Cloud Computing Perspektywy zawodowe

Przetwarzanie w chmurze jest jednym z najgorętszych współczesnych trendów informatycznych, ponieważ polega na oszczędzaniu pieniędzy i uproszczeniu życia użytkowników. W cloud computing duże pule systemów komputerowych współdzielą infrastrukturę IT, umożliwiając dostęp do produktów i usług oraz ich wykorzystanie w czasie rzeczywistym przez Internet, zazwyczaj za pośrednictwem modelu subskrypcji.

Krajobraz przetwarzania w chmurze

Przetwarzanie w chmurze stało się częścią raportu specjalnego cyklu Hype Cycle na rok 2009.

Firma badawcza zwróciła uwagę, że firmy są nadal bardzo zainteresowane zdobyciem wiedzy na temat tego, jak konsumować usługi IT w najbardziej opłacalny sposób. Jednym z rozwiązań, na które patrzą, jest dostęp do usług, takich jak moc obliczeniowa, pamięć masowa i aplikacje biznesowe z chmury, a nie z urządzeń znajdujących się na miejscu.

Podczas gdy wszyscy dostawcy, od Microsoftu, przez Google, do Salesforce.com, dokładali wszelkich starań, aby wyjaśnić swoje unikalne podejście do przetwarzania w chmurze i ich strategii na rzecz rozwoju tej technologii, Gartner zwrócił uwagę, że przetwarzanie w chmurze jest ewoluująca koncepcja, która prawdopodobnie potrwa kilka lat.

Czy cloud computing jest dobry czy zły na rynku pracy IT?

Przetwarzanie w chmurze prawdopodobnie będzie korzystne dla ogólnego wzrostu liczby miejsc pracy w IT , ale będą nasilać się bóle. Możliwość usprawnienia i obniżenia kosztów dzięki wirtualizacji, automatyzacji i uproszczeniu konfiguracji oprogramowania zazwyczaj oznacza, że ​​działy IT mogą wykonywać więcej przy mniejszych nakładach w określonych obszarach, ale oznacza to również, że można uwolnić środki i potencjalnie przenieść je na inne obszary IT gdzie potrzeba więcej personelu.

Ponadto, jeśli więcej firm korzysta z przetwarzania w chmurze, dostawcy dostarczający te usługi i powiązaną infrastrukturę będą musieli się rozwijać, aby nadążyć za popytem. Szybkie wyszukiwanie w miejscu pracy takim jak Indeed.com pokaże, że kilku dostawców IT jest zainteresowanych zwiększeniem wysiłków w zakresie przetwarzania w chmurze i zatrudni się odpowiednio.

Ale jeśli jesteś doświadczonym administratorem systemów, który chce zmienić karierę, nie oczekuj, że przeniesiesz się do pracy w chmurze, jeśli nie utrzymasz swoich umiejętności w świeżości. Będziesz mieć dużo konkurencji od nowych absolwentów uczelni, którzy będą bardzo dobrze zorientowani w Internecie i modelu na żądanie.

Wymagane umiejętności

Niektórzy pracodawcy będą chcieli, abyś miał kontakt z technologiami jednej z czterech dużych firm obliczeniowych w chmurze: Amazon, Google, Microsoft lub Salesforce.com lub doświadczył pracy z technologiami wirtualizacji, takimi jak technologia VMWare.

Inne wymagania mogą obejmować: