14 dodatków do zaoferowania pracownikom, którzy nie złamią banku

Właściciele małych firm operujący na budżecie programu startowego czasem stają przed prawdziwymi wyzwaniami, jeśli chodzi o przyciąganie pracowników . Wielkie korporacje mogą mieć znacznie więcej pieniędzy, by przyciągnąć potencjalnych pracowników, ale to nie znaczy, że małe firmy nie mogą konkurować.

Więc co robią małe firmy, których nie robią duże firmy? Wielcy faceci zwykle nie mogą konkurować, jeśli chodzi o elastyczność i spokojne środowisko pracy - dwa ogromne przywileje, których nie można kupić za wysoką pensję.

Jeśli szukasz pomysłów, aby zachęcić nowych pracowników i nagrodzić obecnych pracowników, te 14 korzyści powinny dać ci małą inspirację.

Namacalne atuty

 1. Uznanie pracowników: Zarezerwuj miejsce na parkingu dla swojego pracownika miesiąca lub podkreśl korzyści osobiste i biznesowe w biuletynie firmy.
 2. Większe obowiązki: Wierzcie lub nie, wielu pracownikom cieszy się, że mogą pracować nad trudniejszymi projektami. Zaproponuj im sposoby rozwoju i uczenia się w pracy.
 3. Zwiększona elastyczność: Daj pracownikom możliwość dostosowania harmonogramów pracy lub pracy zdalnej.
 4. Podróże służbowe : Dla niektórych pracowników, możliwość reprezentowania firmy na targach lub w małych firmach to wielki atut.

Niematerialne atuty

 1. Większa satysfakcja z pracy: Zapytaj pracowników, jakie umiejętności i narzędzia są im potrzebne, aby dobrze wykonywać swoją pracę i pomóż im uzyskać te rzeczy. Może to oznaczać nowe oprogramowanie lub możliwość uczestniczenia w odpowiednim kursie kształcenia ustawicznego.
 1. Szacunek ze strony przełożonych: szacunek i troska o pracowników to coś, co małe firmy mogą zrobić lepiej niż duże firmy.
 2. Wyczyść komunikat: Pamiętaj, że linie komunikacji działają w obie strony. Słuchaj swoich pracowników i nie lekceważ ich nowych pomysłów lub skarg.
 3. Zrelaksowane środowisko pracy: Wyluzowane środowisko pracy to kolejna korzyść, której szukają pracownicy. Casual dress to świetna zachęta, a nie pracownikom zajmującym się mikrokanalizacją, pracownicy mogą bardzo się starać w tworzeniu wysoce pożądanego środowiska pracy.

Więcej zabawnych i niedrogich profitów dla pracowników

 1. Gry w Break Room: Masz miejsce na stół do ping-ponga lub piłkarzyki w pokoju gościnnym? Gry są świetnym sposobem na budowanie relacji z pracownikami i pomagają im odstresować się po ciężkim dniu.
 2. Jedzenie: Wnieś śniadanie lub lunch raz w tygodniu lub raz w miesiącu, aby wyrazić uznanie dla dobrze wykonanej pracy.
 3. Karty upominkowe: Nie musisz wydawać dużych pieniędzy, ale otrzymanie karty podarunkowej od ulubionej restauracji lub sklepu pokazuje, że doceniasz ich jako pracowników i osoby prywatne. Wybór odpowiedniej karty podarunkowej wysyła wiadomość, która Cię interesuje i zwraca na nią uwagę.
 4. Zaplanuj wspólny dzień razem: Jeśli Twoje godziny pracy są na tyle elastyczne, aby na to pozwolić, kup bilety dla wszystkich i pozwól wszystkim pracownikom bawić się przez kilka godzin. Obejrzyj najnowszy przebojowy film lub zagraj w kilka dołków na lokalnym polu golfowym putt-putt.
 5. Negocjuj korzyści z lokalnymi firmami : Pracuj, aby uzyskać swoim pracownikom atrakcyjne rabaty z innymi małymi firmami w Twojej sieci. Może to obejmować np. Dzień zniżki dla pracowników w lokalnej myjni samochodowej lub procent off ceny lunch w pobliskich delikatesach.
 6. Rozwijaj swoich pracowników: Czy twój mały cykl biznesowy w czasach wysokiego popytu i stresu? Nagradzaj pracowników za pomocą masażu lub zabiegów spa, gdy rzeczy spowalniają.

Na rodzaje dodatków, które oferujesz w swoim małym przedsiębiorstwie, będą miały wpływ takie rzeczy, jak charakter pracy i lokalizacja firmy. Ale jak widać, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby przyciągnąć i wynagrodzić swoich pracowników. Możliwości są nieskończone.