Więc, nienawidzisz swojej pracy. Co teraz?

Porady dla osób utkniętych w koleinie

Jest takie stare powiedzenie, które przez wiele lat było parafrazowane. Wygląda to mniej więcej tak:

"Wykonuj pracę, którą kochasz, a nigdy nie przepracujesz jednego dnia w swoim życiu".

To prawda, w przeważającej części. Nawet praca, którą naprawdę kochasz, może być niewiarygodnie ciężką pracą . Ale zwykle przynoszą nagrody, które znacznie przewyższają wady. Późne noce, weekendy, zła dieta, brak życia towarzyskiego, wszystko to może być produktem ubocznym lub pracą, która stawia wiele wymagań na czas.

Jeśli jednak naprawdę kochasz to, co robisz, nie zauważysz upływu czasu.

Potem jest druga strona.

Lubiłeś swoją pracę. Teraz go nienawidzisz. W rzeczywistości znajdziesz każdą wymówkę, aby NIE wykonywać pracy, za którą faktycznie zapłaciłeś, nie dając się zwolnić ani nie upominając się.

Jednak prędzej czy później młot spadnie. Twój brak entuzjazmu przejdzie przez to, a będziesz spędzać dni w depresji, skomląc o "starych dobrych czasach", dopóki nie staniesz się kolejną statystyką , szukając pracy z wielkim chipem na ramieniu.

Więc co możesz zrobić? Jakie są twoje opcje? Czy porzucisz ? Czas zadać sobie następujące pytania, zaczynając od oczywistości.

Czy naprawdę nienawidzisz swojej pracy?

Czy nienawidzisz swojej pracy, czy nienawidzisz tej pracy? Czy porównujesz to, co masz teraz, z czymś, co kiedyś miałeś, było o wiele lepsze?

Najlepszy przykład: kiedy po raz pierwszy dotarłeś do swojej agencji, pracujesz nad wspaniałym kontem, wykonując niesamowitą pracę, która naprawdę sprawiła, że ​​czujesz się spełniony.

Kochałeś przychodzić do pracy, a ty zostałeś późno, bo straciłeś poczucie czasu. Byłeś szczęśliwy.

Z biegiem lat klienci, z którymi lubisz pracować, poszli naprzód, a teraz jesteś na czymś innym. Praca nie jest satysfakcjonująca. Klienci nie są tak zabawni. Twoje portfolio nie jest aktualizowane za pomocą świetnych elementów. Tak, w porównaniu do tego, jak spędziłeś dni, nie jest tak dobrze.

Jednak dla osoby postronnej możesz nadal wykonywać pracę, za którą będą zabijać.

Możesz iść do pracy w klimatyzowanym budynku otoczonym przez inteligentnych, kreatywnych ludzi. Otrzymujesz wspaniałe wynagrodzenie. Masz 4 tygodnie wakacji. Możesz przyjść i odejść, jak chcesz. Dostajesz wakacyjne przyjęcia i uczestniczysz w wydarzeniach. Dla faceta sprzątającego toalety za 8 USD za godzinę, żyjecie dobrym życiem.

Wszystko jest perspektywiczne. Czy naprawdę nienawidzisz swojej pracy, czy tylko życzysz sobie, żeby była tak dobra jak kiedyś? Przemyśl to. Może po prostu trzeba zmienić swój paradygmat. Sporządź listę zalet i wad; możesz po prostu zaskoczyć siebie.

Dlaczego się kręcisz?

Spędzamy co najmniej 40 godzin każdego tygodnia wykonując pracę, która płaci rachunki. Mam nadzieję, że to również spełni, ale jeśli jest to dosłownie coś, co robisz dla pieniędzy, a to sprawia, że ​​jesteś nieszczęśliwy, musisz zadać sobie pytanie, czy to tylko pieniądze utrzymują cię tam.

Jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie masz wystarczających powodów, aby zostać . Pieniądze są ważne, ale twoje szczęście i zdrowie psychiczne są ważniejsze. Chociaż łatwo jest powiedzieć "po prostu odejdź", to oczywiście nie jest to łatwe. Jednakże, powinieneś zacząć robić krok do przodu, tak szybko, jak to możliwe. Pobierz swoje CV razem. Rozejrzyj się, zobacz, kto zatrudnia i która agencja właśnie wygrała kilka nowych kont.

Bądź proaktywny. Samo przygotowanie się do odejścia może często podnieść na duchu wystarczająco dużo, aby praca, której nienawidzisz, wytrzymała jeszcze przez kilka miesięcy. W twojej głowie jesteś w lepszym miejscu.

Co możesz zmienić, aby było lepiej?

Jeśli nienawidzisz swojej pracy, a przeniesienie się do innej nie jest absolutnie możliwe, co jeszcze możesz zrobić? Cóż, jednym pozytywnym krokiem jest spojrzenie na bieżącą pracę i zidentyfikowanie wszystkich rzeczy, które są z nią nie tak.

Zacznij od utworzenia listy. Zapisz wszystkie powody, dla których jesteś niezadowolony z aktualnej pozycji. Niezależnie od tego, czy są to ludzie, z którymi pracujesz, kultura firmy, godziny , brak rozwoju osobistego, klienci, a nawet pieniądze, musisz wiedzieć, jakie są problemy, zanim będziesz mógł pracować nad ich rozwiązaniem.

Gdy już masz listę, nadaj jej priorytet. Jaki jest obecnie największy problem i na czym polega problem, który można realistycznie przeoczyć?

Powiedzmy, że największym problemem jest kultura firmy. To trudne, ponieważ jest często zakorzenione i niemożliwe do całkowitej zmiany. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby coś zmienić. Przestań słuchać plotek i przestań się do tego przyczyniać . Staraj się unikać osób, które naprawdę cię nieszczęścia lub ograniczają interakcje z nimi. Czy możesz przejść do innego działu lub pracować z innym klientem? Czy potrafisz znaleźć sposoby na pracę w różnych godzinach, być może przychodząc wcześniej i wychodząc wcześniej, abyś mógł spędzać więcej czasu sam?

Nie będziesz w stanie naprawić wszystkich swoich problemów, ale możesz wprowadzić zmiany, które pomogą Ci lepiej znosić sytuację, dopóki nie będziesz mieć możliwości wyjścia.

Czy nienawidzisz swojej pracy lub przemysłu?

Faktem jest, że istnieją pewne aspekty branży, które nigdy się nie zmienią, niezależnie od tego, gdzie pracujesz. Klienci zawsze będą otrzymywać opinie, których nie lubisz, i chcą zmian, które spowodują, że praca będzie słabsza. Zawsze będziesz musiał pracować dłużej niż 40 godzin tygodniowo, co obejmuje pracę w weekendy. Zawsze będziesz musiał dokonać pewnych wyborów, z którymi się nie zgadzasz, takich jak reklama produktów lub usług, z którymi się nie zgadzasz.

Więc zanim zrezygnujesz z innej pracy, zadaj sobie pytanie: czy jestem uruchomiony z tej pracy, czy też chcę wyjść z branży? Jeśli jest to drugie, musisz szybko podjąć ważne decyzje życiowe. Ale można to zrobić.