Zalety i wady kart graficznych w reklamie

Wiele branż korzysta z kart czasu pracy, aby monitorować wydajność pracowników i obliczać dochody i korzyści. Niektórzy używają systemu "taktowania" z oficjalnymi kartami czasowymi, a inni polegają na systemie zarządzania czasem, który rejestruje zawiłe szczegóły dotyczące sposobu, w jaki czas był spędzany każdego dnia. Ta ostatnia jest używana przez agencje reklamowe, marketingowe i projektowe na całym świecie.

Dane wprowadzane do tych kart pracy, zazwyczaj przez personel działu kreatywnego , rejestrują godziny spędzone na każdej części projektu.

Nie oznacza to tylko utworzenia kampanii, ale wstępną odprawę , prezentację klienta, a nawet czas poświęcony na sesje zdjęciowe i studia produkcyjne. Tylko dzięki jasnemu obrazowi sposobu, w jaki upłynął czas, agencja może skutecznie poradzić sobie z obciążeniem pracą, umową rozliczeniową klienta i sposobem przydzielania czasu pomiędzy zespołami.

The Timesheet in a Nutshell

We wczesnych dniach reklamy, podobnie jak wiele zadań tamtej ery, czas rejestrowano ręcznie na papierze za pomocą długopisów i ołówków (i dużo kasowania). W dzisiejszych czasach czas jest wprowadzany do komputera lub tabletu za pomocą wyrafinowanego oprogramowania, które może pobierać raporty o wszystkich odmianach. Większość sklepów ma bardzo podobny szablon, który obejmuje:

Rozpoczynając projekt dla klienta, menedżer konta lub kierownik ruchu otworzy numer zlecenia i zacznie śledzić godziny.

Zazwyczaj będą one zgodne z ofertą lub ofertą przyznawaną klientowi i zostaną podzielone na godziny poświęcone głównie na: badania, planowanie i strategię, rozwój kreatywny , produkcję i zarządzanie projektem.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, faktyczne godziny spędzone na projekcie będą dobrze skorelowane z szacunkami, ale zazwyczaj tak nie jest.

Twórczy rozwój często pochłania więcej czasu niż jakakolwiek inna część procesu, ze względu na zmianę kierunku, opinie klientów lub niemożność złamania briefu. Może to stać się punktem spornym z klientem, ponieważ nie chce wydawać dużo dodatkowych pieniędzy na czas kreatywny, ponieważ dział kreatywny ma problem z rozpoznaniem rozwiązania.

Jednak grafik musi być wypełniony poprawnie, aby śledzić ten czas i pokazać klientowi, w jaki sposób wydano pieniądze i jak działała agencja. Jest to dobry sposób sprawdzenia, czy niektóre projekty są zbyt pracochłonne, aby uzyskać zysk, lub jeśli inne są tak lukratywne, że warto inwestować w tego klienta w celu dalszej pracy. Krótko mówiąc, taka jest rola grafiku czasu pracy.

Zalety kart pracy

Oto dlaczego karty czasu pracy są siłą napędową każdej agencji:

Wady grafików

Z tymi wszystkimi plusami, jaki jest problem? Cóż, jest powód, dla którego karty czasu pracy są powszechnie nienawidzone przez prawie wszystkich, z wyjątkiem liczby crunchers agencji:

Przyszłość kart graficznych

Karty pracy są tutaj i muszą zostać wykonane ręcznie. Automatyczne śledzenie czasu nie działa, ponieważ wymaga ręcznego uruchamiania i zatrzymywania. Jeśli zapomnisz uruchomić zegar, tracisz godziny. Zapomnij o tym, aby go zatrzymać, a niektórzy biedni klienci są obciążani za godziny pracy, które zostały wydane na inny projekt. To z kolei może prowadzić do problemów (a nawet spraw sądowych) z nadmiarem i utratą cennego klienta.

Jedynym sposobem, aby zagwarantować dobre śledzenie czasu, jest naleganie, aby wszyscy w kartach aktualizacji agencji przynajmniej dwa razy dziennie, raz przed lunchem, a następnie ponownie przed powrotem do domu. Jeśli tak się stanie, grafik będzie dokładny i pomocny. A jeśli nie zostanie to zrobione, agencje powinny być kreatywne z motywacją. Znajdź sposób na zachęcanie do śledzenia czasu.

Daj tym pracownikom, którzy prowadzą skrupulatną dokumentację swojego czasu, cotygodniowy bonus lub kilka godzin wolnego w piątki. To może wydawać się stratą czasu i pieniędzy, ale dokładne karty czasu pracy mogą być warte o wiele więcej dla agencji niż kilkaset dolców tu i tam każdego tygodnia.