Znaki Czas już rzucić pracę

Jak się dowiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby rzucić pracę

Każdy ma teraz zły dzień w pracy. Możesz wściekle opuścić biuro, przeklinając, że wkrótce otrzymasz powiadomienie o dwóch tygodniach . Ale skąd wiesz, kiedy powinieneś dać swojej pracy drugą szansę, lub kiedy naprawdę nadszedł czas, aby rzucić ?

Po pierwsze, powinieneś zawsze podążać za swoim jelitem. Jeśli głęboko nienawidzisz swojej pracy , powinieneś bezwzględnie zacząć szukać innych możliwości. Jeśli jesteś na ogrodzeniu, powinieneś otworzyć oczy na uczucia, myśli i wydarzenia w twoim życiu, które mogą wskazywać na znak wyjścia.

13 znaków Nadszedł czas, aby rzucić pracę

1. Boisz się iść do pracy. Czy każdego wieczora kładziesz się spać, bojąc się następnego dnia pracy? Chociaż normalne jest, że masz skrupuły na temat dnia pracy, jeśli naprawdę, głęboko boisz się tych ośmiu godzin w biurze, nadszedł czas, aby wprowadzić dwutygodniowy okres wypowiedzenia.

2. Odkładasz więcej, niż faktycznie pracujesz. Wszyscy czasami odwlekają, ale jeśli nie ma nic, co mogłoby zainteresować Twoją codzienną pracą, powinieneś rozważyć, czy twoja obecna pozycja jest naprawdę dla ciebie odpowiednia. Powinna istnieć przynajmniej część twojej pracy, która jest bardziej interesująca niż przewijanie Facebooka lub przeglądanie BuzzFeed.

3. To zbiera żniwo na twoim zdrowiu. Czy twoje chore dni sumują się, nagle? Czy bierzesz tyle wolnego, ile możesz dostać? Czy korzystasz z kilku (lub wielu) kieliszków wina każdej nocy, aby przeżyć zły dzień w pracy? Czy pracujesz tak wiele godzin, że nie masz czasu na ćwiczenia, zdrowe odżywianie lub wystarczającą ilość snu?

Żadna praca nie jest warta poświęcenia twojego dobrego samopoczucia.

4. Za bardzo rozweselasz swoją pracę. Pomyśl o swoich najczęstszych rozmowach. Czy ciągle narzekasz na współpracowników, na temat twojego miejsca pracy, na samą pracę? Praca powinna przynosić więcej pozytywnego niż negatywnego do twojego życia.

5. Masz zbyt wysoką kwalifikację. Są chwile, kiedy musimy zająć się małymi pracami tylko po to, by przejść, ale jeśli masz pracę, do której masz zbyt wysokie kwalifikacje, nie czuj się zablokowana.

Bądź na bieżąco z pozycjami, które pasują do twoich umiejętności , które prawdopodobnie będą bardziej satysfakcjonujące niż praca, która nie odpowiada twojemu poziomowi wiedzy.

6. Nie ma miejsca na awans. Nie trać czasu na stanowisku, które nie stwarza możliwości rozwoju. Zaangażowanie czasu i energii w firmę, która nie będzie wspierać postępu w twojej karierze lub rozwija się wraz z tobą, w końcu utrudni rozwój Twojej kariery na dłuższą metę.

7. Środowisko pracy jest ujemne. Negatywne środowisko jest toksyczne ; jeśli twoi współpracownicy ciągle narzekają, a twój szef jest uporczywie nieszczęśliwy, prawdopodobieństwo twojego zadowolenia jest bardzo niskie. Co więcej, pesymistyczna atmosfera może nawet zabić pasję, którą masz do wyboru kariery. Jeśli znajdziesz się w jednym, nadszedł czas, aby się wydostać.

8. Jesteś rekrutowany przez inne firmy. Czy headhunterzy docierają do Ciebie? Jeśli tak, to zielona flaga, aby przejść dalej, jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego środowiska pracy.

9. Kultura firmy nie jest dla ciebie odpowiednia. Jeśli pragniesz elastycznego środowiska pracy z domu, ale utknąłeś w tradycyjnej pracy od dziewiątej do piątej, prawdopodobnie nigdy nie będziesz usatysfakcjonowany bez względu na to, jak bardzo lubisz inne aspekty swojej pozycji.

Jeśli próbowałeś - i nie udało Ci się - wynegocjować harmonogram, który sprawdza się w Twoim przypadku , zastanów się nad ofertami pracy w innych firmach, które będą dostosowane do Twojego ulubionego stylu życia.

10. Nie możesz mówić w swojej pracy. Powinieneś czuć się wystarczająco pewnie i komfortowo w pracy, aby wyrazić swoją opinię, podzielić się swoimi przemyśleniami i wypowiedzieć się na własną rękę. Opresyjne środowisko po prostu nie warto znieść.

11. Twoja praca nie mówi do ciebie. Osoby zmieniające karierę stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach i nie powinniście czuć się zatrzymani na ścieżce kariery , z którą nie łączycie się. Jeśli straciłeś pasję do swojej pracy, otwórz swój umysł na inne możliwości, które przemawiają do ciebie i zacznij poruszać się w kierunku, w którym naprawdę czujesz pasję.

12. Uważasz, że usprawiedliwiasz swoją pracę . "Cóż, wynagrodzenie jest do bani, a mój szef to palant, ale moje korzyści są w porządku." "Moi współpracownicy są okropni i protekcjonalni, ale przynajmniej moja pensja jest przyzwoita." "Nie zarabiam pieniędzy, ale przynajmniej w biurze jest bezpłatna kawa i przekąski." Czy usprawiedliwiasz pracę dla siebie lub innych, podczas gdy w głębi duszy wiesz, że zalety przeważają nad profesjonalistami?

Jeśli chcesz narzekać na więcej niż na pochwałę, wiedz, że możesz znaleźć pracę, która jest bardziej pozytywna niż negatywna, i powinieneś przygotować się, aby zacząć ją szukać.

13. Czytasz ten artykuł. Dlaczego kliknąłeś lub szukasz tego artykułu? Coś musiało się z tobą połączyć. Jeśli zastanawiasz się już nad odejściem z pracy , to samo w sobie jest oznaką, że nadszedł czas, aby przejść dalej.

Zanim odejdziesz

Należy pamiętać, że niektóre razy są lepsze od innych, gdy zwracają uwagę. Jeśli planujesz ostrożnie, możesz uniknąć najgorszych czasów na rzucenie pracy .

Wskazówki, jak zrobić krok naprzód na rynku pracy