Przeprowadzka i Twoja kariera

7 pytań do odpowiedzi, zanim się ruszysz

Zastanawiasz się nad przeprowadzką do miasta, które jest tak daleko od miejsca, w którym obecnie mieszkasz i pracujesz, że dojazdy do obecnej pracy nie będą możliwe? Twoje powody, dla których chcesz dokonać tej zmiany, mogą być teraz bardzo ważne. Może chcesz się przenieść ze względu na związek lub szukasz przygody w nowym mieście. Być może szukasz lepszych możliwości zatrudnienia.

Jakkolwiek powołując się na swoje powody, ta decyzja nie należy do ciebie bez wielu uprzedzeń. Wpływ przeniesienia na twoją karierę może być znaczący. Zadaj sobie następujące 7 pytań, zanim zaczniesz pakować swoje torby.

 • 01 Czy w mojej dziedzinie dostępne są prace?

  Możliwości zatrudnienia różnią się w zależności od miasta. Chociaż w twoim otoczeniu może być wiele zadań w jednym miejscu, w innym może być ich o wiele mniej. Zbadaj swoich potencjalnych klientów, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o przeprowadzce.

  Sprawdź lokalne oferty pracy, aby zobaczyć, czy są otwory w Twojej dziedzinie. Porównaj również trendy w zatrudnieniu według zawodów i stanu, korzystając z bezpłatnego narzędzia w amerykańskiej sieci Career InfoNet. Jeśli nie uprawiasz hazardu, przed przejściem możesz poczekać na ofertę pracy.

 • 02 Ile kosztuje życie i ile mogę oczekiwać?

  Koszt życia jest różny w zależności od regionu, a wraz z nim wynagrodzenia zazwyczaj się sprawdzają. O ile kwota pieniędzy, jaką można zarobić w danym mieście, często jest proporcjonalna do kosztów utrzymania, nie zawsze jest.

  Zanim zaczniesz realizować swoje plany, upewnij się, że możesz utrzymać obecny standard życia. Użyj Kreatora kosztów utrzymania na stronie Salary.com, aby porównać bieżące zarobki i koszty utrzymania z kosztami utrzymania i wynagrodzenia w mieście, do którego chcesz się przenieść.

 • 03 Czy środowisko pracy będzie bardziej stresujące?

  Czy Twój ruch wymaga przeniesienia się z małego miasteczka do dużego miasta? Jeśli obecnie pracujesz w małym mieście, najprawdopodobniej przyzwyczaisz się do nieco wyluzowanego środowiska pracy.

  Spodziewaj się zupełnie innej atmosfery w wielkim mieście. Praca będzie się przemieszczać w znacznie szybszym tempie. Czy będziesz w stanie nadążyć za tym lub sprawi, że poczujesz się zestresowany ?

 • 04 Czy środowisko pracy porusza się wolniej?

  Przeprowadzka z dużego miasta do małego miasteczka może być również niepokojąca. Najprawdopodobniej znajdziesz się w miejscu pracy, które porusza się w znacznie wolniejszym tempie. Chociaż może wydawać się sprzeczne z intuicją, spokojna atmosfera może być równie stresująca dla kogoś, kto nie jest do niej przyzwyczajony. Środowisko o wysokiej energii może Cię motywować. Niektórzy ludzie doceniają spokój. Upewnij się, że jesteś jednym z nich.
 • 05 Czy moje środowisko pracy będzie bardziej lub mniej formalne?

  To, jak formalne jest twoje środowisko pracy, będzie miało wpływ na wszystko, od ubierania się do pracy, po to, jak witasz się z klientami. Ogólnie rzecz biorąc, środowiska pracy w większych miastach są bardziej formalne niż w mniejszych miastach. Jeśli wzdrygasz się na myśl o noszeniu garnituru do pracy każdego dnia, powinieneś rozważyć to.
 • 06 Jaka będzie moja codzienna dojazd?

  W jaki sposób ludzie w regionie, do którego chcesz się przenieść, codziennie wchodzą do pracy? Porównaj to z bieżącym sposobem dojazdów do pracy. Jazda do pracy może być wyzwaniem, jeśli jesteś przyzwyczajony do skakania do pociągu lub autobusu, lub jeśli nie masz niezawodnego samochodu. Będzie to również dodatkowy wydatek pod względem gazu i opłat drogowych. Podróżowanie w dużym ruchu w przeciwieństwie do cichych dróg może być źródłem frustracji. Dowiedz się, jaki ruch jest w mieście, do którego chcesz się przenieść.

  Zastanów się też nad długością Twojego dojeżdżania do pracy - zarówno bieżącego, jak i tego, który będziesz mieć, jeśli się przeprowadzisz. Czy mieszkalna część miasta, do której chcesz się przenieść daleko od dzielnicy biznesowej? Po krótkim dojeździe do pracy podróżowanie na duże odległości może dodać wiele stresu do dnia.

 • 07 Czy mój znaczący inny będzie w stanie znaleźć pracę?

  Decyzja o przeprowadzce jest wystarczająco trudna, jeśli chcesz wziąć pod uwagę tylko swoją karierę. Kiedy partner dołącza do ciebie, przeniesienie wpłynie na twoją karierę. Ty i twoja inna ważna osoba będziecie musieli znaleźć pracę .

  Gdy będziesz badać nowe miasto, upewnij się, że perspektywy są odpowiednie dla Ciebie i Twojego partnera. Jeśli jeden z was kończy walkę, może to negatywnie wpłynąć na związek. Partner, który nie może znaleźć pracy, może skończyć się urażony tym, który może.