Koszty (i korzyści) związane z rotacją pracowników

Są pozytywne i negatywne, gdy niektórzy pracownicy się wycofują

Inteligentne firmy obawiają się o obrót, ponieważ obrót jest drogi. Istnieje kilka kosztów, które powstają, gdy trzeba wymienić pracownika.

Wysoki koszt rotacji pracowników

Rekrutacja kosztów. Mogą być wysokie lub niskie, w zależności od organizacji i poziomu stanowiska. Sklep spożywczy stale rekrutujący i zatrudniający kasjerów nie ma ogromnych dodatkowych kosztów, by zatrudnić jeszcze jedną osobę.

Ale jeśli szukasz dyrektora ds. Informacji - wysoce wyspecjalizowanej pracy - być może będziesz musiał zatrudnić headhuntera, a to może kosztować około jednej trzeciej końcowej rocznej pensji. To duża część zmian.

Ponadto cały czas poświęcony na przeglądanie CV, rozmowy z kandydatami i podejmowanie ostatecznej decyzji to godziny, które w innym przypadku pracownicy mogliby poświęcić na pracę. Rekrutacja może kosztować sporo pieniędzy.

Koszty szkolenia. Niektóre firmy ustanowiły programy szkoleń, które można łatwo określić ilościowo. Jest to powszechne w pozycjach na poziomie podstawowym. Ale wyższe pozycje mają również koszty szkolenia, nawet jeśli nie są sformalizowane.

Wystarczy czas poświęcony na skonfigurowanie całego sprzętu komputerowego, zdobycie haseł, ukończenie orientacji i liczne godziny zadawania pytań i odpowiadania na pytania, a wszystko to pokrywa koszty szkoleń.

Czas wstać. Na wielu stanowiskach uważamy, że pełne wdrożenie wymaga sześciu miesięcy.

Każda firma jest inna, więc nawet jeśli masz ogromne doświadczenie jako księgowy, nadal musisz poznać wszystkie historyczne informacje o swojej nowej firmie, zanim będziesz całkowicie kompetentny. W rezultacie nie jesteś tak produktywny w nowej pracy, jak w swojej starej pracy.

Kiedy obrót jest dobry dla Twojej firmy

Czy to oznacza, że ​​obroty są zawsze złe i czy powinieneś starać się zatrzymać swoich pracowników bez względu na wszystko?

Nie. Pewna część dobrowolnych obrotów jest w rzeczywistości dobra i może przynieść korzyści firmie.

Jaki rodzaj obrotu jest dobry? Szybka odpowiedź na to pytanie brzmi: jeśli nowa osoba może wnieść wystarczającą wartość dodaną, aby przeważyć koszty rekrutacji, szkolenia i szybkiego awansu, to byłego odchodzenia pracownika jest dobrą rzeczą.

Oto przykłady, kiedy obrót jest dobry dla Twojej firmy.

Zli pracownicy. Spojrzmy prawdzie w oczy; nie wszystkie problemy pracowników spowodowane są przez kierownictwo. Jest tam kilku złych pracowników. Czy kiedykolwiek pracowałeś z kompletnym próżniakiem? A co z osobą, która uwielbiała kraść kredyt i szkalować swoich współpracowników, gdy tylko jest to możliwe?

A co z plotką, która nie mogła zamknąć ust? Kiedy jedna z tych osób się wycofa, niebiosa powinny się radować. To dobrowolne rozwiązanie właśnie uratowało firmę przed problemami związanymi z wdrażaniem planu poprawy wydajności , zapewniając coaching i kontrolując wszystkie problemy, które spowodował zły pracownik.

Dodatkowo masz naprawdę złych pracowników - tych, którzy kradną, molestują seksualnie, są całkowicie niewiarygodni lub używają wulgarnego języka w obecności klientów. Ci ludzie muszą iść, więc jest to tańsze i łatwiejsze, jeśli dana osoba zrezygnuje, niż gdy będziesz musiała przejść przez procedury wypowiedzenia twojej firmy.

(Chociaż wszystkie stany z wyjątkiem Montany są w stanie woli i można strzelać do ludzi legalnie bez dokumentacji, w praktyce prawie wszystkie firmy stosują określone, progresywne programy dyscyplinarne ).

Nieszczęśliwi pracownicy. Czasami masz pracownika, który wykonuje dobrą robotę, więc nie możesz tego zarzucić, ale wydaje się nieszczęśliwy. Nie chodzi o to, że jest on niedostatecznie wynagradzany lub przepracowany, ale po prostu nie jest zadowolony z tej pracy.

Kiedy jesteś szczęśliwy w swojej pracy, nie tylko wykonasz lepszą pracę, ale także pozytywnie wpłyniesz na innych. I odwrotnie, jedno złe jabłko naprawdę może zepsuć beczkę. Kiedy ktoś jest nieszczęśliwy, to wspaniała rzecz dla tej osoby.

Ludzie bez dobrych pomysłów. Kiedy jesteś zatrudniony do pracy, często wpadasz z nowymi pomysłami. Jeśli jednak nie pracujesz nad tym naprawdę ciężko, łatwo jest wpaść w tryb "zawsze robiliśmy to w ten sposób".

Może to oznaczać, że firmie może brakować innowacji.

To nie musi tak być. Niektórzy ludzie zmieniają się i rosną wraz z pozycją, zawsze wymyślają najlepsze praktyki i kreatywne sposoby rozwiązywania problemów . Ale niektórzy nie.

Twoja firma może się stagnować, jeśli nie masz żadnych nowych pomysłów. Czasami miło jest, gdy ktoś wychodzi, aby przynieść komuś nowe, świeże pomysły.

Nie panikuj, gdy pracownik zostanie zamknięty

Rezygnacja z pracy może czasami wydawać się uderzeniem w jelito. Czasami jest to bardzo niekorzystne dla Twojej firmy. Będziesz cierpiał nie tylko z powodu kosztów związanych z obrotem, ale także z utraconego potencjału, który miał twój były pracownik.

Zawsze warto dokonać autorefleksji, aby dowiedzieć się, czy mógłbyś zrobić coś inaczej. Na przykład dobrowolna rezygnacja to przypomnienie, aby dokładnie sprawdzić, czy Twoje pensje są rynkowe i upewnić się, że Twoje zasady i praktyki zachęcają do pracy. Ale jest to również czas, aby ocenić, czy odejście jest błogosławieństwem w nieszczęściu.

Znajdź więcej informacji na temat przyczyn i zapobiegania rotacji pracowników, w tym 18 sposobów na zmniejszenie obrotów w organizacji.