Na emeryturze

Co mam teraz zrobić?

Wiele osób oczekuje na emeryturę i planuje zrobić wszystko, czego nie mogą zrobić, spełniając wymagania związane z pracą. Inne osoby oczekują na emeryturę, ale nie traktują tego jako czasu wolnego. Zamiast tego patrzą na tę przemianę życia jako czas na odkrywanie nowej kariery. W tym artykule zajmiemy się problemami emerytów lub osób przechodzących na emeryturę. Obejmie takie tematy, jak znalezienie zatrudnienia jako dojrzały pracownik, możliwości edukacyjne dla seniorów i możliwości wolontariatu.

Zatrudnienie

W kwietniu 2000 r. Prezydent Bill Clinton podpisał Ustawę o obywatelstwie dla osób starszych z 2000 r. Ustawa ta eliminuje test zarobków emerytalnych, który ograniczył dochód, jaki starszy obywatel mógłby uzyskać bez zmniejszenia lub utraty zasiłków z ubezpieczeń społecznych. Ponieważ wielu amerykańskich emerytów potrzebowało lub chciało kontynuować pracę po 65 roku życia, ta ustawa pomaga wielu.

Zgodnie z artykułem o ThirdAge "prawie 40 procent Amerykanów w wieku 50 lat i starszych oczekuje obecnie, że będą musieli pracować w czasie przejścia na emeryturę z konieczności, aby utrzymać swój styl życia". Wielu dojrzałych pracowników powraca do miejsca zatrudnienia, z którego przeszli na emeryturę, ale w niepełnym wymiarze godzin. Inni nie mają możliwości powrotu do poprzedniej pracy lub nie zdecydują się jej podjąć. Zamiast tego postanawiają odkrywać nowe ścieżki.

Niestety znalezienie pracy jako starszego pracownika nie jest łatwe. Średnio potrzeba dwukrotnie więcej czasu, aby starszy pracownik mógł znaleźć pracę, a starsi pracownicy muszą często otrzymywać niższe wynagrodzenie.

Dzieje się tak pomimo faktu, że starsi pracownicy wprowadzają coś do swojej pracy, której młodsi pracownicy nie potrafią: przez całe życie doświadczenia, wiedzy i umiejętności.

Część trudności, na jaką napotykają starsi poszukujący pracy, polega na tym, że wielu wymaga przekwalifikowania w celu dostosowania się do zmian na rynku. Podczas gdy umiejętności emerytów są liczne, czasami nie mają umiejętności technicznych, które są bardzo ważne na dzisiejszym rynku.

SCSEP: Senior Community Service Employment Program zapewnia szkolenia zawodowe osobom o niskich dochodach w wieku powyżej 55 lat. Strona internetowa AARP zawiera informacje na temat poszukiwania pracy, możliwości zatrudnienia i pokonywania barier w zatrudnieniu.

Zgłaszanie się na ochotnika

Są tacy, którzy dobrze zaplanowali przejście na emeryturę i nie chcą ani nie muszą zarabiać. Nadal czują, że mogą wnieść swój wkład do społeczeństwa, a tym samym szukać okazji dla wolontariuszy. Wolontariat często daje seniorom szansę wykorzystania umiejętności, które spędzili tak długo, kultywując. Senior Corps pozwala seniorom na wykorzystanie ich umiejętności i talentów w społecznościach w Stanach Zjednoczonych. Możliwości dla wolontariuszy w wielu dużych miastach można również znaleźć na VolunteerMatch, internetowej usłudze dopasowującej dla wolontariuszy i organizacji non-profit.

Dociekliwe umysły

Elderhostel jest organizacją non-profit, która zapewnia "przygody edukacyjne" dla osób w wieku 55 lat lub starszych. Według strony internetowej organizacji "Elderhostel jest dla ludzi w ruchu, którzy wierzą, że uczenie się jest procesem przez całe życie". Uczestnicy mogą podróżować po całym świecie prowadząc badania lub uczestnicząc w zajęciach szkolnych.

Przez wiele lat emeryturę uważano za koniec. Bardziej korzystne jest myślenie o tym przejściu życia jako początku.

To może być czas na skorzystanie z okazji, z których wcześniej nie mogliśmy skorzystać. Czas nauczyć się nowych umiejętności, spróbować nowej kariery lub oddać społeczności. Ty decydujesz.