Wymówki dotyczące braku pracy (dobre i złe powody)

Najlepsze i najgorsze wymówki za wyjście z pracy

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę CareerBuilder, 40 procent pracowników wzięło podróbkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To o 35 procent więcej niż rok wcześniej.

Moglibyśmy spekulować, dlaczego pracownicy czują się zmuszeni do wezwania chorego, gdy są zdrowi. Ale najważniejszą rzeczą dla ciebie, potencjalnego złośliwego człowieka czytającego ten artykuł, jest uchronienie się przed negatywnymi skutkami fałszowania dnia chorego.

Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest szczerość.

Jak powiedział kiedyś Mark Twain: "Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać." Najlepsze wymówki, by wyjść z pracy, są zgodne z prawdą. Każdy potrzebuje teraz wolnego czasu. Zanim założysz, że potrzebujesz bardziej wymyślnego usprawiedliwienia, sprawdź swoje prawdziwe powody i zadaj sobie pytanie, czy są one uzasadnione na własną rękę. Poniższa lista może dać poczucie, co jest w porządku.

A potem, dla kontrastu, czytajcie dla jakichś naprawdę strasznych wymówek dla brakującej pracy. (Podpowiedź: jest lama.)

Dobre wymówki za brakującą pracę

Jeśli obawiasz się, że używasz słowa "potrzebuję chorego dnia" zbyt wiele razy i chcę być kreatywny, oto kilka wymówek, które mogą zadziałać, gdy potrzebujesz powodu, by wziąć wolne od pracy:

Kiedy masz zamiar się spóźnić: najlepsze wymówki za spóźnienie do pracy

Kiedy musisz wyjść wcześniej: najlepsze wymówki dla wcześniejszego opuszczenia pracy

Wskazówki dotyczące udzielania pomocy

Jak już powiedzieliśmy, uczciwość to najlepsza polityka, jeśli chodzi o usprawiedliwianie się z pracy. Jeśli jednak powód, dla którego potrzebujesz zwolnienia, jest nie do przyjęcia z powodu usprawiedliwionej nieobecności , może to być jeden z wymienionych powyżej powodów.

Kiedy mówisz swojemu szefowi o przyczynie twojej nieobecności, zachowaj krótką wymówkę. Nie wdawaj się w skomplikowane wyjaśnienia - im dłuższa wymówka, tym bardziej prawdopodobne jest, że twój pracodawca myśli, że kłamiesz. Pamiętaj: im dłuższa wymówka, tym mniej prawdopodobne, że będziesz w stanie ją zapamiętać. Pamiętaj też, aby jak najszybciej poinformować swojego szefa o swojej nieobecności.

Najlepiej to zrobić, dzwoniąc do biura tak szybko, jak to możliwe lub wysyłając e-maila do swojego szefa . Jeśli Twoja firma ma określone zasady dotyczące zgłaszania zachorowań, należy postępować zgodnie z tymi wytycznymi.

Złe wymówki za brakującą pracę

Należy pamiętać, że niektóre wymówki zwykle nie działają. Niektóre z nich są zbyt daleko idące, zbyt rozbudowane lub po prostu niewystarczająco dobre, by opuścić jeden dzień pracy. Zobacz poniżej kilka wymówek, których prawdopodobnie nie chcesz używać, gdy opuszczasz dzień pracy:

Najgorsze wymówki za brakującą pracę

Jest kilka powodów, dla których powinieneś nigdy nie dawać wezwań w chorobie. Wcześniejsza ankieta z CareerBuilder wymieniła niektóre z najbardziej absurdalnych powodów wywoływania choroby, w tym:

Napisz dobrą wymówkę lub e-mail

Wiele firm wymaga pewnego rodzaju formalnej wymówki, gdy masz nieobecność, na przykład chorobę lub dzień wolny od pracy.

Zachowaj krótką i profesjonalną notatkę. W piśmie podaj, w które dni byłeś wolny, dlaczego byłeś wolny, a jeśli wysłano cię przed Twoją nieobecnością, jeśli poprosiłeś współpracowników o przejęcie jakichkolwiek zadań. Chociaż możesz ulec pokusie, aby przejrzeć swoje objawy, aby udowodnić, że naprawdę jesteś chory, zignoruj ​​chęć i po prostu bądź bezpośredni. Oprzyj się również jakiemukolwiek pragnieniu przeprosin za bycie chorym lub niedogodności.

Jeśli wysyłasz notatkę przed swoją nieobecnością, dobrze jest się nią podzielić, jeśli będziesz dostępny i jak najlepiej do ciebie dotrzeć. Żyjemy w erze smartfona, co oznacza, że ​​wiele osób ciągle sprawdza pocztę (nawet gdy siedzą w papierowej sukni w gabinecie lekarskim). Określ, czy będziesz sprawdzać pocztę e-mail i jak często. Możesz napisać: "Od czasu do czasu sprawdzam pocztę e-mail". lub "Będę w dużej mierze z dala od mojego e-maila, ale nie wahaj się zadzwonić do mnie, jeśli wystąpi sytuacja wyjątkowa."

Wyślij natychmiast swoją notatkę. Jeśli wysyłasz ją w dniu nieobecności, wyślij wiadomość e-mail rano, przed oficjalnym czasem rozpoczęcia w firmie. Oto przykładowe nieobecności do sprawdzenia .

Co się stanie, jeśli złapiesz się w kłamstwie

Pamiętaj, że nawet jeśli użyjesz tego, co uważasz za dobrą wymówkę, nieuczciwość może cię kosztować, jeśli zostaniesz złapany.

Nie myśl, że twój pracodawca nie sprawdzi cię. Zazwyczaj tego nie robią, ale zawsze istnieje taka możliwość. Roczna ankieta firmy CareerBuilder podaje, że 38% pracodawców, którzy odpowiedzieli na ankietę, zgłosiło się do pracownika, aby potwierdzić swoją wymówkę za brakującą pracę. Niektórzy pracodawcy poprosili o notatkę lekarską, a inni zadzwonili do pracownika, aby sprawdzić ich. Niektórzy nawet pojechali do domu pracownika.

Uważaj na media społecznościowe

Jeśli nie powiesz swojemu szefowi prawdy, bądź ostrożny przy korzystaniu z mediów społecznościowych. Według badania przeprowadzonego przez firmę CareerBuilder, 43 procent ankietowanych pracodawców złapało pracownika, który kłamał, że jest chory, sprawdzając swoje media społecznościowe. Dokładnie sprawdź swoje ustawienia prywatności, aby wiedzieć, kto może zobaczyć, co publikujesz.

Nawet jeśli dbasz o prywatność, nie publikuj statusu, wiadomości ani zdjęcia, które są sprzeczne z tym, co powiedziałeś swojemu szefowi. Twój szef może tego nie widzieć, ale jeśli przyjaźnisz się z innymi ludźmi w pracy, możesz łatwo wrócić do swojego menedżera, jeśli nie jesteś poza biurem z tego powodu.