Synergia marketingowa i sprzedaż książek

Dowiedz się o typach remisów i ich działaniu

Relacja filmowa w pracy: Miłość i przyjaźń Whit Stillmana wywołały nowe zainteresowanie drobnymi pracami Jane Austen. Zdjęcie: Bernard Walsh, dzięki uprzejmości Amazon Studios i Roadside Attractions

"Remis filmu" lub "TV tie-in edition" (czasami po prostu określane jako "powiązanie z filmem" lub "powiązanie telewizyjne") w odniesieniu do publikacji książek to książka, której marynarka, opakowanie , treść lub promocja odnoszą się odpowiednio do filmu fabularnego lub programu telewizyjnego.

Film i telewizja - Ins: Marketing Synergia i sprzedaż książek

Relacja filmu lub programu telewizyjnego do książki - lub odwrotnie - tworzy marketingową synergię między książką a filmem (lub serialem telewizyjnym), do którego się odnosi.

W najlepszym przypadku film / serial i książka pomagają poszerzyć widownię drugiego.

Oto rodzaje powiązań i sposób ich działania:

Treść-Ins

Filmy lub programy telewizyjne związane z bestsellerowymi książkami (takie jak filmy fabularne zrealizowane przez Kathryn Stockett The Help , czy seria Stephenie Meyer Twilight - czy serial telewizyjny HBO True Blood oparty na powieściach Charlaine Harris), wciągają zapalonych fanów tej historii w miejsc teatralnych lub do wstępnych ocen Nielsena. Nawet klasyczne prace i ich filmy - takie jak Miłość i przyjaźń Whit Stillmana oparte na Lady Susan Jane Austen - mogą czerpać korzyści z synergii.

Posiadanie skarbów członków klubów książki, nastoletnich fanów lub Janeites, którzy pojawiają się podczas weekendu otwarcia lub oglądania premiery, jest szczególnie ważne, aby podnieść liczbę kasynowych numerów kinowych lub poziomów publiczności, a także rozpocząć film od sukcesu. Na rynku medialnym, który musi w coraz większym stopniu konkurować o gałki oczne, ważny jest każdy poziom rozpoznania odbiorców.

W przypadku książki rozgłos związany z wydaniem filmu fabularnego lub premierą nowego programu telewizyjnego pomaga rozpowszechnić materiał źródłowy i otwiera książkę dla nowych odbiorców, którzy w przeciwnym razie mogliby nie uważać jej czytania.

I odwrotnie, książki mogą być rozwijane z popularnych mediów, aby wykorzystać, rozwinąć i / lub w inny sposób wykorzystać popularność materiału źródłowego.

Należą do nich powieści (np. Seria książek X-Files ), książki fanów ( Star Wars i Star Trek zrodziły wiele z nich), a nawet książki kucharskie ( Blue Bloods, The Sopranos ).

Jedno genialne uderzenie geniuszu telewizyjnego i synergii mediów korporacyjnych zostało wykonane, gdy siostrzana firma ABC TV Hyperion Books opracowała i wypuściła serię powieści autorstwa "Richarda Castle'a", tytularnego (i fikcyjnego) powieściopisarza, który jest głównym bohaterem ABC tajemnicza seria Castle .

Kurtka Tie-Ins

Wizualna relacja pomiędzy filmem lub serialem telewizyjnym a książką jest ważna, szczególnie na poziomie księgarskim, kiedy klienci, którzy mogli nie być świadomi istnienia książki, mogą się na niej wydarzyć, rozpoznając znajomy tytuł książki lub grafikę na kurtce. . Z tego powodu edycje tie-in są uzupełniane w celu odzwierciedlenia kampanii marketingowej związanego z nimi filmu lub programu telewizyjnego. Tak stało się z wersją Washington's Spies w wersji papierowej , która została zaprojektowana tak, aby ściśle powiązać z serią AMC Turn , która została oparta na książce.

Tam, gdzie gwiazdy ekranu działają niezwykle popularnie, najbardziej "sprzedający się" krawat marynarki będzie zawierał zdjęcia gwiazd filmu (seria Zmierzch jest tego dobrym przykładem). Zwykle negocjacje praw i opłaty są związane z wykorzystaniem przez wydawcę grafiki.

W przypadku, gdy materiał jest w domenie publicznej i wielu wydawców drukuje zasadniczo identyczne kopie treści, określone wydawnictwo będzie negocjować z producentami filmowymi wyłączne prawa do wykorzystania grafiki związanej z filmem.

Jeśli książka jest już popularna, ponowne wypożyczenie książki z dziełami sztuki z nowego filmu może przedłużyć sprzedaż. Książka z linkami do listy remarketingowej zwraca uwagę konsumenta na starszy tytuł, nawiązując do tego, co jest obecnie w mediach i jest aktywnie promowane. Podczas gdy treść filmu może być skondensowana lub rozszerzona z materiału źródłowego (tak jak w przypadku Brokeback Mountain , opowiadania Annie Proulx), edycja powiązana z filmem potwierdza korzenie tej historii i może przyciągnąć nowych czytelników. to.

Znaczące dla marż zysku wydawców, przywiązanie do bardzo popularnej nieruchomości medialnej może przynieść wyższą cenę: w przypadku Brokeback Mountain , pojedyncze opowiadanie zostało wyciągnięte z kolekcji, zapakowane w siebie ze sztuką z filmu I kosztuje 9,95 USD za 64 strony.

Marketing i promocja Tie-Ins

Niektóre książki mogą wiązać się luźniej z wydaniem filmu lub programu telewizyjnego, ale wciąż odczuwają korzyści ze sprzedaży filmu lub dużego wydarzenia telewizyjnego. Na przykład film biograficzny o sławnej postaci budzi zainteresowanie, aby dowiedzieć się więcej o tej osobie i, w konsekwencji, zwiększyć sprzedaż biograficzną.