Co powinieneś wiedzieć o byciu autorem publikacji

Zarządzaj swoimi oczekiwaniami

Czego może się spodziewać niedawno opublikowany autor, publikując swoją książkę?

Są autentyczne, namacalne emocje związane z byciem opublikowanym autorem: Twoje imię na kurtce z książkami. Przywilej posiadania twoich słów dostępnych dla publiczności czytelników. Świadomość, że jesteś przylepiona - wystarczy, że skończyłeś i opublikowałeś książkę.

Ale ci, którzy publikują książkę po raz pierwszy lub ci, którzy aspirują do niej, mogą mieć nierealistyczne oczekiwania wobec autora lub doświadczenia w publikowaniu.

Twoja księga zapewni wystarczające pieniądze, abyś mógł rzucić pracę

To prawda, niektórzy autorzy zarabiają na życie w pisaniu książek . Ale ile zarabia większość autorów? Zdecydowana większość autorów książek opiera się w dużej mierze na innych źródłach dochodów. Nawet wielu najlepiej sprzedających się autorów nie mogło zrezygnować z pracy na dzień tuż poza bramą.

Większość autorów pisze książki, ponieważ mają obsesyjną pasję do tematu lub obsesyjną potrzebę opowiedzenia swojej historii - i udaje im się to zrobić pomimo tego, że mają pracę na co dzień, przynajmniej na początku, a czasem na dobre. radzę sobie dłużej.

Tom Clancy sprzedał ubezpieczenie podczas pisania swoich pierwszych powieści wojskowych / szpiegowskich. John Grisham był adwokatem (czy zgadłeś?), Który wykuł czas, aby napisać swój pierwszy thriller prawniczy, A Time To Kill , wczesnym rankiem, zanim musiał stawić się w sądzie. Kiedy sprzedawał się skromnie, robił to samo, pisząc Kancelarię .

Mystery pisarz PD James napisała całkiem sporo książek, wspierając dwoje dzieci i opiekując się chorym psychicznie mężem pracując jako urzędnik państwowy. Po kilku latach i kilku powieściach, wielokrotnie nagradzany pisarz science fiction David Louis Edelman napisał na blogu o dokonaniu "żonglerki" między jego pisaniem a pracą nad kontraktem.

Twoja ukończona książka zawiera dokładnie to, co pierwotnie przewidywałeś

Prawdopodobnie tak się nie stanie, chyba że samodzielnie opublikujesz swoją książkę i dysponujesz wystarczającym budżetem, aby stworzyć dokładnie taki pakiet książek i wzorów kurtek, jakie chcesz (a nawet wtedy niektóre usługi publikowania e-booków mają ograniczenia dotyczące treści).

Kiedy podpisujesz umowę z tradycyjnym wydawcą książek , w gruncie rzeczy tworzysz "książkę", a Ty masz coś do powiedzenia w produkcie końcowym. Od przycinania tłuszczu twojego języka (zbliżonego do "zabijania twoich dzieci") do zmiany logicznego przepływu rozdziałów, twój edytor książek będzie miał wiele do powiedzenia o tym, jak twój tekst będzie wyglądał w druku. Podczas gdy twój redaktor jest po to, aby książka (i Ty!) Brzmiała lepiej - i przemyślany, wprawny redaktor absolutnie to zrobi - wy dwaj nie zawsze możecie zgodzić się co jest najlepsze dla ukończonej książki. Jeśli zamierzasz publikować, dobrze być przygotowanym na pewne "różnice twórcze".

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu redakcyjnego, przeczytaj artykuł o tym, co stanie się z Twoim manuskryptem po przesłaniu go do redakcji i działu redakcji wydawcy książek.

Wszystko, co musisz zrobić, to napisać książkę i rozdać rękopis - tradycyjny wydawca wykonuje resztę pracy.

Jeśli znajdziesz wydawcę dla swojej książki, szanse, że on lub ona lubi ciebie tak bardzo dla twojej marketingowej i medialnej platformy jak dla twojej genialnej prozy.

Ogólnie rzecz biorąc, publikowanie artykułów redakcyjnych , produkcyjnych i marketingowych jest pracowitą i pełną pasji książką - ale rzeczywistość procesu redakcyjnego wymaga wielu autorów.

A rzeczywistość rynku książki nakazuje, że aby odnieść sukces, większość pisarzy musi ciężko pracować nad promowaniem własnych książek i robić tyle samo, jeśli nie więcej, niż w firmie zajmującej się marketingiem książek i reklamą (kto, przez sposób, każdy będzie pracował nad prawdopodobnie tuzinem książek w tym samym czasie, w którym pracują nad twoją).

Aby wyprzedzić krzywa promocji książek, zapoznaj się z tym przeglądem publikacji książek i marketingu , dowiedz się, jak stworzyć własną kampanię reklamową i kampanię marketingową , poznaj marketing treści dla autorów i pamiętaj, aby wykonać te sześć kroków promujących książki krytyczne Twoja książka została opublikowana.

Dostajesz do wyboru kurtkę książki

Obawiam się, że nie. Kurtka, która pojawia się w twojej książce, zwykle jest dziełem działu sztuki książki, opartego na opiniach wszystkich redaktorów, wydawców, działów marketingu i PR, przedstawicieli handlowych, a czasem nawet kupca Barnes & Noble . Niemal każdy ma na myśli swoją kurtkę - z wyjątkiem ciebie, autora nowości, przynajmniej w większości przypadków (sprawdź umowę).

Podczas gdy twój redaktor naprawdę chce, abyś był zadowolony ze swojej marynarki , on lub ona naprawdę chce, abyś był zadowolony z tym, który dla ciebie wybiorą.

Dostaniesz wycieczkę po książce

Jest niewielka szansa.

Ale autorzy tras koncertowych w całym kraju są bardzo drogie. Mając tak wiele okazji do skutecznych promocji internetowych, takich jak wirtualne wycieczki książkowe, jest coraz mniej ofert nie-wirtualnych, kilku miastowych wycieczek książkowych oferowanych przez wydawców, więc nie licz na dostanie się do tego samolotu. A jeśli dostaniesz szczęście, aby wziąć udział w wycieczce, z pewnością nie licz na podróżowanie tylko po autokarze.

Wydawca wyda Ci przyjęcie książkowe

Imprezy z książkami są drogie, a ponieważ rzadko generują sprzedaż, obecnie prawie zawsze pozostawia się autorowi lub wielkodusznym przyjaciołom autorki rachunek, nawet dla dość głośnych autorów. Ale zawsze możesz wyrzucić własną książkę (a jeśli rozważasz to, przeczytaj o tym, jak zorganizować przyjęcie książkowe i kluczowy zespół, który sprawi, że twoja strona z książkami odniesie sukces ).

Oczywiście, bycie autorem przychodzi z chwaleniem się. Ale będziesz miał szczęśliwsze przeżycie, jeśli nie będziesz liczyć na przechwalanie się z powodu rezygnacji z pracy na dzień lub z wycieczki po mieście z dziesięcioma miastami. Przynajmniej nie tylko jeszcze!