Zalety i wady telepracy

Telepraca lub praca w domu lub innym miejscu innym niż zwykłe biuro, staje się coraz bardziej powszechna w dzisiejszych czasach. Badanie przeprowadzone przez stowarzyszenie Consumer Electronics Association wykazało, że 37 procent zatrudnionych dorosłych w USA pracuje z domu co najmniej jeden dzień w miesiącu, a duża ich liczba planuje wydać znaczną część zmian w produktach technologicznych, aby ułatwić telepracę . Oto kilka innych faktów i liczb, które pokazują, jak wygląda sytuacja:

Dlaczego ludzie wolą telepracę i dlaczego firmy na nią zezwalają

Postęp technologiczny pomógł uwzględnić opcję telepracy. Urządzenia bezprzewodowe, aplikacje internetowe i narzędzia do współpracy, takie jak oprogramowanie do spotkań online, ułatwiają komunikację z menedżerami i współpracownikami, gdy nie ma Cię w biurze.

Ludzie wolą pracować z domu niż z biura, ponieważ:

Firmy zezwalają na telepracę z następujących powodów:

Wady telepracy

Praca zdalna nie jest pozbawiona wad, a pracodawcy mają swoje obawy. Przyczyny obaw obejmują:

Kiedy telepraca nie jest idealna

Zdarzają się sytuacje, kiedy nie ma sensu, aby personel IT pracował z domu. Firmy muszą brać pod uwagę rolę jednostki i potrzeby działów, z którymi on / ona współpracuje najbardziej. Niektórych problemów nie można rozwiązać zdalnie. Kwestie bezpieczeństwa i zgodność z wymaganiami regulacyjnymi ograniczają dostęp do narzędzi programistycznych, oprogramowania i innych aplikacji.

W takich przypadkach pracownicy nie mogą wykonywać swoich obowiązków poza terenem zakładu.

Kiedy działa Telepraca

Jeśli masz pracę informatyczną, gdzie przez większość czasu pracujesz samodzielnie, praca z domu może być możliwa. Na przykład programista jest dobrym kandydatem do telepracy. Jeśli zajmujesz się wsparciem technicznym przez telefon, bez konieczności wchodzenia na biurko użytkownika, telepraca może ci pomóc.

Jak sprawić, aby praca zdalna była dla Ciebie

Oto, jak możesz zoptymalizować układ:

Wniosek

Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy powinni wziąć pod uwagę efekty telepracy na wyniki biznesowe. To, co idealne dla jednej firmy lub osoby, nie jest takie samo dla innej. Pracownicy nie zawsze działają dobrze w izolacji, a ekstrawertycy często wolą przebywać w środowisku biurowym. Aby uniknąć negatywnych skutków telepracy, firmy muszą określić jasne wytyczne i polityki dotyczące wydajności, bezpieczeństwa i odszkodowań dla pracowników.