Top 5 sposobów marki reklamować dzieci

W jaki sposób reklamodawcy kierują reklamy na dzieci, aby zwiększyć sprzedaż

Reklama i dzieci. http://www.gettyimages.com/license/157013729

FTC (Federal Trade Commission) ma wiele ustaw dotyczących reklamy i marketingu. Jak można sobie wyobrazić, jeśli chodzi o nieletnich, przepisy te są poważnie egzekwowane. W rzeczywistości każde naruszenie może skutkować karami cywilnymi w wysokości do 16 000 USD za każde zdarzenie.

Co więcej, treść i styl reklamy są dokładniej analizowane. Na przykład, rodzaj przesady i "przesadzone" reklamy, które można wyświetlać osobom dorosłym, nie są postrzegane w ten sam sposób, jeśli chodzi o dzieci.

W zależności od wieku dziecka może on nie być w stanie odróżnić fantazji o reklamie od rzeczywistości produktu.

Jeśli reklama pokazuje rower z dźwiękami nazwanymi motocyklami, ten rower powinien lepiej odtwarzać te dźwięki w prawdziwym życiu. W przeciwnym razie dziecko zostanie okłamane przez reklamę.

Ale nawet jeśli reklamodawcy przestrzegają zasad do tego listu, nie powstrzymuje ich to od znalezienia twórczych i legalnych sposobów ich zginania od czasu do czasu.

1. Adnotacje gwiazdorskie

W mediach społecznościowych jest mnóstwo celebrytów, którzy z przyjemnością wypuszczają płatne tweety i posty na Instagramie, które dzieci zobaczą. Napisanie tego wpisu może potrwać kilka sekund (w wielu przypadkach jest to dosłownie wręczone dosłownie), ale mogą one zarabiać nawet 75 000 USD za post na Instagramie i 30 000 USD za tweet. Jest to oszałamiająca suma pieniędzy, ale to orzeszki ziemne w porównaniu z kosztem spotu telewizyjnego i prawdopodobnie będą miały o wiele większy wpływ.

Co więcej, posty nie muszą nawet być etykietowane jako reklamy, co oznacza, że ​​wiele łatwowiernych dzieci i nastolatków uważa, że ​​gwiazdy, które uwielbiają, są autentycznie w tym produkcie.

2. Kreskówki i obrazy z apelem dla dzieci

Dzieci i nastolatki uwielbiają animacje. Pomyśl o swoich młodszych czasach, a zapamiętasz, że większość twoich ulubionych programów dorastających była animowana.

W dzisiejszych czasach tworzenie animacji jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a to oznacza, że ​​reklamodawcy i marki są w stanie zaplątać w swoje reklamy zabawne, przyjazne i fajne postaci animowane. Od zbóż i zabawek, po słodycze i odzież, jeśli dzieci są celem reklam, kreskówki i przyjazne dzieciom zdjęcia będą na pierwszym planie.

3. Treść markowa lub sponsorowana

Podążając za animacją wspomnianą wcześniej, niektórzy reklamodawcy idą jeszcze dalej i produkują serie lub "webisody" zawierające postacie związane z marką. Ta seria stron Lucky Charms podąża za wyczynami Lucky the Leprechaun. Cała seria ma na celu sprawienie, by Lucky stał się hitem dla dzieci, które następnie zauważają postać na pudełku z płatkami zbożowymi w sklepie i proszą o to. I nie zapominajmy o serii, która została stworzona specjalnie do sprzedaży zabawek, takich jak Transformers, He-Man i wiele innych.

4. Miejsce docelowe produktu

Jest to bliski związek z markowymi treściami, ma na celu reklamowanie dzieci na znacznie bardziej podświadomym poziomie. Być może największym tego przykładem jest "ET-The Extra-Terrestrial", który pokazał uroczego kosmitę, który został zwabiony do domu szlakiem Reese's Pieces. Były tam pudełka Cheerios z przodu i na środku w "Honey, I Shrunk the Kids", wielkie logo McDonalda w "Richie Rich" i puszki Pepsi w "Home Alone". Lokowanie produktu to wielomilionowa inwestycja dla marek, a jeśli film odniesie sukces, może mieć ogromny wpływ na sprzedaż.

Podczas gdy dorośli wiedzą, co się dzieje, dzieci nie są tak spostrzegawcze. Po filmie nie zrozumieją, dlaczego chcą określonego produktu; po prostu to robią.

5. Pokazywanie innych dzieci kochających produkt

Dzieci chcą co ich przyjaciele co. Chcą też tego, co lubią inne dzieci. Nic więc dziwnego, że tak wiele reklam skierowanych do dzieci ma dzieci w podobnym wieku, które kochają produkt, jak to było najlepsze, jakie kiedykolwiek wymyślono. Od niesamowicie smacznego fast-foodu, po zabawki i gry, które mają około dziesięciu minut grywalności. Jest to oczywiście po prostu na kursie reklamy. Jednak, gdy dorośli widzą ludzi po prostu zachwyconych produktem, przyjmujemy go z przymrużeniem oka. Dzieci, nie są tak sceptyczni; szczególnie dzieci poniżej dziesiątego roku życia. Widzą swoich rówieśników, którzy po prostu śmieją się z tego, szaleją na punkcie zabawki i chcą tego.

Współczynnik kija kopie, i na pewno, że zabawka jest rozpakowana w jego urodziny.

Większość naukowców i ekspertów zgadza się, że dzieci nie powinny być kierowane na reklamy i że powinny obowiązywać bardziej rygorystyczne przepisy. Dorośli podejmują decyzje o zakupie, dzieci nie mają wystarczającego doświadczenia życiowego, aby wiedzieć, że są manipulowane. Jednak na razie reklamy będą nadal kierowane na dzieci, ponieważ są warte miliardy w sprzedaży.