Sprawdzone metody sprawdzania poprawności zatrudnienia

Co pracodawcy muszą wiedzieć o sprawdzeniach w tle

Kandydaci na kandydatów do selekcji stają się coraz ważniejszym krokiem w procesie rekrutacji, jednak nie wszyscy pracodawcy stosują kontrole tła zatrudnienia w celu osiągnięcia najlepszych wyników. Co wszyscy pracodawcy powinni wiedzieć o przeprowadzaniu udanych sprawdzeń dotyczących zatrudnienia, aby zapewnić, że tworzą najlepsze zespoły?

Poszukaj istotnych danych w sprawdzeniu zatrudnienia

Kontrole w tle mogą obejmować szereg osobistych informacji o kandydatach do pracy, takich jak:

Pracodawcy mogą bez problemu znaleźć informacje na temat jednego lub wszystkich tych obszarów tła, sprawdzając zasoby wewnętrzne lub korzystając z usług wykwalifikowanego usługodawcy. Należy zauważyć, że pracodawcy mogą - ale nie chcą wykonywać - każdej z tych kontroli w tle, w zależności od znaczenia dla wykonywanej pracy.

Pracodawcy muszą także upewnić się, że korzystają z legalnych i najlepszych praktyk w takich obszarach, jak sprawdzanie tożsamości w mediach społecznościowych . W niektórych przypadkach - podobnie jak w przypadku badań w mediach społecznościowych - pracodawcy mogą chcieć wykorzystać zewnętrznego dostawcę w celu złagodzenia naruszeń prawa.

Największym wyzwaniem dla pracodawców jest wiedza na temat ważenia informacji uzyskanych podczas procesu podejmowania decyzji o zatrudnieniu.

Innym jest zapewnienie, że ich proces sprawdzania zgodności jest zgodny z prawem stanowym i federalnym.

Na przykład wiele stanów ogranicza czas przeszłej historii, który wielu uważa. Większość dostawców przesiewowych przekaże informacje z ostatnich siedmiu lat. Aby upewnić się, że przestrzegasz prawa, porozmawiaj z doświadczonym dostawcą, adwokatem lub państwowym departamentem pracy.

Wiedz kiedy rozważyć historię kryminalną

Większość pracodawców, którzy przeprowadzają kontrole w zakresie zatrudnienia, w dużym stopniu polega na historii kryminalnej; jednak ta informacja rzadko maluje kompletny obraz kandydata. To, co może wyglądać jak czerwona flaga, może być czerwonym śledziem. Dlatego pracodawcy muszą z uwagą zastanowić się, w jaki sposób przeszłość kryminalna może faktycznie wpłynąć na wyniki pracy.

Na przykład wzmianka o chodzeniu psa ze smyczy lub o wędkowaniu bez licencji tworzy historię kryminalną, ale niewiele wskazuje na rodzaj umiejętności, jaką potencjalnie rzetelny pracownik mógłby wnieść do pracy.

Z drugiej strony, gdy przestępcza przeszłość wynika z poważniejszego naruszenia, pracodawcy muszą rozważyć, czy charakter przestępstwa dotyczy umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy. Uważaj, aby spojrzeć na całościowy obraz i zdecydować, w jaki sposób historia kryminalna może w rzeczywistości odnosić się do danej pracy.

Co najważniejsze, w celu zapewnienia zgodności z Komisją ds. Równych Szans dla Zatrudnienia , nie przyjmuj ogólnej polityki dotyczącej historii kryminalnej podczas zatrudniania. Oznacza to, że takie oświadczenia jak nasza firma nie zatrudnia przestępców lub nasza firma nie zatrudnia nikogo z kryminalną kartoteką. Nigdy nie mów nigdy.

Rozróżnianie wzorów z danych w tle

Dokładne procedury przesiewowe dostarczają informacji wykraczających daleko poza kryminalną historię, która może być najlepszym wskaźnikiem możliwości pracownika. Historia zatrudnienia , na przykład, pomaga potwierdzić doświadczenie zawodowe, ale także rzuca światło na potencjalne problemy, takie jak częste przeprowadzki, zmiany w karierze zawodowej i inne czynniki, które mogą wskazywać, że potencjalny pracownik może nie być dobrym długoterminowym kandydatem.

Poszukaj wzorców, które pokazują, w jaki sposób pracownik stara się odnieść sukces - lub w jaki sposób pracownik wykazuje stałe trudności - aby uzyskać dobre wrażenie na swojej zdolności do podjęcia pracy. Bądź ostrożny, ponieważ kandydaci nadymają swoje życiorysy częściej niż myślisz. Jeśli rozważasz kogoś na podstawie wymienionych umiejętności, konieczna jest odpowiednia weryfikacja zatrudnienia, wykształcenia i licencji.

Jest to również świetny sposób, aby ukryć nieuczciwych wnioskodawców.

Nie pomijaj ważnych informacji

Niektóre wskaźniki zdolności kandydata do pracy mogą Cię zaskoczyć. Sprawdzenie w tle może ujawnić cechę osobowości lub unikalną reakcję na sytuację, która może być prawdziwym atutem dla twojego zespołu, mimo że nie jest podświetlona w życiorysie wnioskodawcy.

Jeśli podejmiesz wysiłek, aby przeprowadzić dobre sprawdzenie przeszłości zatrudnienia, wykorzystaj wszystkie informacje, które możesz, aby na swoją korzyść. Równie ważne, jak znalezienie obszarów zainteresowania, może być równie ważne, aby znaleźć mocne strony.

Filtruj informacje ostrożnie, aby uniknąć dyskryminacji

Co najważniejsze, mądrze wykorzystaj informacje podstawowe. Jedna kwestia poruszona podczas sprawdzania przeszłości zatrudnienia - taka jak potwierdzenie historii kryminalnej - nigdy nie powinna automatycznie eliminować kandydata z rozpatrzenia. Zamiast tego rozważ całą prezentację kandydata i wyeliminuj go na podstawie obiektywnych szczegółów dotyczących umiejętności wykonania pracy.

Dokumentuj wysiłki rekrutacyjne zespołu rekrutacyjnego i proces podejmowania decyzji tak szczegółowo, jak to możliwe.

Niestety, wielu pracodawców nie zdaje sobie sprawy, że nieświadomie dyskryminują oni w procesie rekrutacji . Jeśli wnioskodawcy odpowiadają szczerze na temat przeszłych historii, takich jak istniejąca rejestracja karna, automatyczne odrzucenie oparte na tej niepożądanej odpowiedzi stanowi dyskryminację. Dane osobowe z przeszłości nie mogą wyłącznie decydować o losie kandydata, więc upewnij się, że zabraniasz Boxowi procesu automatycznego odrzucania i bierzesz pod uwagę cały kandydat.

Aby uniknąć dyskryminacyjnego zatrudniania, należy postępować zgodnie z wytycznymi określonymi przez Komisję ds. Równości w Zatrudnieniu w odniesieniu do historii kryminalnej, w tym rodzaju popełnionego przestępstwa, charakteru pracy, która musi zostać wykonana oraz czasu, który został wykorzystany. upłynęło zanim rzuciłem podanie o pracę.

Porozmawiaj o problemach z kandydatami do pracy

Przygotuj się na dzielenie się wszystkimi informacjami uzupełniającymi z wnioskodawcami. Pracodawcy muszą zgodnie z prawem dostarczyć tych informacji, jeśli zostaną o to poproszeni, a także, jeśli jakakolwiek znaleziona informacja uniemożliwi ich zatrudnienie. Ale pamiętaj, że masz okazję, aby spojrzeć na dane w perspektywie, generując dyskusję o problemie z potencjalnym pracownikiem.

Pamiętaj, że sprawdzenie zatrudnienia jest sposobem na uzyskanie informacji, które pomogą Ci w podejmowaniu decyzji. Wykorzystaj te informacje na swoją korzyść. Przeprowadź swoje pytania z potencjalnym pracownikiem zamiast upuszczać swojego kandydata bez możliwości wyjaśnienia.

Unikaj kosztownych błędów, gdy podejdziesz do sprawdzenia stanu zatrudnienia

Największym błędem w przeprowadzaniu kontroli w tle nie jest włączenie ich do procesu screeningu. Koszt zastąpienia złego dzierżawy znacznie przewyższa wartość dobrego sprawdzenia w tle, więc zastosuj swoje procedury od samego początku.

Dodatkowo możesz oszczędzić czas i pieniądze organizacji podczas wykonywania kontroli w tle.

Dolna linia na sprawdzanie w tle

Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, że dobry biznes opiera się na ludziach, którzy wypełniają swoje obowiązki w sposób odpowiedzialny. Wszelkie informacje ujawnione podczas przeprowadzania kontroli przed zatrudnieniem są informacjami o prawdziwych osobach. Czy informacje te zawierają pozytywne lub negatywne sygnały o potencjalnym wpływie kandydata na organizację, są szanowane i odpowiedzialne za sposób przetwarzania informacji.

Informacje z weryfikacji zatrudnienia mogą mieć wpływ na wiele osób, które mają udział w Twojej firmie i jej reputacji. Sposób, w jaki radzisz sobie z kandydatami, może wpłynąć na życie kandydatów. To poważny krok w cyklu zarządzania talentami, który zasługuje na właściwą opiekę na każdym kroku.

Więcej czerwonych flag dla pracodawców podczas zatrudniania