Rezygnacja Do i zakazów

Jak (i ​​jak nie) zrezygnować z pracy

Jak powinieneś zrezygnować ze swojej pracy ? Co powiesz o tym, czego nie powinieneś robić, gdy zwrócisz się do swojej rezygnacji? Istnieją dobre - i nie tak dobre - sposoby rezygnacji. Widziałem rezygnacje obsługiwane w obie strony.

Jeden z pracowników zostawił notatkę na biurku swojego menedżera, mówiąc, że rzuciła pracę i nie wróci. Inny pracownik oszalał, krzyknął na szefa i wyszedł za drzwi. Żadna z opcji nie jest oczywiście najlepszym sposobem na rezygnację, jeśli możesz w tym pomóc.

Pracownik, który z wdziękiem rezygnuje z pracy, z dwutygodniowym wyprzedzeniem , pisze grzeczny list z rezygnacją , a dzięki pracodawcy za możliwości, jakie mieli w trakcie swojej kadencji w firmie, pozostawi pozytywny, a nie negatywny - i będzie miał lepsze szansa na uzyskanie dobrego odniesienia do zatrudnienia .

Rezygnacja Do i zakazów

Oto, czego powinieneś (i czego nie powinieneś) robić po rezygnacji z pracy.

Zrób porządek w swoim komputerze. Nawet jeśli powiadomisz o tym pracodawcę, twój pracodawca może zdecydować, że powinieneś zrobić to teraz i może pokazać ci drzwi. Zanim zrezygnujesz, oczyść swój komputer. Usuń osobiste pliki i wiadomości e-mail. Upewnij się, że masz dane kontaktowe dla wszystkich, których potrzebujesz, aby pozostać w kontakcie po Twoim odejściu.

Nie wkładaj tego do pisania. Niezależnie od tego, jak bardzo nienawidzisz swojej pracy, nienawidzisz swojego szefa lub nienawidzisz firmy, nie mów tego. Nawet jeśli rzucenie palenia jest najlepszym posunięciem kariery, jakie dotychczas wykonałeś, zatrzymaj to dla siebie.

Oto co powiedzieć, kiedy rzucisz pracę . Sprawdź także, co nie mówić podczas rezygnacji . Twój list z rezygnacją zostanie umieszczony w twojej dokumentacji zatrudnienia i może cię nawiedzić - nawet po latach od momentu złożenia przez ciebie podania. Szczerze mówiąc nie warto się wypuszczać. Jeśli masz problemy w pracy, lepiej radzić sobie z nimi przed wyjazdem .

Zawiadomienie, kiedy to możliwe. O ile sytuacja nie jest możliwa do przyjęcia, rezygnacja z dwóch tygodni jest standardową praktyką. Oto niektóre powody, dla których możesz zrezygnować bez powiadomienia . Jeśli chcesz wyjechać wcześniej, należy zapytać, czy możesz opuścić wcześniej.

Czy Napisz list rezygnacji. Dobrym pomysłem jest napisanie oficjalnego listu z rezygnacją z pracy, nawet jeśli złożysz rezygnację przez e-mail lub telefonicznie . Nie musisz mówić o wiele więcej niż wyjeżdżasz i kiedy będzie ostatni dzień pracy. Jeśli nie masz pewności, co powiedzieć, przejrzyj te listy z rezygnacją dla niemal każdego scenariusza rezygnacji, jaki możesz wymyślić - od formalnego, przez serdeczny, przez relokację, powrót do szkoły i inne osobiste sytuacje rezygnacji.

Uzyskaj szczegółowe informacje. Kiedy powiesz swojemu szefowi lub Działowi zasobów ludzkich, że odchodzisz, upewnij się, że uzyskałeś szczegóły na temat świadczeń pracowniczych i wynagrodzenia, do których jesteś uprawniony, kiedy wyjeżdżasz. Zapytaj o dalsze ubezpieczenie zdrowotne za pośrednictwem COBRA (Ustawa o porozumieniu w sprawie zbiorowego omnibusu) lub za pośrednictwem Rządowego Rynku Ubezpieczeń Zdrowotnych, zbierając niewykorzystane urlopy i zasiłek chorobowy oraz przechowując, wpłacając lub przewracając swój 401 (k) lub inny plan emerytalny.

Nie bądź negatywny. Kiedy mówisz o swojej rezygnacji ze współpracownikami, spróbuj podkreślić pozytywy i porozmawiaj o tym, w jaki sposób firma przyniosła ci korzyści, mimo że nadszedł czas, aby przejść dalej. Nie ma sensu być negatywnym - wyjeżdżasz i chcesz wyjść na dobre warunki.

Nie chwal się swoją nową pracą. Nawet jeśli masz najlepszą pracę na świecie, nie chwal się tym. Czy naprawdę jest jakaś kwestia, że ​​niedługo będą wasi koledzy źle się czują, że odchodzicie - zarówno dlatego, że będą za wami tęsknić, jak i dlatego, że macie świetną pracę do zrobienia?

Czy oferta pomocy. Jeśli jest to wykonalne, zaoferuj pomoc podczas przejścia i później. Oferta może nie zostać zaakceptowana, ale zostanie doceniona.

Czy Zapytaj o referencję. Zapytaj swojego szefa i współpracowników, czy byliby gotowi udzielić ci referencji. Jeśli się zgodzą, poproś ich, aby napisali do Ciebie rekomendację LinkedIn, a także aby byli dostępni przez e-mail lub telefon. Będziesz mieć odniesienie jako część swojego profilu LinkedIn , który świetnie nadaje się do przyszłych poszukiwań pracy.

Nie zapomnij powiedzieć "żegnaj". Zanim odejdziesz, poświęć czas na wysłanie pożegnalnej wiadomości do współpracowników i daj im znać, że przechodzisz do nowej pozycji, rozpoczynając poszukiwania pracy, przechodząc na emeryturę lub robiąc coś innego w swoim życiu. Należy wysłać wiadomość pożegnalną w wiadomości e-mail . Możesz dołączyć informacje kontaktowe, aby pozostać w kontakcie. Oto więcej informacji na temat pożegnania z kolegami.

Zastanawiasz się nad zakończeniem? 13 znaków, które musisz teraz zaniechać

Czytaj więcej: 50+ najczęściej zadawanych pytań o rezygnację | Jak zrezygnować z pracy | Jak zrezygnować z powodów osobistych