Jak negocjować wynagrodzenie za pracę techniczną

Były przewodnik po technologiach John Steven Niznik podał kilka wstępnych wskazówek, jak negocjować wynagrodzenie za pozycję techniczną. Oto kilka dodatkowych wskazówek, które zebrałem, aby pomóc Ci przejść przez proces negocjacyjny przy minimalnym stresie, a kończysz z pensją, która jest akceptowalna zarówno dla ciebie, jak i pracodawcy.

Najlepszy czas na negocjacje wynagrodzeń

Większość ekspertów w dziedzinie kariery powie, że masz największy wpływ na negocjowanie wynagrodzenia po tym, jak otrzymałeś ofertę pracy; w tym momencie pracodawca jest pewny, że chce cię zatrudnić.

Należy jednak unikać prób negocjacji natychmiast po otrzymaniu oferty i przed uzyskaniem dodatkowych informacji na temat pozostałej części pakietu odszkodowań . Musisz poświęcić trochę czasu na rozważenie wszystkiego, co jest oferowane.

Staraj się także unikać płacenia wynagrodzenia lub, jeśli o to poproszony, podając konkretne dane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ten czas powinien zostać wykorzystany, aby dowiedzieć się więcej o pracy i ustalić, czy chcesz pracować dla pracodawcy.

Poznaj opis stanowiska i wymagania

Nie można oczekiwać uczciwej negocjacji, jeśli nie masz wszystkich potrzebnych informacji. Jeśli masz jakieś zaległe pytania dotyczące tego, czego będziesz się spodziewać, wyniki, które będziesz musiał wyprodukować, oraz wszelkie inne korzyści lub profity, które oferuje pracodawca, znajdź odpowiedzi na te pytania, zanim zaczniesz mówić o tym, ile dostaniesz płatny.

Badania są kluczem do negocjacji płacowych

Upewnij się, że wykonujesz badania w tle, aby dowiedzieć się, jaka jest wysokość wynagrodzenia za rodzaj wykonywanej pracy - osoba o podobnych obowiązkach.

Oto kilka miejsc, w których można znaleźć tego rodzaju informacje:

Rozważ inne oferowane formy rekompensaty

Jeśli oferowane wynagrodzenie nie spełnia oczekiwań, nie pomijaj innych świadczeń, które może oferować pracodawca. Niektóre z poniższych korzyści mogą zaoszczędzić pieniądze i nadrobić to, co może wydawać się niedoborem wynagrodzenia:

Należy również uwzględnić czas wakacji, inne bonusy i możliwości rozwoju zawodowego, w tym pomoc w nauce. Jako pracownik IT bardzo ważne jest utrzymywanie aktualnych umiejętności, więc każda możliwość rozwijania umiejętności powinna być brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Podnieś Bar Wynagrodzenia trochę wyżej

Niektórzy pracodawcy będą próbować cię w piłkę, ale inni nie. Poproś o wynagrodzenie, które jest nieco wyższe niż to, co naprawdę chciałbyś (ale nie bez przesady), więc masz swobodę negocjowania w dół do liczby, która będzie nadal działać dla ciebie i nie będzie poniżej twojej wartości lub oczekiwań.

Spróbuj także wykazać pracodawcy, dlaczego jesteś wart wynagrodzenia, o które prosisz, ciągle przypominając im o tym, co możesz przynieść na stół, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, sprawić, że dział IT będzie bardziej wydajny lub wdrożyć nowe pomysły.

Pozostań pozytywny w swoich negocjacjach

Przez cały czas pozostań uprzejmy i pozytywny w rozmowach na temat wynagrodzenia. Nawet jeśli jesteś podekscytowany pracą, ale znieważona przez wstępną ofertę, nie wyrażaj swojej obrzydzenia wobec pracodawcy i nie mów o tym, ile jeszcze jesteś wart.

Zamiast tego skoncentruj się na informowaniu pracodawcy o tym, jak bardzo jesteś zainteresowany pracą i ile wiesz, że możesz wnieść swój wkład do firmy, a następnie wspomnij, że są to obszary, które chciałbyś omówić przed podpisaniem ostatecznej umowy o wynagrodzenie.

Bądź grzeczny i nie próbuj manipulować procesem negocjacji

Główną ideą jest osiągnięcie sytuacji, w której wygrana jest wygrana: takiej, w której wynagrodzenie jest dla ciebie do zaakceptowania, ale także zapewnia pracodawcy, że wynajmuje kogoś, kto jest wart pieniędzy, które będą płacić. Unikaj nagłych żądań, dając ultimatum lub próbując manipulacyjnych taktyk w dowolnym momencie.

Na przykład, jeśli otrzymasz kilka ofert pracy naraz, nie jest dobrym pomysłem, aby pozyskać pracodawców przeciwko sobie w nadziei, że spróbują przebić się wzajemnie. To może pozostawiać kwaśny smak w ustach pracodawców i może sprawić, że będą mniej elastyczne niż zwykle, gdyby pozostali pozytywni.

Cierpliwość jest cnotą przy negocjowaniu wynagrodzenia

Staraj się robić rzeczy powoli, abyś miał wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie badań i przygotowanie się do procesu negocjacji. Jeśli się nie spieszysz, poczujesz się pewniej podczas całego procesu i nie podejmiesz żadnych impulsywnych decyzji, które później będziesz żałować.

Ponadto należy oczekiwać, że negocjacje przebiegną w kilku etapach i nie będą zaskoczeni, jeśli ukończą kilka dni lub nawet kilka tygodni.

Uzyskaj ofertę pracy w zakresie pisania

Po uzyskaniu wzajemnie akceptowalnego wynagrodzenia, upewnij się, że pracodawca dostarczy Ci pisemną kopię oferty pracy, podając opis stanowiska, oczekiwania, inne ważne szczegóły i wynagrodzenie.

Nie próbuj wracać i negocjuj więcej po przyjęciu oferty, ponieważ w tym momencie będziesz miał niewielki lub żaden wpływ. Wykonaj całą pracę negocjacyjną, zanim powiesz "tak" do pracy.