przez kierownika rezygnacji.

Rezygnacja z krótkoterminowych stanowisk: Czasami zdajesz sobie sprawę z pierwszego dnia pracy, że nie będziesz cieszył się dłuższym stażem u pracodawcy, czy to ze względu na sam klimat pracy, czy dlatego, że zrozumiałeś, że jest to praca tymczasowa lub sezonowa.

Emerytura: Glorie allelu, jesteś gotowy na emeryturę - gratulacje! Spójrz na te przykłady, gdy wiesz, że minęły dni pracy.

Jak zrezygnować z Grace: Nawet jeśli doświadczasz negatywnego nastawienia w pracy ze strony innych, najlepiej z wdzięcznością zrezygnować z pozycji. Chcesz zostawić organizację na dobrej drodze, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy możesz poprosić o list polecający lub skierowanie.

Jak zrezygnować z określonych stanowisk: Oto kilka przykładów rezygnacji z określonych zawodów.

Wiadomości i powiadomienia o rezygnacji z poczty e-mail

Zapoznaj się z przykładami rezygnacji z wiadomości e-mail i przykładowymi komunikatami o rezygnacji, aby zrezygnować z pracy i poinformować kolegów i klientów, że odchodzisz z pracy.

Szablony listów rezygnacji

Są to szablony, których możesz użyć jako punktu wyjścia dla własnej litery.

Śmieszne listy rezygnacyjne

Oto listy rezygnacji, które możesz chcieć napisać, ale nie powinieneś. Przeczytaj je, aby się pośmiać lub wyładować negatywne uczucia na temat pracodawcy lub przełożonego.

Pożegnanie z listami współpracowników

Przejrzyj te listy, aby dowiedzieć się, jak poinformować współpracowników, że przenosisz się na nowe stanowisko i podać im swoje dane kontaktowe.

Porady dotyczące rezygnacji

Jak zrezygnować
Po rezygnacji z pracy ważne jest, aby zrezygnować z wdziękiem i profesjonalnie. Z odpowiednim wyprzedzeniem poinformuj pracodawcę, napisz formalny list rezygnacyjny i przygotuj się na kontynuowanie przed złożeniem rezygnacji.

Jak się pożegnać
Znalazłeś nową pracę i jesteś gotowy powiadomić swojego obecnego pracodawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Oto jak poradzić sobie z odlotem .

Rezygnacja Do i zakazów
Jak powinieneś zrezygnować ze swojej pracy? Co powiesz o tym, czego nie powinieneś robić, gdy zwrócisz się do swojej rezygnacji? Oto, czego powinieneś (i czego nie powinieneś) robić po rezygnacji z pracy.