List rezygnacyjny z powodu zmian w firmie

Zalecenia i zakazów w przypadku listów rezygnacyjnych po wprowadzeniu przez firmę zmian

Kiedy zmiany w firmie, w której pracujesz, stają się nie do utrzymania i musisz zrezygnować, najlepiej powiadomić swojego szefa z uprzejmym listem rezygnacyjnym. W końcu list polecający lub rekomendacja od twojego szefa mogą przejść długą drogę do uzyskania kolejnej pracy, więc nie chcesz spalić żadnych mostów. W swoim liście skup się nie na tym, jak środowisko firmy stało się dla ciebie szkodliwe, ale na pozytywnych aspektach tego, jak twoja potrzeba zmiany firmy będzie dobra dla twojej kariery.

Co powiedzieć w liście rezygnacyjnym

Kiedy formalnie ustąpisz z pisemnym pismem, są pewne informacje, które powinieneś zawsze zawierać:

Ponieważ chcesz wyjechać na dobre warunki, powinieneś odpowiednio zawiadomić o swoim wyjeździe. Zastanów się również nad dodaniem niektórych z poniższych informacji:

Możesz również podać powód, dla którego odchodzisz. Tutaj ważne jest, aby pozostać pozytywnym i obrócić wszelkie negatywne skutki zmian firmy w możliwości przejścia do kariery lub osobistej satysfakcji:

Czego nie mówić

Zwłaszcza jeśli łowisz na to zalecenie swojego szefa, nie marnuj towarzystwa. Nie mów negatywnie o swoich współpracownikach i nie narzekaj, że reorganizacja lub inne zmiany nie będą działać.

Nie mów o tym nieznośnym środowisku. W końcu twój szef wciąż musi tam pracować. I nie muszę ci mówić, żebyś nie mówił tego w mediach społecznościowych. Słowo dostaje się dookoła. Przyszli pracodawcy sprawdzą cię online. Nikt nie chce zatrudniać mściwego marudzącego.

Przykład rezygnacji z listu ze względu na zmiany w firmie

Oto przykład listu z rezygnacją dla pracownika, który odchodzi z powodu zmian organizacyjnych w firmie.

Patricia Limbus
Mocne opakowanie na piętę
777 Factory Dr.
Lander, WY 82520

Droga Pani Limbus,

Piszę, aby oficjalnie przetarłaś moją rezygnację z firmy Strong Heel Packaging jako menedżer. Wyjeżdżam za dwa tygodnie, 3 lutego, zgodnie z moją umową.

Chociaż bardzo doceniłem mój czas w twojej firmie, ostatnie zmiany w organizacji departamentu zmieniły moją pozycję w Strong Heel Packaging. Uważam, że w mojej karierze w zarządzaniu operacjami najlepiej jest szukać pozycji, która nadzoruje zarówno zarządzanie fabryką, jak i kontrolę produkcji.

Daj mi znać, jeśli mogę pomóc w tej zmianie.

Z poważaniem,

Podpis (list w formie papierowej)

Cory Fisk

Artykuły rezygnacji i porady

Uwaga: Ta próbka ma charakter wyłącznie orientacyjny. Dostarczone informacje, w tym próbki i przykłady, nie są gwarantowane pod względem dokładności ani legalności. Listy i inną korespondencję należy edytować pod kątem osobistej sytuacji.