Jak pisać dobre tytuły książek - informacje i przykłady

Napisanie świetnego tytułu do książki pomaga zapewnić, że pozostanie ona w pamięci przyszłych czytelników. Dobry tytuł książki, jak skuteczna i atrakcyjna kurtka na książki , należy uznać za narzędzie marketingowe do książki.

(* Jeśli szukasz sposobu napisania tytułu książki - jak poprawnie sformatować tytuł książki na papierze - i przybyłeś tutaj, wiedz, że jeśli nie ma instrukcji dotyczącej formatowania stylu, tytuł książki powinien być podkreślone lub zapisane kursywą, ponieważ są poniżej.

Nie ma za co.)

Jeśli publikujesz w tradycyjnym wydawnictwie, wiele osób - od wydawców, przez przedstawicieli handlowych, przez menedżerów ds. Marketingu, aż po publicystów, może nawet kupować książki u głównych księgarzy - którzy ocenią atrakcyjność i efektywność tytułu książki . Jeśli publikujesz samodzielnie swoją książkę , decyzja o tytule książki zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego ważne jest zrozumienie, co tytuł Twojej książki musi osiągnąć.

Oprócz odzwierciedlenia treści, które napisałeś, tytuł Twojej książki (jak każdy wysiłek marketingowy!) Powinien stworzyć emocjonalną reakcję u potencjalnych czytelników. Ponadto, chociaż tytuły książek nie mogą być chronione prawem autorskim, chcesz, aby tytuł Twojej książki był niepowtarzalny.

Bądź własnym generatorem tytułów książek

Najlepszym generatorem tytułów książek dla twojego rękopisu lub propozycji jest ty i proponuję przeczytać ten artykuł, aby uzyskać pewne strategiczne spostrzeżenia. Jeśli jednak jesteś niecierpliwy, naucz się teraz pisać tytuł książki .

Pisanie dobrego tytułu do książki non-fiction

Jeśli chodzi o tytuł książki o charakterze niefikcjonistycznym, napisanie dobrego tytułu oznacza wytworzenie konkretnej obietnicy, wyraźne oświadczenie o korzyściach, jakich czytelnik może się spodziewać. Niektóre dobre, proste przykłady to:

Książki z opcją non-fiction również otrzymują napisy. Przeczytaj więcej o tym, jak napisać podtytuł .

Pisanie dobrego tytułu książki do powieści lub opowiadania non-fiction

Pisanie udanego, chwytliwego tytułu książki do beletrystyki lub narracji non-fiction (np. Wspomnień) obejmuje również odzwierciedlenie obietnicy książki. Ale zamiast obiecać, że czytelnik dowie się o życiu Johna Adamsa lub wyglądać o 20 lat młodziej, tworzysz obietnicę dobrej lektury.

Dobra powieść lub tytuł wspomnień powinny odzwierciedlać treść książki w sposób, który wywołuje emocjonalną reakcję i ciekawość lub jedno i drugie. Niezależnie od tego, czy intrygujecie, oczarowujecie, puzzlujecie, czy wściekłość, tytuł waszej książki powinien sprawić, że potencjalny nabywca książek pomyśli: "Chcę wiedzieć więcej". Oto kilka przykładów:

Pisanie dobrego tytułu książki, wersja gwiazdy

Słynni, jak bogaci, są inni. Gwiazdy mają platformę - ich rozpoznawanie; więc mogą tytułować swoje książki w dowolny sposób, o ile ich nazwa i zdjęcie są widoczne w książce.

* Tak, nawet w okresie renesansu, byli sławni ludzie z platformami. Ten facet Ben jest nadal w druku dzisiaj.

Gotowy do napisania własnego tytułu książki?

Jeśli tak, zapoznaj się z tym krok po kroku, jak utworzyć idealny tytuł do swojej książki . A dzięki temu możesz zobaczyć, jak profesjonaliści tworzący książkę tworzą idealny tytuł do książki, oto studium przypadku pokazujące, jak wziąć odpowiedni tytuł książki i zrobić dobry tytuł książki.