Pomysły na karierę Idealne dla ekstrawertyków

Czy wolisz spędzać czas z innymi ludźmi na byciu samemu? A jeśli chodzi o pracę? Czy wolisz pracować z innymi ludźmi? Czy jesteś w porządku będąc w centrum uwagi? Jeśli odpowiedziałeś "tak" na większość z tych pytań, prawdopodobnie jesteś ekstrawertykiem.

Jeśli jesteś ekstrawertykiem, jesteś podniecony przez innych ludzi i zewnętrzne doświadczenia. Nie musisz cały czas przebywać w towarzystwie innych osób, ale kiedy jesteś, jesteś bardziej zmotywowany.

Jako ekstrawertyk, lepiej wybrać zawód, w którym możesz pracować z innymi ludźmi. Może to oznaczać bycie częścią zespołu lub praca z klientami indywidualnie. We wszystkich pracach zaangażowana jest niezależna praca, ale nie martw się. Powinieneś być w porządku. Chociaż nie możesz zidentyfikować się jako introwertyk - ktoś, kto otrzymuje energię od wewnątrz - możesz pracować samodzielnie, gdy zajdzie taka potrzeba. W końcu w każdym z nas jest trochę introwertycznego i ekstrawertycznego.

 • 01 Przedstawiciel handlowy

  Przedstawiciele handlowi sprzedają produkty w imieniu hurtowników i producentów. Kontaktują się z obecnymi i nowymi klientami, aby umówić się na spotkania w celu omówienia produktów i sposobu, w jaki mogą zaspokoić potrzeby klientów. Pokazują przedmioty, odpowiadają na pytania i negocjują ceny i kontrakty. Kiedy nie spotykają się z potencjalnymi klientami, przedstawiciele handlowi znajdują się w swoich biurach przygotowujących umowy, organizując dostawy, zmieniając kolejność towarów od producentów i identyfikując nowych klientów.
 • 02 Kierownik projektu

  Kierownicy projektów nadzorują projekty budowlane. Komunikują się ze sprzedawcami , właścicielami nieruchomości, architektami, dostawcami i ich własnym personelem administracyjnym. Z miejsca budowy można je znaleźć przy biurkach przygotowując umowy i budżety, studiując plany budowlane i pisząc raporty z postępów.

 • 03 Psycholog kliniczny lub doradczy

  Psychologowie kliniczni i doradcy badają umysł ludzki i wykorzystują swoją wiedzę, aby pomóc ludziom rozwiązywać problemy emocjonalne lub behawioralne. Najpierw spotykają się z osobami w celu ich oceny i diagnozy. Następnie zapewniają terapię. Czasami psycholodzy pracują z grupami ludzi. Mogą spotykać się z rodzinami swoich klientów. Kiedy nie odbywają się sesje z klientami lub ich rodzinami, poświęcają czas na pisanie raportów i zajmowanie się papierkową robotą, którą należy przekazać firmom ubezpieczeniowym.

 • 04 Planowanie imprez

  Organizatorzy imprez koordynują konwencje, targi, spotkania biznesowe i prywatne imprezy dla firm, organizacji i osób prywatnych. Rozmawiają z klientami, aby poznać ich wizje wydarzeń i są do nich dostęp, dopóki nie minie wielki dzień. Osoby planujące wydarzenia spotykają się ze sprzedawcami i kierownictwem obiektu oraz personelem w celu omówienia swoich ofert, negocjacji umów i szczegółów dotyczących przeglądu. Czasami muszą również pracować nad funkcjami. W czasie przestoju organizatorzy imprez przekraczają budżety i przeglądają rachunki oraz zatwierdzają je do zapłaty.

 • 05 Mediator

  Mediatorzy rozstrzygają spory między osobami, które zdecydowały się nie stawać przed sądem. Spotykają się z obiema stronami, aby zebrać informacje i spróbować pomóc im znaleźć sposoby komunikowania się ze sobą. Przeprowadzają przesłuchanie świadków i odbywają przesłuchania. Za kulisami mediatorzy badają prawo, piszą raporty o swoich sprawach, przygotowują pisemne opinie i autoryzują płatności.

 • 06 Fryzjerka

  Fryzjerki obcinają i modelują włosy i stosują wybielacz, barwnik i prostownicę do włosów. Spędzają prawie cały dzień rozmawiając i słuchając swoich klientów. Fryzjerzy spędzają bardzo mało czasu w samotności, jeśli są w pracy, chociaż ci, którzy posiadają własne firmy, muszą wykonywać zadania związane z biznesem, takie jak płacenie rachunków i zamawianie materiałów.

 • 07 Doradca finansowy

  Doradcy finansowi pomagają osobom i rodzinom w planowaniu swoich celów finansowych. Oceniają potrzeby swoich klientów, informują, które inwestycje mogą pomóc im w osiągnięciu ich celów i ostrzegają ich, gdy wprowadzane są nowe produkty inwestycyjne. Doradcy finansowi pobudzają nowy biznes poprzez prowadzenie seminariów i warsztatów. Kiedy nie sprzedają swoich usług lub spotkań z klientami, są zajęci monitorowaniem trendów rynkowych i szukaniem nowych produktów inwestycyjnych.

 • 08 Patolog mowy

  Patolodzy mowy pomagają osobom cierpiącym na zaburzenia mowy, takie jak niezdolność do wytwarzania pewnych dźwięków, trudności w płynności i rytmie oraz problemy z jakością głosu. Przeprowadzają oceny, diagnozują, a następnie zapewniają terapię klientom. Kiedy nie angażują się w terapię, patolodzy mowy poświęcają czas na opracowywanie planów leczenia, pisanie raportów i wypełnianie dokumentacji.

 • 09 Urban Planner

  Planiści miejscy pomagają społecznościom planować korzystanie z ich ziemi i innych zasobów. Konsultują się z rządami, deweloperami, prawnikami i grupami interesu. Koordynują pracę z architektami i innymi profesjonalistami zaangażowanymi w te same projekty. Pośredniczą w sporach między członkami społeczności. Jeśli nie prowadzisz lub nie uczestniczysz w spotkaniach, planistów miejskich można znaleźć, przeglądając raporty oddziaływania na środowisko i tworząc prezentacje.

 • 10 Zarejestrowana pielęgniarka

  Zarejestrowane pielęgniarki zapewniają opiekę medyczną pacjentom i wsparcie emocjonalne dla nich i ich rodzin. Podają leki, zmieniają opatrunki i sprawdzają parametry życiowe pacjentów. Rozmawiają o swoich postępach z innymi pracownikami służby zdrowia. Kiedy nie są bezpośrednio zaangażowane w opiekę nad pacjentami lub konsultacje z rodzinami i innymi pracownikami, zarejestrowane pielęgniarki spędzają czas rejestrując postępy pacjentów i pisząc raporty.