Jak zachęcać pracowników do praktykowania samodyscypliny

Stwórz środowisko pracy, które minimalizuje potrzebę działań dyscyplinarnych

Większość menedżerów i przełożonych nie lubi podejmowania działań dyscyplinarnych niemal tak bardzo, jak nie lubią tradycyjnych ocen wydajności . Pracownicy nie lubią działań dyscyplinarnych nawet bardziej niż przełożeni. Jeśli wszyscy tak bardzo nie lubią działań dyscyplinarnych, to dlaczego procedury dyscyplinarne znalazły dzisiaj miejsce w większości organizacji?

Dlaczego ogromna część większości podręczników dla pracowników poświęcona jest określaniu możliwych zbrodni, a wynikająca z tego kara, której błędni pracownicy mogą oczekiwać w pracy?

Odpowiedź na te pytania jest tak samo zaangażowana i zawiła jak w przypadku każdego pytania, które próbujesz odpowiedzieć na temat ludzi.

Dlaczego konieczne są ramy działań dyscyplinarnych?

Nasze spory społeczne społeczeństwo jest jednym z powodów, dla których pracodawcy mogą chcieć traktować pracowników konsekwentnie i sprawiedliwie. Możesz także zbadać sposób, w jaki wychowują się dzieci w wielu rodzinach.

Wyszukiwanie w internecie słów " samodyscyplina " powróciło wraz z tomami o tym, jak rodzice mogą wychowywać dzieci w sposób promujący samodyscyplinę. Artykuły o tym, jak skutecznie zarządzać progresywnymi procesami dyscyplinowania, są również dostępne.

Jeśli pracowałeś jako historyk społeczny lub kulturowy, możesz nawet prześledzić rozwój społeczeństwa medycznego, w którym wiele osób zachowuje się tak, jakby życie było im należne za mało pracy. Wiesz co? Niewiele z tej analizy byłoby pomocne w zarządzaniu pracą ludzi w organizacji.

Rozwiązanie? Środowisko pracy samodyscypliny

Pytanie jest o wiele prostsze. Nie możesz nic zrobić z przeszłością; jako pracodawca nie możesz wpływać na otoczenie, w którym byli Twoi pracownicy. Nie możesz kontrolować środowiska pracy, w którym rozwinęły się umiejętności, wiedza i etyka pracy, które wnoszą do Twojej organizacji.

Co możesz kontrolować? Możesz stworzyć środowisko pracy i interakcje w nadzorze, które zachęcą ludzi, których zatrudnisz do rozwijania i praktykowania samodyscypliny.

Kiedy ludzie ćwiczą samodyscyplinę, zminimalizowana zostaje potrzeba interwencji nadzorczej lub dyscypliny narzuconej na zewnątrz. Opiekunowie spędzają czas na zabawnych rzeczach : zachęcanie, rozwijanie i budowanie relacji. Poniższe pomysły pomogą ci stworzyć środowisko, w którym ludzie ćwiczą samodyscyplinę.

Jak stworzyć środowisko pracy z samodyscypliny