Strategia marketingowa książki: Wspólna kampania

Rozmowa z Adrienne Sparks

Marketing książek pomaga zdobyć książki przed czytelnikami. W moim wywiadzie z Adrienne Sparks z Sparks Marketing dzieli się strategicznym podejściem do kampanii marketingowych.

Promowanie książki

Book marketing - to duży temat, ale jaki jest najważniejszy wgląd, jaki możesz dać autorom w sprawie promocji książki?

Po pierwsze, powiedziałbym, że autor jest najważniejszym zasobem w kampanii swojej książki.

Prawdą jest, czy książka jest nowa na rynku, na liście sprzedaży lub wznowieniu. Autorzy powinni mieć cierpliwość i pamiętać, że prawdziwa interakcja z publicznością jest istotną częścią każdej udanej strategii marketingowej.

Wydawcy mają wiele książek, na których można się skupić.

[Dla tych, którzy są publikowani przez tradycyjnych wydawców] po początkowym okresie promocyjnym od pierwszej do ośmiu tygodni na początku listy promocyjnej, autorzy zazwyczaj muszą wykorzystywać własne zasoby i energię, aby promować swoje książki.

Gdy książka staje się "listą rezerwową", wydawca i sprzedawcy mogą ją strategicznie promować w święta lub podczas letniego sezonu plażowego , w zależności od tematu książki. A wydanie nowej książki autora daje kolejną okazję do wzajemnej promocji swoich tytułów z listy rezerwowej. Ale nie każda książka zwraca na to uwagę.

Tworzenie świadomości konsumenckiej na temat tytułów frontli i backlibentów offline i online jest kluczowe dla rozwoju marki autora, zwiększenia liczby odbiorców i sprzedaży książek.

Dlatego autor powinien zrobić wszystko, aby książka była łatwiejsza do odkrycia przez konsumentów, czy to w księgarni, w społeczności, w mediach społecznościowych czy na wirtualnej półce.

Korzystanie z Internetu

Tak wiele marketingu książek dzieje się w Internecie w tych dniach. Jak autor może najlepiej wykorzystać Internet, media społecznościowe itp. W swojej książkowej reklamie marketingowej?

To obosieczny miecz. Największe narzędzie marketingowe dostępne dla autora to Internet. Jednak dostępność Internetu dla wszystkich może sprawić, że trudno będzie usłyszeć przede wszystkim hałas.

Autor powinien pamiętać, że ich strona internetowa jest bazą ich silnej platformy online. To jest ich zestaw prasowy, wizytówka, archiwum i platforma, na której budują swoją markę i angażują się w swoich czytelników. Od tego momentu budowanie obecności w sieci, w której znajdują się wszystkie internetowe portale społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest, Goodreads, a nawet LinkedIn, jest ważne.

Na przykład autorzy mogą (i powinni):

Czy możesz podać przykład tego, w jaki sposób wykorzystałeś internet w swojej autorskiej kampanii marketingowej?
Dobrym przykładem jest moja kampania promocyjna współpracująca z Keith Thomsonem, bestsellerowym autorem " Once a Spy" z New York Times . Keith chciał, bym pomógł mu w promocji cyfrowej edycji jego pierwszej książki " Piraci z Pensacola".

Trochę tła: Keith napisał współczesną powieść piracką, zanim stał się znanym pisarzem thrillerów i przed wybuchem możliwości marketingu online. Edycja " Pirates of Pensacola " w twardej oprawie została opublikowana w 2005 roku i zebrała znakomite recenzje i zdjęcia znanych autorów. Zasadniczo wykorzystaliśmy strategie marketingowe do promowania tego tytułu jako nowego wydania, aby zwrócić na nie uwagę jego wielu późniejszych fanów, a także potencjalnych nowych czytelników.

Pracowałem z nim wspólnie, aby wykorzystać możliwości wynikające ze zmian technologicznych na rynku od czasu publikacji oryginalnej książki:

Rezultatem tych inicjatyw marketingowych była poprawa wykrywalności e-booków dla nowych czytelników, a elementy kampanii również zwiększyły jej widoczność wśród fanów thrillerów Keitha.

Marketing offline

Jaki powinien być "marketing książki offline" dla autorów?
Autorzy powinni również zwiększyć swój profil w społecznościach, w których mieszkają:

Przeczytaj więcej o strategiach marketingowych na pierwszej liście Adrienne Sparks i jak promować starszą książkę . Czytaj więcej artykułów na temat marketingu książek i reklamy .

Adrienne Sparks jest konsultantem marketingowym, który przygotował kampanie marketingowe dla autorów po raz pierwszy, a także bestsellery New York Times autorstwa takich autorów jak Pat Conroy, Jonathan Lethem i Dan Brown. Skontaktuj się z nią za pośrednictwem jej strony internetowej, sparksmarketing.net.