Wady i zalety polityki Bring Your Own Device (BYOD)

Polityka BYOD jest często dobrym wyborem dla mniejszych firm

Polityka Bring Your Own Device (BYOD) jest kłopotliwa zarówno na teraz, jak i na przyszłość. Przed czasami smartfonów i laptopów pomysł, by poprosić pracownika o przyniesienie własnego sprzętu do pracy, był śmieszny. (" Chcielibyśmy zaoferować ci pracę sekretarza , panno Jones, ale proszę o dostarczenie własnej maszyny do pisania do pracy.")

Ale dziś, każdy ma iPhone'a w kieszeniach i laptopa na biurku, więc wielu menedżerów biznesowych myśli o tym, dlaczego powinni płacić za telefon lub laptop, gdy pracownicy już je mają?

Stąd pojawia się firma Bring Your Own Device.

Jeśli myślisz o wdrożeniu polityki BYOD, pomyśl o zaletach i wadach. Oto zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę, gdy myślisz o najlepszym kierunku dla Twojej firmy.

Zalety polityki BYOD

Koszt: okaże się, że koszt zakupu telefonów i laptopów dla każdego pracownika jest wysoki. Jeśli poprosisz pracowników o przyniesienie ich, oszczędza ci to dosłownie fortuny. Możesz napotkać pracownika, który nie posiada smartfona, ale większość osób już to robi.

Niedawne badanie Pew Research wykazało, że 77 procent dorosłych Amerykanów ma już smartfon, z czego 92 procent ma 18-29 lat.

Wygoda: pracownicy mogą trzymać jeden telefon w kieszeniach i nie muszą się martwić o obsługę dwóch urządzeń. Adres e-mail na potrzeby pracy, domowy adres e-mail jest wspólny. Będziesz wiedział, że zawsze możesz dotrzeć do swoich pracowników, ponieważ zawsze będą mieć telefon.

Każdy pracownik lubi własny sprzęt: jeśli John lubi iPhony i Jane lubi androidy, obaj mogą z radością korzystać z preferowanego systemu. Nie muszą uczyć się nowych systemów. Często, jeśli Twoja firma płaci za zainstalowanie pakietu Microsoft Office lub Photoshop lub jakiegokolwiek innego oprogramowania, które pracownik potrzebuje do pracy na osobistym laptopie pracownika, pracownik jest zadowolony z posiadania oprogramowania do osobistej pracy.

Pracownik nie ma krzywa uczenia się dla nowego sprzętu, ponieważ pracownik już rozumie, jak korzystać z własnych urządzeń elektronicznych. Mogą wskoczyć pierwszego dnia, aby uzyskać natychmiastową produktywność.

Najnowsza technologia: Ogromny wydatek dla każdej firmy wymaga aktualizacji sprzętu , ale pracownicy są często bardziej zmotywowani do płacenia za zastąpienie telefonu lub laptopa najnowszym dostępnym urządzeniem. To dobrodziejstwo dla Twojej firmy, ponieważ sprzęt jest aktualizowany szybciej, niż gdyby firma musiała za to zapłacić.

Poczucie własności: jeśli stracisz swój telefon firmowy, to jest ból, ale firma dostarczy ci nowego. Jeśli stracisz własny telefon, świat się kończy. Dlatego pracownicy są bardziej skłonni do kontrolowania swojego sprzętu, ponieważ tak naprawdę należy do nich. Nie tylko tracą kawałek plastiku - tracą zdjęcia, swoje wspomnienia i to, co może czuć się jak ich prawe ramię.

Wady z polityką BYOD

Wsparcie IT: jeśli każdy pracownik ma standardowy komputer, tablet i telefon, łatwiej jest działowi IT obsługiwać i naprawiać urządzenia. Jeśli każdy ma swój własny, może stać się skomplikowany, aby utrzymać funkcjonowanie elektroniki. Jeśli chcesz zainstalować niestandardowe oprogramowanie, czy będzie działać na wszystkich urządzeniach?

Co jeśli Jane nie chce zaktualizować swojego laptopa? Co jeśli John chce uruchomić Linuksa, podczas gdy wszyscy inni korzystają z systemu Windows?

Bezpieczeństwo: jakiego rodzaju dane generuje i wykorzystuje Twoja organizacja? Łatwo jest ustalić zasady, w jaki sposób pracownicy powinni korzystać z urządzeń firmowych, ale nie jest tak łatwo powiedzieć pracownikom, że nie mogą pozwolić, aby ich 13-latek napisał szkolny dokument na swoim laptopie. Co zamierzasz zrobić, aby upewnić się, że twoje dane firmy są bezpieczne?

Co dzieje się, gdy pracownik odchodzi z pracy? Będziesz chciał usunąć wszelkie poufne informacje z dowolnego urządzenia pracownika, gdy opuszczą firmę. Ale nie chcesz usuwać swoich danych osobowych. Nikt nie jest szczęśliwy, jeśli powiesz: "IT musi usunąć wszystkie twoje zdjęcia i dokumenty z komputera, aby upewnić się, że nie bierzesz żadnych poufnych informacji".

Musisz określić, w jaki sposób zabezpieczyć swoje poufne informacje, zanim pracownik zgodzi się użyć swojego sprzętu do pracy. Upewnij się, że wyraźnie informujesz od samego początku, co zrobisz z informacjami niejawnymi na urządzeniu lub będziesz mieć problemy z opuszczeniem pracownika .

Co dzieje się z numerem telefonu, gdy pracownik odchodzi? Jeśli Jane jest osobą handlową, która używa swojego osobistego numeru telefonu do celów służbowych, kiedy wychodzi i przenosi się do konkurenta, wszyscy jej klienci nadal mają swój numer telefonu w swoich rejestrach.

Kiedy zadzwonią, ona odpowie, a Jane będzie miała o wiele łatwiejsze czasy, aby przenieść tych klientów do swojej nowej firmy. Nawet jeśli Jane podpisała umowę zakazu konkurowania , jeśli klienci przyjdą do Jane, nie można ich legalnie zatrzymać. Tak długo, jak Jane nie ściga klientów, nie ma wątpliwości.

Wnioski na temat zasad BYOD

Czy polityka BYOD jest odpowiednia dla Twojej firmy? Zasada BYOD może dobrze działać dla Twojej firmy. Ale nie podejmuj decyzji w oparciu wyłącznie o czynniki związane z wygodą i kosztami. Zastanów się, jak polityka BYOD będzie miała wpływ na Twoją firmę i zastanów się, czego oczekują Twoi pracownicy.

Spójrz w przyszłość i podejmuj decyzje dotyczące obsługi urządzeń, gdy pracownik opuści Twoją organizację. Zasada BYOD może pomóc w doprowadzeniu firmy do sukcesu - zwłaszcza w przypadku małych firm - ale istnieją określone wady, które należy zidentyfikować i którymi należy zarządzać.