Przykłady wartości dodanej

Wartość dodana to prawdziwy wkład, jaki wkładasz w sukces swojej organizacji. Podczas wykonywania czynności wymienionych w opisie stanowiska lub specyfikacji pracy jest to ważne i stanowi wkład. Twoja wartość dodana wykracza poza działania i wykonane akcje, a zamiast tego pokazuje rzeczywisty wkład wniesiony w sukces Twojej organizacji.

Najczęściej działania lub wkłady o wartości dodanej dają wymierne wyniki dla Twojej firmy.

Są to rzeczy, które sprawiają, że firma jest lepsza - bardziej opłacalna i lepsze miejsce do pracy.

Wkład wartości dodanej obejmuje mierzalne role i działania. Są to przykłady działań dodających wartość i wkładów.

Pracownicy posiadający możliwą do zidentyfikowania, godną uwagi wartość dodaną wpływają na podwyżki , promocje , uznanie i uznanie. Gdy poprosisz swojego szefa o awans lub podwyżkę , wspomnij o tych wartościach dodanych.

Nie mów po prostu: "Wykonuję świetną robotę i jestem gotowy na awans." Powiedz: "Robię świetną robotę. Na przykład dzięki mojemu programowi przeciwdziałania nękaniu , udało mi się zmniejszyć obroty w działach krytycznych o 10 procent. Ten program zwiększył również morale pracowników i sprawił, że nasze recenzje firmy Glassdoor świecą ". Weź na siebie odpowiedzialność za wspaniałe rzeczy, które wykonujesz, i wartość, jaką dodajesz do firmy.

Podobnie, gdy piszesz życiorys , zamiast wymieniać zadania typu "wyprodukował raport miesięczny", wymień osiągnięcie, "Zmniejszono ilość czasu na wypełnianie miesięcznych raportów z 2 tygodni do 2 godzin, rozwijając zautomatyzowany proces za pomocą Microsoft Access. "Są to organizacje pracowników, które najczęściej chcą zatrzymać i zatrudnić .

Kiedy spisujesz te rzeczy w swoim CV, stajesz się kimś, kogo ludzie chcą zatrudnić.

Kiedy przypomnisz swojemu szefowi o tych osiągnięciach, twoje wyniki wydajności będą rosły, a twoja kariera będzie się rozwijać i rozwijać. Kiedy masz pisać osobistą ocenę każdego roku, są to rodzaje rzeczy, które powinieneś wymienić.

W przypadku porównania fizycznego wartość dodana według Wikipedii jest "różnicą między ceną sprzedaży produktu a kosztem materiałów do jego wyprodukowania. W tym przypadku wartość dodana to połączenie siły roboczej, inwestycji w maszynę, wysyłka i dystrybucja, marketing, pakowanie i inne produkty, które zwiększają wartość, dzięki czemu klient kupi surowce, które początkowo były jedynym produktem.