Czy ENFJ Your Myers Briggs Personality Type?

Użyj wyników MBTI, aby pomóc wybrać karierę

Czy jesteś ENFJ? Po zrobieniu wskaźnika Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) , inwentarzu osobowości , mógłbyś się nauczyć, że to twój typ osobowości. Bez wątpienia jesteś ciekawy, co to oznacza. Czy to dobrze, czy źle? Czy to oznacza, że ​​odniesiesz sukces w życiu, czy nie? Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że nie jest ona dobra ani zła, i nie wskazuje, czy odniesiesz sukces w życiu.

Jest to po prostu jeden z 16 typów osobowości, psychiatra Carl Jung zidentyfikowany wiele lat temu. Specjaliści od rozwoju kariery zawodowej często wykorzystują je, aby pomóc klientom w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej.

Jung wierzył, że istnieją cztery pary przeciwnych preferencji, w jaki sposób ludzie energetyzują, dostrzegają informacje, podejmują decyzje i przeżywają swoje życie. Powiedział, że wolimy pobudzać poprzez ekstrawersję (również ekstrawersję literową) lub introwersję (E lub I), postrzegać informacje przez wyczuwanie lub słuchanie (S lub N), podejmować decyzje poprzez myślenie lub czucie (T lub F), i żyć naszym żyje przez osądzanie lub postrzeganie (J lub P).

Jung także teoretyzował, że każdy z nas wykazuje aspekty obu preferencji w każdej parze, ale pokazujemy jeden silniejszy niż drugi. Twój typ osobowości składa się z liter przypisanych do tych silniejszych preferencji. Teraz, gdy masz już wszystkie te informacje, przyjrzyjmy się, co oznacza twój czteroliterowy kod.

E, N, F i J: Co oznacza Twój Typ Osobowości Kod Średni

Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoich preferencjach, jest to, że nie są one absolutne. Chociaż możesz faworyzować jedną preferencję w parze, jeśli sytuacja wymaga użycia drugiej, możesz to zrobić. Należy także pamiętać, że wszystkie cztery preferencje wchodzą ze sobą w interakcje, więc każdy typ osobowości jest niepowtarzalny. W końcu twoje preferencje mogą się zmieniać w trakcie życia.

Jak wykorzystać swój typ osobowości, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej

Znajomość swojego typu osobowości może pomóc w podejmowaniu decyzji związanych z karierą, ponieważ istnieją odpowiednie kariery, które pasują do każdego z nich. Możesz także użyć tych informacji podczas podejmowania decyzji, czy konkretne środowisko pracy jest odpowiednie dla Ciebie. Jest to bardzo pomocne, gdy decydujesz, czy przyjąć ofertę pracy.

Dwie środkowe litery, N i F, mogą pomóc ci wybrać karierę, podczas gdy zewnętrzne, E i J, dostarczają wskazówek, jakie środowisko pracy jest odpowiednie.

Ponieważ preferujesz intuicję (N) i uczucia (F), możesz czerpać przyjemność z zawodu, który pozwala ci rozwijać i wdrażać nowe pomysły, a także pomagać ludziom. Niektóre opcje do zbadania to: nauczyciel , patolog mowy , doradca zawodowy, architekt , pedagog zdrowia , socjolog, pisarz , psycholog i bibliotekarz .

Jako ktoś, kto woli ekstrawersję (E), znajdujesz się wokół ludzi motywujących. Upewnij się, że twoja praca wymaga interakcji z innymi. Twoje preferencje dotyczące oceniania (J) oznaczają, że powinieneś szukać pracy, która kładzie nacisk na krótkie terminy i dużą strukturę.

Źródła: